Bu Ne Performans

Konu, 'Magazin' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

 1. fırtına

  fırtına Yeni Üye

  neslihan böle canım ailem dizisinin Melihası Şebnem Bozoklu tiyatroda kılıktan kılığa giriyornasıl mı ayrıntılar haberimizde...


  11 ROL BİRDEN OYNUYOR!
  [​IMG]
  MEÇLİ SAÇLARI VE 80'Lİ YILLARI YANSITAN KIYAFETLERİYLE 'MELİHA' KARAKTERİNE HAYAT VEREN ŞEBNEM BOZOKLU: BU SEZON TİYATRO KILÇIK'TA BİRBİRİNDEN FARKLI 8 TİPİM VAR. DİZİDEKİ 'MELİHA' 9, DOT'TAKİ İKİ KARAKTERİ DE SAYARSAK 11 OLUYOR!..

  atv'nin sevilen dizisi 'Canım Ailem'deki meç saçlı 'Meliha' karakteriyle tanınan Şebnem Bozoklu, şöhret meraklısı olmadığını belirterek 'Oyunculuğun tadını çıkarıyorum' dedi. Elele dergisinden Neslihan Böle'ye röportaj veren Bozoklu, 'Canım Ailem'den sonra hayatında nelerin değiştiğini anlattı.

  * 'Canım Ailem' dizisiyle birlikte çok fazla hayranınız oldu. Bu kadar ilgi göreceğinizi bekliyor muydunuz? Her şey çok hızlı gelişti. Açıkçası ilk başlarda aklım 'Meliha' ile o kadar doluydu ki; sonrasını düşünmeye hiç vaktim olmadı. İlk bölümlerden sonra 'Acaba insanlar sevecek mi?' diye düşünmeye başladım.

  29'UMDA TANINDIM
  * Memnun musunuz ilgiden? Hayatınızda çok şey değişti mi?
  Şu anda kendimi çok iyi hissediyorum. Haftanın altı günü setteyim. Diğer yandan tiyatroya devam ediyorum. Tek fark; daha çok insanın beni tanıması... Tiyatroda oynarken, kısıtlı sayıda seyirci sizden haberdar oluyor ama televizyon çok daha güçlü bir araç olduğu için, o kitlenin, birden çok büyüdüğünü gözlemliyor ve buna şaşırıyorsunuz.

  * Sizin için 'Daha önce nerelerdeydin Şebnem?' şeklinde yorumlar yapılıyor... Geç keşfedildiğinizi düşünüyor musunuz?
  Televizyon için yeni bir yüzüm çünkü bundan önce yoğun olarak tiyatro yapmıştım. Televizyonda 29 yaşında tanındım. Bence, konservatuvar bittikten ve profesyonel olarak birçok tiyatroda çalıştıktan sonra televizyonda tanınmak daha avantajlı... Ben bunun biraz tadını çıkarıyorum.

  KABARE YAPIYORUZ
  * Tiyatro çalışmaları var mı?
  DOT Tiyatrosu'nda 'Vur/Yağmala/Yeniden' adlı projede rol alıyorum. Gösteri, 16-17 kısa oyundan oluşan bir epik döngü. Her biri, ortalama yarım saat süren oyunlardan oluşuyor. Seyirci geldiğinde art arda iki farklı kısa oyunu birden görüyor. Bu, tiyatro sezonu boyunca her ay iki yeni oyunun prömiyeri şeklinde devam ediyor. Ben şimdiye kadar iki oyunda oynadım. Biri 'Dün Meydana Gelen Bir Olayda' diğeri de 'Troyalı Kadınlar'dı. İkisi de bitti. Hemen Tiyatro Kılçık başladı. 3 yıldır oynuyorum. Orada kabare yapıyoruz. Hepsi birbirinden çok farklı üsluplar.

  * Bu kaç rol demek oluyor?
  Tiyatro Kılçık'ta birbirinden farklı 6 tip oynuyorum. Hatta 8... 'Meliha' ile 9, DOT'la birlikte 10-11...

  * Bu sizi zorluyor mu?
  Hayır, buna bayılıyorum.

  * Hangisi ağır basıyor? Tiyatro mu, televizyon mu?
  Oyunculuk yapmayı çok seviyorum. Ve tiyatroda da, televizyonda da, sinemada da en iyisini yapmaya çalışıyorum. Hepsini de çok severek yapıyorum.

  FİLM PROJELERİ VAR
  * Sinema filminde rol almayı düşünüyor musunuz?
  İyi bir sinema izleyicisiyim. Sinemaya gitmek, eski filmlerin DVD'lerini bulup evde film seansları düzenlemek, hep hayatımda olan şeyler. Bugüne kadar hiç sinema filmi yapmadım ama bu yazdan itibaren sanırım olacak.

  * Somut bir sinema filmi projesi var mı?
  Üzerinde düşünülen birkaç film projesi var.

  * Şimdikilerden farklı roller mi peki?
  Umarım öyledir.

  * Verdiğiniz röportajlarda hiç şöhret kaygınız yok gibi. Bir gün bu ilgi biterse ne hissedersiniz?
  Televizyon ve onun yarattığı o parlak, ışıklı dünyaya çok inanmıyorum. Parlak işler, çok iyi diziler zamanlarını doldururlar ama bir gün mutlaka biterler. Kendimizi korumak için bunu görmeliyiz bence.

   
Bu Ne Performans konusuna benzer içeriklerimiz
 1. bu ne yaaa

  sevişmek öpüşmek sanat vs. vs... ÖPÜŞMEK NE Kİ, DAHA ÖNCE SEVİŞTİM! “GÖLGESİZLER”DEKİ ROL ARKADAŞI HAKAN KARAHAN’IN “BEN KADINLARI ÜST DUDAKTAN ÖPERİM. AMA TAİES YÜZÜNÜ ÇEVİRİNCE ALT DUDAĞI GELDİ, DONUP KALDIM” AÇIKLAMASIYLA DİKKAT ÇEKEN TAİES FARZAN, YAŞANANLARI ANLATTI. “Gölgesizler” filminin yıldızı Taies Farzan iddialı: Alt dudak üst dudak fark etmez Bu benim ilk öpüşmem değil...
 2. Performans Ödevleri Ne Zaman Kalkacak 2014

  performans ödevleri, performans ödevleri kalktı mı, performans ödevleri ne zaman kalkıyor Sevgili melekler, öğrencilerin ve biz velilerin merakla beklediği performans ödevlerinin akıbeti hakkında konuşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ödevlerin kaldırılacağını ancak yönetmelik düzenlemesi nedeniyle bunun henüz resmiyette gerçekleşmediğini bildirdi. Gerçekten de hem öğrenci hem de veliler...

Sayfayı Paylaş