gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

bu hikaye yüzünüzü çok kızartacak

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Evinizde ne kadar eşya var saydınız mı hiç?İşte ibretlik bir hikaye.....Hayatı daha yakından ve renkli olarak tanımak için dünyayı dolaşmaya çıkan meraklı bir genç, gezdiği ülkelerden birinde ünlü bir alimi ziyarete gitti. Seyyah, büyük alimin, yaşadığı evde, bütün duvarların kitaplarla dolu olduğunu gördü. Çok şaşırdı tabii. Bir mana da veremedi. Öyleki kitaptan başka duvar görünmüyürdu. Bu duygularla evin diğer bölümlerini de dikkatle gözden geçirdi. İyice şaşırdı. Yerde bir kilim, duvar dibinde yatak olarak kullanılan basit bir sedir, ortada ise bir masa ve sandalyeden başka hiçbir şey yoktu. Merakla:
    "Neden hiç eşyanız yok?"

Eliyle olanları gösterdi alim;
    "Var ya!.. Nasıl eşyamız yok?"
    "Ne bileyim? Koltuklarınız, kanepeleriniz, büfeleriniz... Onlar nerede?"
    Alim, gülümsedi belli belirsiz.
    Bilge kişi, bu soruya karşılık olarak kendi bir soru sordu;
    "Bak evladım, senin de fazla birşeyin yok... Yalnızca, sırtında taşıdığın küçük bir çantan var... Peki, senin eşyaların nerede?"
    Genç, kendini savunurcasına cevapladı bu beklemediği soruyu:

"Ama görüyorsunuz... Ben yolcuyum..."
    Ünlü alim, hak verircesine başını salladı tebessüm ederek:
    "Ben de öyle yavrum!.. Ben de öyle..."

bu hikaye yüzünüzü çok kızartacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çok ilginç bi hikaye

çok ilginç bi hikaye

Bu olay, Marmara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü 1993 yılında bitiren Dilek isimli bi kızın başından geçmiş. (Böyle anlatılıyor, soyadı yok) Dilek bir gün okuldan çıkmış, durakta minibüs bekliyomuş. Yalnız korkunç da yağmur yağıyormuş bu arada. Kızın önüne bir araba yanaşmış. İyi giyimli, temiz yüzlü bi genç, "Yanlış anlamayın n'olur. Ben de yakın zamana kadar...
  2. işte bu yüzden seni çok seviyorum

işte bu yüzden seni çok seviyorum

bu yüzden seni seviyorum işte bu yüzden seni seviyorum işte iste Hissettiğin Gibi Yaşamak ..! " ... İŞTE BU YÜZDEN SENİ ÇOK SEVİYORUM ... "
  3. çok güzel bir hikaye

çok güzel bir hikaye

ders çıkartıcı hikayeler çok güzel hikayeler çok güzel bir hikaye ibretlik çok güzel ders çıkartıcı anlamlı düşündüren bir öykü diye düşünüyorum.... Bakalım sizlerde beğenecekmisiniz?.... Genç adam iyi bir terziymiş. Bir dikiş makinesi ve küçücük bir dükkânı varmış. Sabahlara kadar uğraşıp didinir ama pek az para kazanırmış. Çok soğuk bir kış gecesi dükkanı kapatırken elektrik...
  4. Bu yüzden ayrıldık..!

Bu yüzden ayrıldık..!

Bu Yüzden Ayrıldık… İnsanın kaç rengi var değil mi? Bir insan aslında ne kadar çok melodidir. O yüzden belki de bu kadar karmaşık, bu kadar derindir. Bu Yüzden Ayrıldık… Biz seninle ayrıldık çünkü birlikteyken de örtmedi sevgimiz yalnızlığımızın üstünü. Kendimizi hep tek hissettik. Yalnızlığın soğuğu yerleşmişti ellerimize, birbirimize dokunurken üşüdük. Birlikte çok renkliydik. Sen...
  5. yüzümde bi bu eksikti :(

yüzümde bi bu eksikti :(

merhaba kızlar.Yüzümde önce sivilce sandığım bi şişlik vardı ama maalesef kendiler çıbanmış :( etrafı morardı hiç bişey yapamıyorum korkuyorum izi kalır morarıklığı geçmez diye :( ne iyi gelirki bu çıbana iz bırakmayacak şekilde :( bakalım babaannem 3 gün boyunca bi okuyalım dedi bide zeytinyağı sürdürdüler o kadar zeytinyağı iyi gelir mi bu merete? yardımlarınızı bekliyorum şimdiden...

Sayfayı Paylaş