gebe
  1. AZRA

AZRA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

bu mektup size efendim

Konu, 'Peygamberler, Evliyalar ve Sahabeler' kısmında AZRA tarafından paylaşıldı.

Bu mektup size Efendim.. Size sevdali milyonlar adina yaziyor, size gonderiyorum. Icinden gecenler tam anlamiyla anlatmaya ki fayetsiz kaliyor kelimeler, cumleler bir bir devriliyor belki ama size layik olmayan askimi bu mektup ile size sunuyorum.... Sizin asirlar once bahsettiginiz bir asirda yasayan bir ummetinizim.
    Efendim ben uzerine gunes dogan, namlazlarinda o manevi derinligi yasayamayan, kisaca sizin uzak durmayi emir buyurdugunuz seylere yakin olan biriyim. Geriye donup tukenen yillarima baktigimda size yazacagim, size ovunle bahsedecegim hallerim yok ne yazik. Isminizi duyunca hic hickiriklara bulanamadim. Evet elim kalbimde sizi andim sizin istediginiz gibi ama ben isterdim ki mubarek isminiz anildigi vakit iki bukluk olayim, gozyaslarina buruneyim, anam babam sana feda olsun sana Ya Resulallah diye hickiriklarla bir de ben sesleneyim... Yazik ki sizi sevmekten baska, size yazacagim birseylerim yok benim....

Efendim sizi ruyalarimda gormeyi de cok ama cok isterdim. Sizi gorenler anlattilar sizi, sizin nur cehrenizden bahsettiler, saclarinizi gozlerinizi anlattilar. Sizi gorenler size layik hallerinden belli. Ben sizi gormeye hakkim olmadiginin idrakindeyim, yadirgamiyorum...ama Efendim siz kapilari oyle apansiz calarsiniz ki, camurlarin icinde size uzanan elleri oyle apansiz tutarsiniz ki, belki de bu bende ki umidi soldurmayan.. Efendim eger mektubumu okumaya layik bulursaniz biliniz ki ben ruyalarim da hayalinizi dahi gormeye raziyim... Bir sabah uyandigimida gozlerimde hala duran gozyaslarimin olmasini, yuzumde mubarek ellerinizin sicakliginin gitmemmis olmasini o kadar cok isterim ki... Bazen sizinle uzun uzun konustuklarinizi anlatanlar var, Bilin ki oyle buyuk hayallerim yok benim haddimi bilirim, konusmasaniz da bir nefesinizi duymak dahi kafi gelir bana. Bazende ummetinizden kimilerinin saclarini oksuyor, kimilerine uzun uzun tebessum ediyormussunuz, ah! ne buyuk saadet. Beni de elinizle geri cevirip huzurunuzdan kovmayin ne olur, tebessum etmeseniz de raziyim ama yeterki yuzunuze hosnutsuzlugun ifadesini dusuren ben olmayayim.

Ya Resulallah!
    Cok savrulduk sensizlik girdabinda. Sana gerektigi gibi baglanip gerektigi gibi teslim etseydik kalplerimizi, bu izdiriap olan yasantimiz sukunet'e erecekti elbet. Lakin sahsim adina yapamadim, Tovbelerimi samimiyetsizlik icin de gonderim Rabbime, iyiliklerim riyalara bulandi, cok yoruldum Efendim, su karanliklarda isigina cok muhtacim...

Ey Gullerin Efendisi bu hafta sizin kutlu dogum haftaniz.. Bizler kendimize yeni yeni gunler urettik... Annelerimizin, babalarimizin, sevgililerimizin, hatta komsularimizla altin gunlerimiz bile var.. Kisacagi 365 gunun 365'ini de bir hayali avuntu icinde doldurduk kendimizce... Ah! bir bilsen Berat gecesi, Kadir gecesi, Mirac gecesi varken bizler neler nelerle oyalandik hep. Ama Efendim sizi sevenler hergununu her anini sizinle vuslat aniymis gibi yasiyor. Bende bir gul aldim bugun en guzelinden en kirmizisindan ve en guzeli kokanindan. Siz olsaydiniz simdi aramizda eminim kapinizin onu gullerle dolardi. Ben kendi ellerimle vermeye cekinirdim utanirdim belki. Ama uykusuz kaldigim gecenin sabahinda, ilk isiklarla kapinisizin onune birakip sizin icin sectigim gulu, kapinizi calip hizla izaklasirdim.. Uzaklardan, gulumu ellerinize aldikdan sonra yuzunuze dusen dunyanin en guzel tebessumunu seyrederdim. Size gunun ilk gulunu ben vermek isterdim Efendim...

