gebe
  1. ρємвє_мєℓєк

ρємвє_мєℓєк Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Bu Yıldızın 62 Anlamı Var

Konu, 'Karışık İlginç ve Garip Resimler' kısmında ρємвє_мєℓєк tarafından paylaşıldı.

Bu Yıldızın 62 Anlamı Var [​IMG] Bu yıl 163. kuruluş yıl dönümünü kutlayan Türk Polis Teşkilatı nın armasında yer alan her detay, ayrı değerleri simgeliyor ve tarihsel bilgi içeriyor. [​IMG] Türk polis armasındaki “sekiz köşeli yıldız”, ilk defa Sultan Abdülaziz (1861-1876) tarafından “Nişan-ı Osmani Şemsesi” adıyla, devlet hizmetinde üstün başarılar göstermiş olan kişilere iftihar ve imtiyaz olarak verilen bir madalya şeklinde çıkartıldı. Bu “sekiz köşeli yıldız” daha sonra Türk polisinin amblemi oldu. [​IMG]
    Yıldızın etrafını saran “defne dalı” da başarı, ün, şan, şöhret ve görkemi temsil ediyor. [​IMG]
    Amblemin en alt bölümündeki “çift başlı kartal” ise Selçuklu Devleti nin (1040-1157) simgesi. [​IMG]
    Kartalın başlarından biri doğuya, diğeri batıya bakıyor ve doğu-batı hakimiyetini ifade ediyor. [​IMG]
    Ayrıca, “çift başlı kartal” güç, kudret, özgürlük ve bağımsızlık anlamları [​IMG]
    Armadaki “Sekiz köşeli yıldız”ın her şua sı da ayrı bir etik değeri ifade ediyor. [​IMG]
    Toplam 62 şuası olan yıldızın etik değerleri, teşkilat mensuplarının kendileriyle, birbirleriyle, aileleriyle ve içinde bulundukları toplumu oluşturan insanlarla ilişkilerini anlatıyor. Yıldızdaki 62 etik değerden bazıları şöyle: na geliyor. [​IMG]
    “Atatürkçülük, iyi ahlaklı, faziletli, nezaketli, merhametli, itaatli, yurt sevgisi, izzeti nefisli, karakterli, barışçı, haysiyetli, sabırlı, doğru, tarafsız, mütevazı, mert, cesur, temkinli, soğukkanlı, güçlü, bilgili, vakarlı, feragat eden, fedakar, intiza [​IMG]
    azimli, cumhuriyetçi, yasaya saygılı, yardım sever, kültürlü, diğerkam, ketum, çalışkan, bayrağa saygılı, meslektaş sevgisi, vazife sevgisi, meslek sevgisi, amir sevgisi, vefakar, hak sever, mlı, adil, [​IMG]
    ulus sevgisi, aile sevgisi, disiplinli, namuslu, saygılı, Allah korkusu, vicdan temizliği, üniformaya saygı, temiz ve sıhhatli, terbiyeli, imtizaçlı, sebatkar, mesuliyetli.”

Bu Yıldızın 62 Anlamı Var konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Omzunda yıldızı var.

Omzunda yıldızı var.

Bir asker,namaz kılan (en zor şartlarda bile terk etmeyen) diğer askere sordu: "Arkadaş kaçıncı asırda yaşıyoruz ? Niçin kendini zahmete sokup her gün 5 defa namaz kılıyorsun. Namaz kılan asker, tam o sırada uzaktan görünen teğmeni gösterdi: -Şu insan; niçin yanından geçerken toplanıyor, selam veriyor ve bütün emirlerine itaat ediyorsun. "yat"dese yatıyor, "kalk" dese...
  2. Kuyruklu yıldızların niçin kuyrukları vardır?

Kuyruklu yıldızların niçin kuyrukları vardır?

kuyruklu yıldızın diğer yıldızlardan farkı nedir kuyruklu yıldızın diğer yıldızlardan farkı kuyruğu nedir kuyruğu nasıl oluşur Kuyruklu yıldızların diğer gökcisimlerinden farklı ve gizemli şekilleri, aniden ortaya çıkıp bir süre sonra yok olmaları, onların tarih boyunca insanlar tarafından Tanrıların habercileri olarak algılanmalarına yol açmıştır. Onların ölüm ve felaket habercileri...
  3. .......Bu resimde beni anlatan bir şeyler vaR......

.......Bu resimde beni anlatan bir şeyler vaR......

Sizi anlatan bir fotoğraflar var mı? Bakınca kompozisyonu içinde işte ben orada biryerlerdeyim diyebildiğiniz, ya da kıyısında köşesinde sizden bir parça anı bir parça mana taşıdığına inandıgınız fotograflar? :Laie_15:
  4. Yıldız Tilbe/Bu evde senle

Yıldız Tilbe/Bu evde senle

Yani sensiz olamam Sözün benim başım üstüm Dinlemezsem ölürüm Sıcak mutlu bir huzur Bağışlar öpücüğün Yani sana doyamam Kimse anlamaz seni Senin bir bakışın çözer Gözlerin hayat dolu Ölümsüz Aşkı müjdeler Kimse tutamaz beni Senin bir çağırman yeter Hem bu hem o dünyada Bana senin aşkın yeter Bu Evde senle her köşesinde Ne yerdeyim ne gökte Beni seninle tanıştıranlar Hepsi...
  5. Yıldız Dövme Modelleri Bu Sayfamızda

Yıldız Dövme Modelleri Bu Sayfamızda

Bu konu; yıldız dövme modelleri hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, dövme yaptırmak gerçekten ayrı bir hastalık. Dövmesi olanlar sakın alınmasın ama bir kere dövme yaptırıldı mı daha durulmuyor, mutlaka gerisi geliyor. Dövme yaptırma taraftarı bir insan değilim ama bazı dövmeler de o kadar hoş bir görünbtü veriyorlar ki, bunu da itiraf edeyim. Eğer dövmeden hoşlanıyorsanız ve...

Sayfayı Paylaş