gebe
  1. sedaaa

sedaaa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0

bu konuda bilgili olanlar bilgilerinize ihtiyacım var

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında sedaaa tarafından paylaşıldı.

arkadaşlar ben bu yıl lys sınavına girdim fakat ilk yerleştirmede malesef yerleşemedim ekimde ikinci yerleştirme olacak dış ticaret diye bir bölüm var bu bölümü okuduğum zaman iş imkanları felan bana cazip geldi ama yinede bu bölümü aranızda okuyan ya da çevresinde bu bölümü bitirmiş olan kişiler varsa bildiğiniz kadarıyla bana biraz bilgi veririseniz çok sevinirim

2. Kubur

Kubur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım öncelikle meslek lisesinden mezunsun sanırım.dıs ticaret bölümü acıköğretimde de var.bence canım eger sansın varsa baska bi bölümü sec,acıköğretimden de bu bölümü ikinci üniversite olarak össye girmene gerek kalmadan okuyabilirsin.bu arada ben öss diyom,agız alıskanlıgı :D

3. sedaaa

sedaaa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    hayır canm düz liseden mezun oldum yani şu an ikinci yerleştirmede bölümler azaldı o yüzden her bölüme girme gibi olasılığım yok iyi olarak görüdüğüm bölüm burası var işte şu an çok kararsızım ne yapcağı m konusunda

4. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    benim ablam 1 sene hazırlık okudu ve suan dış ticareti ingilizce okuyor.Açıkcası geleceğin mesleklerden birtanesi ayrıca kuzenimde stajını yapıyor biticek bu sene ünv.ayrıca yakın akrabalarımdan biride bu bölümü bitirdi ve çok güzel maaşla calısıyor.Zormu desen eh yani her bölümün bir zorluğu vardır.Eşit ağırlığa giriyor sanırım bu bölüm benim ablamın matematiğide iyiydi sözelide iyiydi :) tavsiye ederim

5. siyahbeyaz

siyahbeyaz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım benim ben Dış ticaret mezunuyum ancak sadece şansım yok diye bu bölümü tercih etme,öncelikle alanını araştır hatta ders içeriğini internet çağındayız herşeye ulaşabilirsin.Bu alanda ilerlemek istersen seç,sayısalının iyi olmasının dışında istemen gerek,yabancı dile merağının olması gerek.İş imkanına gelince evet geleceğin mesleklerinden birisi.Ki sadece mezun olunup kalınmıyor,kendini geliştireceksin. İnşallah hakkında hayırlısı olur :).Karar ver ve uygula aklın ne yöne yatarsa :)

6. sedaaa

sedaaa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    canm çok teşekkür ederim sana yardımından dolayı yalnız bir sorum daha olacak sana dış ticareti ingilizce okuyor demişsin ya dil olarak yani bu dili öğreniyor değil mi

7. sedaaa

sedaaa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    ya araştırdım ama ne işler yapılabilir ne kadar yükselinebilir vs birde mezun olan kişilerin veya bilenler tarafından bilgi almak istiyorum sana da çok teşekkür ederim canm ingilizceye merağım iyidir sevdiğim derslerden birisidir sayısalım orta dercede yalnız neyse hayırllısı bakalım teşekkürler tekrar

8. siyahbeyaz

siyahbeyaz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hayırlısı ne ise o olsun senin için,ders olarak ingilizceyi içeriyo ancak sen zman içerisinde belki kurs belki kısa dönem bir yurt dışı yapabilirsin daha da hakim ve aktif olabilmek adına.Herşey gönlünce olsun,içine sinen mesleği tercih ettikten sonra evel Allah şirkete sio bile olursun,sınırlarını ve mevkini sen kendin açacaksın :)

9. sedaaa

sedaaa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    anladım canım bilgilerin ve yardımın için çok teşekkür ederim bakalım hayırlısı neyse o olsun zaman gösterecek artık olup olmyacağını :)

bu konuda bilgili olanlar bilgilerinize ihtiyacım var konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Meleklerim bilginize ihtiyacım var..

Meleklerim bilginize ihtiyacım var..

Meleklerim.. Kış geldi soğuklar kapıya dayandı... ki bugün fena yağmur yağdı.. Neyse kış geldi havalar soğudu ve doğal gaz kuyruklarının sıraları hergecen gun artmakta... iki bucuk yıllık evliyim canlarım ve 2 yılldır kombiyle ısınmaktaydık.. Fakat bu yıl daha ekonomik ısınmak zorundaız.. Biraz madii problemlerimiz baş gosterdi... kocaman evde desemde inanmayın ufacıkev :D eşim le ben...
  2. bilginize ihtiyacım var,..

bilginize ihtiyacım var,..

adetim düzenli ve çok sancılı olurdu. Bu ay adet olmaya yakın 4 5 aspirin kullandım. Ama hala adet olmadm neden peki. Hamile olma ihtimalm ne kadar.. Lütfen cevap.
  3. Radyo Nasıl İcat Edildi bu konuda bilginiz var mı

Radyo Nasıl İcat Edildi bu konuda bilginiz var mı

Arkadaşlar Radyo Nasıl İcat Edildi bu konuda bilginiz var ise lütfen bana da acil tarafından Radyo Nasıl İcat Edildi yazarsanız çok ama çok sevinirim.
  4. Oruç Tutarken Acıkmamak İçin Ne Yapılmalı bu konuda bilginiz var mı

Oruç Tutarken Acıkmamak İçin Ne Yapılmalı bu konuda bilginiz var mı

Arkadaşlar ramazan da geldi geliyor derken geldi bile peki Oruç Tutarken Acıkmamak İçin Ne Yapılmalı bu konuda bilginiz ya da öneriniz var mı?
  5. Gusülde küpe deliklerinin yıkanması şart mı bu konuda bilginiz var mı

Gusülde küpe deliklerinin yıkanması şart mı bu konuda bilginiz var mı

arkadaşlar ben gusül abdesti alırken küpe takmıyorum acaba bu sorun olur mu Gusülde küpe deliklerinin yıkanması şart mı bu konuda bilgi verir misiniz?

Sayfayı Paylaş