2. AZRA

AZRA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: bu mektup size efendim
    bir kaç dakikasını ayırıp okuyan arkadaşlarıma şimdiden çok teşekkür ederim

3. RoCCo

RoCCo Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

emeğine sağlık canım benim

4. meleklerin sultanı

meleklerin sultanı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

bir gülde ben vermek isterdimpeygamber efendimize s.a.s çok güzel bir yazı çok doğru yazmışsın ellerine sağlık....

5. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    emeğine sağlık canım

6. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

paylaşım için teşekkürlerr canım

7. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Emegine saglik...

8. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

ellerine sağlık azracım teşekkürler :)

bu mektup size efendim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. aşıksan bu mektubu okumalısın

aşıksan bu mektubu okumalısın

Mektup Serserime Elime son kez aldim kagit kalemi, Bu sana son mektubum. Postaci son bir kez haber getirecek benden sana. Canim bilirim aldirmazsin hicbirseye, ne sevgiye nede hislere. Simdi elimde bir sigara var, bugün cok ictim, bilirim kizacaksin 'icme demistim' diyeceksin. Ama ben yine ayni cevabi verecegim: Dertliyim. Son kez bu kalp derdinle dolu. Bu mektubumda seni ne kadar sevdigimi...
  2. Efendim

Efendim

EFENDIM Bir gün bana seslenirsen Ya Rasulallah Çıkamam huzuruna utanırım Bir gün benim için üzülürsen Ya Rasulallah Bu azaba dayanamam yanarım Hali perişan bir kul yanı başına gelirse Ya Rasulallah Peygamberlerin yanında ümmetimdendir deyip utanma Sen sakın boynunu bükme Ben giderim Ya Rasulallah Mahşerde bu ümmetin cehennemlik denirse Sen üzülme!Ben cennete gitmesem de olur...
  3. Efendi

Efendi

Efendi -------------------------------------------------------------------------------- Osmanlı döneminde ağa, bey, paşa gibi devlet memurlarına verilen unvandır. Bu unvan, Bizanslılardan Selçuklu Türkleri'ne geçerek yerleşmiştir. Günümüzde de yeterli eğitim görmemiş, orta sınıf halkı için kullanılır. Bundan başka terbiyeli, saygılı anlamına da gelmektedir. XVIII. yüzyıldan sonra...
  4. Bu mektup tarihe geçecek...

Bu mektup tarihe geçecek...

. İşte Gülay Göktürk'ü yıkan isyan mektubu! Kara bir gün "Hep birlikte vatandaşlıktan çıkmak için İçişleri Bakanlığı'na dilekçe verelim. Birleşmiş Milletler'in Vatansız Kişilerin Statüsüne İlişkin Sözleşme'sinin tanıdığı haklardan yararlanmak üzere BM'nin Ankara Temsilciliği'ne müracaat edelim." Çaresizliğin, umutsuzluğun, haksızlık karşısında duyulan isyanın bir tezahürü olan bu...
  5. bu mektup sana !!!

bu mektup sana !!!

Bu mektup sana…hani eskiden canım dediğim sen vardın ya işte ona bu mektup… Belki hüzünlenirsin diye göz yaşlarımı akıtmadım korkma mektuba… Bakarsın hatanı anlarsın incitmezsin bir daha kalpleri diye yazıyorum Korkma ben alıştım yaşamaya senin bıraktığın o kırık kalple… Şimdi nerdesin ne yapıyorsun kimin elini tutuyorsun yada kime aşkım diyorsun bilmiyorum... Ama sakın incitme onların...

Sayfayı Paylaş