gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Bu Kanundan önce emekli olmam daha mı avantajlı

Konu, 'Yeni Ssk Yasaları' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Halen memur olarak çalışmaktayım. Emekliliğimi hak ettim. Bu Kanundan önce emekli olmam daha mı avantajlı?

Hayır, 5510 sayılı Kanundan önce ya da sonra emekli olmanız emekli aylığı ve ikramiyenizde herhangi bir değişikliğe yol açmamaktadır.

Kamu görevlilerinden bu Kanunun yürürlüğünden önce iştirakçi olanların aylıkları 5434 sayılı Kanuna göre bağlanacağından Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten sonra emekli olmaları hiçbir şekilde aylıklarını etkilemeyecektir.

Bu Kanundan önce emekli olmam daha mı avantajlı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sosyal güvenlik sistemimizin kapsamı bu Kanunla daha mı genişlemektedir?

Sosyal güvenlik sistemimizin kapsamı bu Kanunla daha mı genişlemektedir?

Evet, Kanunla sosyal güvenliğin kapsamı genişletilmektedir. Ev hizmetlerinde çalışanlara ilişkin hüküm 506 sayılı Kanunda olduğu gibi muhafaza edilmektedir. Daha önce herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan jokeyler ve antrenörler 4/b kapsamında sigortalı sayılmışlardır. Ayrıca, sigortalı sayılmayanlardan niteliği itibariyle bir kişinin bir günde yapacağı işlerde çalışanlar 5510 sayılı...
  2. Bu Kanun SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığından  halen gelir ve aylık almakta olan emekli

Bu Kanun SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığından halen gelir ve aylık almakta olan emekli

ssk gelir aylık ssk aylık gelir Kanunun yürürlük tarihinden önce SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığından emekli aylığı almakta olanların mevcut gelir ve aylıklarının aynen ödenmesine devam edilecektir. Aylıklarda herhangi bir azalma söz konusu değildir. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıkları, Kanun yürürlüğe girdikten sonra altı aylık dönemlerde gerçekleşen enflâsyon oranında artırılacak, memur...
  3. Kanundan önce Emekli Sandığından yetim aylığı ...

Kanundan önce Emekli Sandığından yetim aylığı ...

Kanundan önce Emekli Sandığından yetim aylığı alan ve aynı zamanda özel sektöre tabi sigortalı çalışan kız yetimlerin aylıkları kesilecek mi ? Hayır, bu kanundan önce Emekli Sandığı Kanununa göre bağlanmış aylıklar hakkında bu Kanunla yürürlükten kaldırılan hükümleri de dâhil 5434 sayılı Kanun hükümlerine göre işlem yapılacağından 5510 sayılı Kanunun yürürlüğe girmesi ile bu durumdakilerin...
  4. Emekli olma işlemlerini 1 yıl önce başlatın!!!

Emekli olma işlemlerini 1 yıl önce başlatın!!!

Yapılan açıklamayı aynen yazıyorum.. Sigortalılarımızın, aylık bağlama işlemlerinin kısa zamanda yapılabilmesi için; Sigortalılarımızın aylık bağlama işlemlerindeki kısa sürede sonuçlandırılması için; hizmetlerini (birden fazla sosyal güvenlik kanununa SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığına tabi çalışmaları olan) ve sigorta sicil numaralarını birleştirmek üzere hizmet akdi ve bağımsız çalışan...

Sayfayı Paylaş