gebe
  1. ayşegül

ayşegül Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Bu gün dünya tiyatrolar günü

Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında ayşegül tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Dünya Tiyatro Günü 1961’de Uluslararası Tiyatrolar Birliği (International Theatre Institute) tarafından yaratıldı. Her yıl 27 Mart günü ITI merkezleri ve dünya çapında tiyatro grupları tarafından kutlanmaktadır. Pek çok ulusal ve uluslararası etkinlik kutlamalarda yer almaktadır. En önemli etkinliklerden biri, dünya çapında başarı kazanmış bir tiyatro oyuncusu , yönetmeni veya yazarın yazdığı evrensel bildirgedir. İlk bildirge 1962’de Jean Cocteau (Fransa) tarafından yazılmıştır..

Bu gün dünya tiyatrolar günü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dünya Tiyatro Günü

Dünya Tiyatro Günü

Uluslararası Tiyatro Enstitüsü 1948 yılında kuruldu. Bu enstitü 1961 yılında aldığı bir kararla 27 Mart gününü Dünya Tiyatrolar Günü olarak kabul etti. Her yıl enstitüye üye ülkelerde 27 Mart günü Tiyatro Bayramı olarak kutlanır. 27 Mart günü her ülkenin sanat ve tiyatro adamlarınca hazırlanan bir bildiri, sahnelerde okunur. Tiyatrolar o gece halka parasız gösteriler düzenler. Tiyatroyu halka...
  2. Bu Gün Benim En Mutlu Günüm

Bu Gün Benim En Mutlu Günüm

Merhaba meleklerim şu an inanın mutluluktan ölebilirim :)O kadar güzel bir haber aldım ki heyecandan kalbim duracak sandım.Şimdi söyleyeceğim size belki basit gelecek ama benim için gerçekten ölüm kalım meselesiydi. Bilenler bilir ben ünide okuyorum ve maalesef bir sene uzatmıştım okulu.5. senemdi bu sene ve bu sene de uzarsa 6 ya uzayacaktı.Sınav sonuçları açıklandı ve ne yazıkki ben 2...
  3. Kadınlar günü ile ilgili tiyatrolar skeçler

Kadınlar günü ile ilgili tiyatrolar skeçler

Kadınlar günü ile ilgili tiyatrolar Kadınlar günü piyesleri Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda kadınlar günü skeçleri isteyen misafirimiz için ve sizler için de tabi ki kadınlar günü tiyatro piyesleri sunuyoruz :) Gülsümün kısmeti : BABA : Biliyor musun Hanım, Gülsüm’e ne çıktı? ANNE : Piyango mu çıktı yoksa bey? BABA : Onun gibi bir şey, bil bakalım. ANNE : Kısbet mi çıktı? BABA...
  4. Dünya Kadınlar Günü Karikatürleri ( Kadınlar GÜnünüzü Kutluyoruz )

Dünya Kadınlar Günü Karikatürleri ( Kadınlar GÜnünüzü Kutluyoruz )

Dünya kadınlar gününün Türkiye ortamında yaşanılması ve yaşatılması biraz zor kızlar. Dayakçı, anlayışsız kavgacı bir toplumuz. Bu çocuklarıda yine bir annenin yetiştirdiği düşünüldüğünde... İş nerelere geliyor. En iyisi bu günde çok fazla hüzünlendirecek yada canlarısıkacak şeylerden bahsetmeyelim. Gülelim Ağlanacak Halimize Gülelim :D:D DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN DAYAKSIZ BİR ÖMÜR...
  5. Bu gün anneler günü

Bu gün anneler günü

Bugün anneler günüydü kizim bana hediye almak istemis aldi ama babasi kizimin kalbini kirdigi icin ona hediyeyi iyade etmesini benim icin düsünmüs olman bile beni cok mutlu etti dedim ve sustu ama ben esime cok kirildim hicmi deyerim yokmus diye dösünüyorum benim icin önemli olan kizimin gururuydu hediyenin önemi yoktu?

Sayfayı Paylaş