gebe
?

En çok kullandığınız ikileme...

1. Apar topar

oy sayısı 1
    12,5%
  2. Yalap şalap

oy sayısı 0
    0,0%
  3. Abur cubur

oy sayısı 1
    12,5%
  4. Icığını cıcığını

oy sayısı 0
    0,0%
  5. Eftan püften

oy sayısı 0
    0,0%
  6. Ivır zıvır

oy sayısı 5
    62,5%
  7. Eciş bücüş

oy sayısı 1
    12,5%
  8. Süklüm püklüm

oy sayısı 0
    0,0%
  9. Kem küm

oy sayısı 0
    0,0%
  10. Diğer (Belirtiniz)

oy sayısı 2
    25,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Bu İkilemelerden Hangilerini En Çok Kullanıyorsunuz?

Konu, 'Anket : 100 kişiye sorduk' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

ikileme sözcükler ikileme örnekleri

Sevgili melekler, günlük hayat içinde sık sık kullandığımız ama pek de farkında olmadığımız ikilemeler var. Bunlar anlamsız olmalarına rağmen kurduğumuz cümlelerde daha keskin nitelemeler yapmamızı sağlıyor. Mesela allak bullak oldum, paldır küldür düştüm, yalap şalap iş yaptım diyoruz.

Siz bu ikilemelerden hangilerini en çok kullanıyorsunuz?

2. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    benim meşhur kelimee bıktımmm yaaaaa :)demek

3. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    ben genelde virt zirt i cok kullanirim hahaha

ama son zamanlarda hasbünallahü ve nimel vekil diyorum :D:D

4. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Ivir zivir :D:D
    Gün icinde kizima " ivir zivir yeme" " karnini ivir zivirla doldurma"" yukardan asagiya ivir zivir indirme" bunlari cok kez söylüyorum :)

5. *ESMERİM*

*ESMERİM* Forum Okuru

ıvır zıvır, apar topar, yalap şalap, çok fazla kullanıyorum bunları :)

Bu İkilemelerden Hangilerini En Çok Kullanıyorsunuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hangi fondöteni kullanıyorsun

hangi fondöteni kullanıyorsun

peki siz hangi fondöteni kullanıyorsunuz? hangisi iyii hangisi daha iyi kapatıyoo bide fondetenden önce sürülen makyaj altı bazları varmışş kullananlar varmııı:zonked:
  2. Bir kadın hangi kelimeleri kullanıyorsa çok sinirlenmiştir?

Bir kadın hangi kelimeleri kullanıyorsa çok sinirlenmiştir?

Kadınların kullandığı bazı kelimelerin erkekler için düz, bildik anlamlarından öte, farklı mesajları vardır. Bu anlamları bilmeyen erkeklerin işi zordur. İşte kadınların kızgınlıklarını yansıtan ünlem cümlecikleri!!.. "İyi!": Kendisinin haklı olduğunu, tartışmayı noktaladığını gösterir. Artık susmalısınız. Haklı olduğunuzu düşünseniz de. "Beş dakika": Değişken anlamlı...
  3. Hangi kozmetik ürünleri kullanıyorsunuz En Son Hangi Kozmetik Ürününü Aldınız ?

Hangi kozmetik ürünleri kullanıyorsunuz En Son Hangi Kozmetik Ürününü Aldınız ?

saito spa cilt bakım ürünü saito spa saıto loreal code jeunesse saıto ürünleri Merhaba kızlar hadi bakalım en son ne ürün aldınız resimli paylaşalım ve ürünle ilgili açıklamalarınızı beğenip beğenmediğimizi yazalım.. Yorumlarınızıda eksik etmeyin kızlar :d050: Benim en son aldığım ürün.. Neutrogena Göz Makyaj Temizleme Çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim saniyede çıkarıyor tümünü...
  4. hangi markaları severek kullanıyorsunuz?

hangi markaları severek kullanıyorsunuz?

Bakalaım bakalım bizim meleklerimiz hangi markaları severek kullanıyor... Kullanmakta olduğunuz herşeyin markasını soruyorum kızlar...Ayakkabı,çanta,kozmetik,giyim,içgiyim :D,mobilya,beyaz eşya vs... :) ilk ben döktüreyim:) malum öğrenci milletiyim fazla uçuk giyinemem bu yüzden cebimi yakmayan kaliteli ürünleri tercih ediyorum mesela giyimde: LCW,Colins,Colezione kozmetik:...
  5. Hangi Marka Şampuan Kullanıyorsunuz?

Hangi Marka Şampuan Kullanıyorsunuz?

şampuan markaları en iyi şampuan Sevgili melekler, saçlarımız bizim en doğal mücevherlerimizdir. Bu mücevhetrin sağlıkla parlaması da bize bağlıdır. Her ne kadar genetik etkenler bu konuda önemli olsa da bakımın etkizi de yadsınamaz. Saç bakımında ilk basamak olan temizlik için piyasada pek çok şampuan markası bulunuyor. Sorumuz şu; siz hangi şampuanı kullanıyorsunuz ve neden? Daha önce...

Sayfayı Paylaş