gebe
  1. tatlı cadım

tatlı cadım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    70
    Ödül Puanları:
    0

bu krampların sebebı nedir?

Konu, 'Gebelik belirtileri' kısmında tatlı cadım tarafından paylaşıldı.

arkadaslar karnım falan cok agrıyo kramp seklınde pazarte sı gıdıcem doktora bu agrıların sebebı nedır sızce?boyle yasayan varmıydı hamılelıgınde ılk ayda falan yardımcı olurmsuunuz bana:hasta:degerlere gore 3 haftalık gorunuyo ayrıntılı bılgıyı doktordan alıcaz artık yarında bı gecseydı.ama agrılar canımı sıkıyoooo

2. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63
    Bana kalsa demir eksiği çıakacaktır. Ayrıca vitamin verebilir doktor. Eksik aldığın yada hiç almadığın gıdalar bu şekilde etki yapabilir sana. İnşallah doktorun güzel haberler verir. Geçmiş olsun canım.

3. tatlı cadım

tatlı cadım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    zaten kansızlık var bende ama ınsallah kötü bısey yoktur ve normaldır umarım

4. tatlı cadım

tatlı cadım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuda aynı duurmları yasayan varsa benımle paylassın lutfen kızlar sevgılı arkadaslar cevaplarınızı beklıyorum yada tecrubelerınızı ıletmenızı...

bu krampların sebebı nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamilelikte kramp yaşanması neye işarettir

Hamilelikte kramp yaşanması neye işarettir

Hamilelikte Kramplar Hamilelik döneminde kalsiyum eksikliğinin krampların artmasına neden olduğu bildirildi. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Gülçin Belene Taşlıyurt, kas kramplarında mineraller önemli yer teşkil ettiğini söyledi. Krampların sadece yoğun egzersiz esnasında veya sonrasında meydana gelmediğine dikkat çeken Taşlıyurt, "Kas hastalığı olanlar, şeker hastaları,...
  2. Bacak krampları neden olur

Bacak krampları neden olur

bacak krampları neden olur bacak krampları neden olur, nedenleri, sebepleri, nasıl geçer, tedavisi hakkında bilgiler burda arkadaşlar Kimi zaman önemsemediğiniz bacak kramplarınız, neden oluyor ve nasıl geçer, hiç düşündünüz mü? Şimdi düşündünüz ve hatta ürktünüz de değil mi Melek'ler? :) O halde buyrun bilgiler aşağıda yer almaktadır Melek'lerim. Baldır veya ayaklarda oluşan gece...
  3. Bacaklarıma sürekli kramp giriyor nedeni nedir?

Bacaklarıma sürekli kramp giriyor nedeni nedir?

Herhangi bir kasınızı kendi hareketinizle kasmadığınız halde bazı sinirler kasılmayı tetikler ve kramp ortaya çıkar. Normal hareketlerimizi yaparken oluşan sıradan kasılmalar sonrası beynimiz gevşeme sinyali gönderirken, kramplarda bu gevşeme sinyali net değildir ve kas gevşeyemez. Kramp giren kastaki sertleşme gözle görülebilir veya dokunarak hissedilebilir. Kramplar birkaç saniye...
  4. Gebelikte kramplar bir sorun oluştururmu?

Gebelikte kramplar bir sorun oluştururmu?

Gebeliğin ikinci ve üçüncü üç aylık periyodunda özellikle de 6-7. aylarda görülmeye başlar ve gebelikte sık görülen yakınmalardandır. demetinde birden görülebilen; kısa, bazı durumlarda 10 dakikaya varan kasılmalara kramp ismi verilir. Kas kramplarında kalsiyum, magnezyum ve potasyum gibi mineral eksiklikleri önemli yer teşkil eder. En çok bacaklarda olmak üzere kalça, bel ve karın kaslarında...
  5. Gebelik krampları nasıl önlenebilir?

Gebelik krampları nasıl önlenebilir?

Anne karnındaki bebeler gebeliğin son aylarında hızla büyümeye başlar. Böylece gebenin magnezyum ve kalsiyuma olan ihtiyacı artar. Bu artış kendisini kramplarla gösterir. Gebelikte yeterli miktarda magnezyum ve kalsiyum alınmadığında kramplar, konvülziyonlar, titreme nöbetleri görülebilir. Gebelikte kramplar gebeliğin ikinci trimesterde ve 6. 7. Aylarda görülmektedir. Bir ya da birden fazla...

Sayfayı Paylaş