gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Bu pizza tarifi garantilidir

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

pizza tarifi pızza tarıfı pizza tost nasıl yapılır pızza yapımı [​IMG]
    Bu pizza tarifi garantilidir arkadaslar. Mutlaka cok güzel oluyor, denemek isteyenlere simdiden afiyet olsun.

Malzemeler:
    400 gr. un
    yarim paket yas maya
    1 tatli kasigi tuz
    1/2 cay bardagi zeytinyagi
    220 ml su (1 bardaktan biraz fazla)
    1/2 cay kasigi seker

Un karistirma kabina alinir ortasi havuz seklinde acilir ve havuzun icerisine yarim maya ezilerek eklenir üzerine seker eklenir ve mayanin üzerine gelecek fakat havuzdan tasmayacak sekilde su eklenir, bu sekilde 10 dakika bekletilir, diger malzemelerde ilave edilir ve güzelce yogurulu. Üzerine bez örtülerek 30 dakika dinlendirilir. Iki parcaya bölünür, tepsi büyüklügünde acilir ve zevkiniz ne isterse istenilen sekilde üzeri dösendikten sonra önceden isitilmis 220C firinda alti kizarana kadar pisirilir.

2. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık

Bu pizza tarifi garantilidir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Süper Bir Pizza(Resimli Pizza Tarifi)

Süper Bir Pizza(Resimli Pizza Tarifi)

süper pizza tarifi denenmiş pizza tarifi mayasız hamuru denenmiş tarifleri mayasız hamuru nasıl yapılır Merhaba meleklerim geçenlerde canım pizza çekti. :yemek: Dışardan almak istemedim çünkü çok pahalı gelio :piha: Evde de malzemesi vardı yapayım dedim ve sonuç harika oldu.İyi ki de hazır almamışım çünkü pizzacılarınkinden bile güzel oldu :seker: Tarifi veriyorum mutlaka deneyin :d015:...
  2. ev yapımı pizza tarifi

ev yapımı pizza tarifi

pizza tarifleri pizza tarifi nasıl yapılır yapımı ev yapımı Eveeeet resimli olarak sizlere birazdan pizza tarifi vereceğim. Bu tarife harfiyen uyun sizi usta bir pizzacı olarak ansınlar. :D:D MALZEMELER: Hamuru:Ekmek yapma makinesinde hazırladık. Simbo'da pizza hamuru tarifi var. Elde hazırlama:1 su bardağı ılık suda, 1 tatlı kaşığı şeker eritilir, 1 yemek kaşığı toz maya(instant)...
  3. kolay pizza tarifi

kolay pizza tarifi

kolay pizza tarifi kolay bir pizza nasıl yapabilirim?
  4. nefis pizza tarifi

nefis pizza tarifi

Arkadaşlar benim ve eşimin en çok sevdiği hamur işi pizza hemen her hafta yaparım ve afiyetle yeriz.Tarifi sizinle paylaşmak istiyorum.Ama ölçülerim göz kararı olur benim hep.Tepsi büyüklüğüne göre sizde azaltıp arttırabilirsiniz. MALZEMELER: Un Maya Ilık su Tuz HARCI İÇİN: Soğan Yeşil Biber Domates Zeytin Sucuk yada sosis Yumurta(1 tane) Sıvıyağ Mantar Tuz ve Baharatlar Kaşar Peyniri...
  5. Evde Kolay Pizza Tarifi istiyorum sizden

Evde Kolay Pizza Tarifi istiyorum sizden

Selam ben ve çocuklarım pizzayı çok seviyoruz ara ara dışarda yiyoruz ama pek beğenmiyoruz pizzayı evde kendim yapmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum bana Evde Kolay Pizza Tarifi verirseniz çok sevinirim.

Sayfayı Paylaş