Bu ne büyük acı

@şK_MeLeĞ!.

Yeni Üye
Üye
Bu ne büyük acı
Ne bayram tatiliydi ama? Tüm Türkiye"nin burnundan geldi.
Hangi bir acıdan bahsetsem ?

Bayram tatilinde Almanya"nın Frankfurt şehrindeydim. Biz köşe yazarları bazen işin kolayına kaçarız. Bayramı, tatili bahane eder birkaç günlük stok yazı yazar, gideceğimiz yere gideriz. Ben de bu bayram tatilinde yurt dışına çıkacağımdan iki günlük yazımı yazmış, gazeteye göndermiştim. Sen misin tembellik yapmaya kalkan? dercesine, gerek Türkiye"de, gerekse dünyada olay üstüne olay yaşandı.

Ben de elim kolum bağlı, sanki hiçbir şey olmamış gibi yazıp bırakmış olduğum köşe yazılarıma sizler gibi baka kaldım.Yaşanan acılar karşısında duygularımı dile getiremedim, sizlerle hemen o gün Tüm Türk milletinin acısını paylaşamadım.
Bir daha stok yazı yazıp sıvışmak mı�?
Asla�!

Şemdinli"deki Aktütün Karakolu"na teröristlerin ağır silahlarla Kuzey Irak"tan açtığı ateş sonucunda 17 askerimiz şehit oldu. Yürekler yandı.Ateş düştüğü yeri yakar derler ya�

HAKKARİ'nin Şemdinli İlçesi'ndeki Aktütün Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Cahit Yıldırım'ın babası Nurettin Yıldırım, cenaze törenine katılmak için Erzurum'a gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a, �Bu karakol kaçıncı kez basıldı, niye tedbir alınamıyor?� diye sormuş.
Doğal olarak Bakan Akdağ soru karşısında sessiz kalmış.
Ne diyecekti ki?

�Kusura bakmayın ihmal ettik mi?

Çünkü doğru cevap aynen buydu�

Evet, kelimenin tam anlamı �ihmal�

İran-Irak-Türkiye üçgeninde ve çok riskli bir bölgede bulunan Aktütün Karakolu"na ilk saldırı 13 Eylül 1992"de oldu. 22 askerin şehit edildiği Aktütün Karakolu baskınını Irak"ın kuzeyinden gelen 400 kişilik PKK grubu gerçekleştirmişti.

Bu saldırıdan 16 yıl sonra 9 Mayıs 2008"de, yine Irak"ın kuzeyinden Leylek ve Çerçele Dağı üzerinden gelen teröristler aynı karakola bu kez 200 kişilik grupla saldırdı. Saldırıda 6 askerimiz şehit olurken, 19 terörist öldürüldü.

Gerçekleştirilen bu son saldırıda da 17 askerimiz şehit oldu. Çatışmada 23 terörist öldürüldü.

Şehitlerimizden biri bayramın ilk günü telefonla görüştüğü anacığına : � Anne burası bu hafta iki kere saldırıya uğradı.Ben buradan sağ dönemem� demiş.
Şehidimizin bayramın ilk günü anacığına söylediği bu son sözleri okuduğumda bir kez daha kahroldum.
Benim de oğlum var �
Benim de bu topraklarda vatan borcu ödemeye hazırlanan ,gözüm gibi baktığım evladım var�
Vatana, oğlum,canım feda olsun�
Ama ne uğruna?
Göz göre göre bir ihmal uğruna mı?

Ya Edin ailesinin başına gelen acı olay?
Bir baba ve üç çocuğun sele kurban gitmesi�
Allah geride kalan, 6 ay önce annesini, şimdi de babasını ve 3 kardeşini kaybetmiş 14 yaşında ki tek çocuğa sabır versin.

Tüm Türkiye"nin, şehit ailelerinin başları sağ olsun�

Geri