gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Bu Helva Başka Helva... Nişasta Helvası

Konu, 'Tatlılar' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

nişasta helvası
    helva, nedir, nasıl yaılır, malzemeleri nelerdir, helva çeşitleri, nişasta helvesi ve yapılışı burada
    Nişasta Helvası nasıl yapılır hanımlar bilmeyenler için buyrun;

Un ve irmikle yaptığımız helvayı nişastayla denemek ister misiniz? Karşınızda, şık sunumu ve hafif lezzetiyle nişasta helvası tarifi. 6 kişiliktir.

Malzemeler

* 1 su bardağı buğday nişastası
    * 1 su bardağı toz şeker
    * 1 su bardağı soğuk su
    * 4 yemek kaşığı margarin

Hazırlanışı

1. Kasede nişasta, şeker ve soğuk suyu iyice karıştırın.
    2. Tavaya margarini alıp eritin ve kızdırın.
    3. Nişastalı karışımı tavaya dökün.
    4. Orta dereceli ateşte sürekli karıştırarak kavurun.
    5. Yaklaşık 20 dakika helva kıvamını alana dek kavurmaya devam edin.
    6. Helvayı ocaktan indirin.
    7. Oda sıcaklığında soğuttuktan sonra servis yapın.

Bu Helva Başka Helva... Nişasta Helvası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. helva

helva

Helva rüyaları daima helal, hayır işi, yardım olarak yorumlanır.Rüyasında helva aldığını gören kişi pek çaba sarf etmeden iyi kazanç elde edecektir. Helva pişirdiğini gören biraz çabayla büyük kısmeti yakalar anlamındadır. Geniş kapta helva yapıp dağıtan hayır yapmayı seviyor demektir. Helva rüyaları daima helal, hayır işi, yardım olarak yorumlanır.Rüyasında helva aldığını gören kişi pek çaba...
  2. Helvacı Helva Şeker Lokumlu Helva Sözleri

Helvacı Helva Şeker Lokumlu Helva Sözleri

helvacı helva sözleri helvacı helva şeker lokumlu şeker lokumlu sözleri şarkı sözü Öyle Bir Geçer ki Zaman dizisinin geçtiğimiz bölümünde Necati'nin müzik yarışmasında söylediği Helvacı Helva isimli parçanın sözlerini sizlerle paylaşıyorum. Helvacı Helva Çadır altı minare El ettim eski yare Anam kurban ben kurban Setre pantollu yare Helvacı helva Kendir tohumlu helva Şeker lokumlu helva...
  3. Kağıt helvadan pasta

Kağıt helvadan pasta

ıslak kek kağıt helvadan pasta Meleklerimmmm!!!Hadi bakın buraya , çok güzel ve çok basit bir tarifim var.Çocukluğumun vazgeçilmezi kağıt helvadan pasta yaptım.Anlatırken bile ağzım sulandı , hadi sizi tarifle baş başa bırakayım. :deli: KAĞIT HELVADAN PASTA Malzemeler: 6 kişilik 2 kâğıt helva 1 paket çilekli puding 1 paket vanilyalı puding 6 su bardağı süt Süslemek için çilek...
  4. Helva tarifim

Helva tarifim

helva tarifleri degisik helvalar un helvasi tarfi irmik helvasi tarifi. Sevgili melekler cok sevdigim irmik helvam :D. Özel günlerde yada misafirim gelecegi zaman pratik bi sekilde yaptigim irmik helvasi tarifim sizlerlede paylasmak istedim. Malzemeler: 2 su bardagi Irmik 3 su bardagi Süt 2 su bardagi seker 2 yumurta sarisi vanilya sekeri yarim paket tereyagi istege göre fistik tarcin...
  5. Resimli Vişneli Helva yapılışı

Resimli Vişneli Helva yapılışı

Resimli Vişneli Helva Tarifi Vişneli Helva Tarifi , Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere ve bizden vişneli helva tarifini isteyen misafirimize, resimli vişneli helva yapılışı hakkında bilgiler aktarıyoruz. Ayrıca şimdiden afiyet olsun diyoruz :) Vişneli Helva Malzemeler 250 gr tereyağı 3 su bardağı un 3 su bardağı şeker Yarım kg vişne 1 su bardağı süt 1 su bardağı su...

Sayfayı Paylaş