gebe
  1. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

buda bilgi yarışması

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında NuRoVSkİ tarafından paylaşıldı.

Bir de büyüklerin ezberciliğe dayanan eğitiminde, bir yığın ismi belleğine yazıp, sorulduğunda tekrarlamanın bilgi işareti sayılmasındaki komikliğe bakın: Dünya bilgi şampiyonasında, bir aday finale kalmış. Spiker üç soru daha soracak, onları da bilirse şampiyon seçilecek. Salonda çıt yok. Heyecan herkeste son haddinde. Spiker sorulardan birini soruyor:

-Kartaca hükümdarı Anibal, bildiğiniz gibi filin üstünde savaşırdı. Onun bindiği filin bakıcısının ismi nedir?

-Anifilbacus..

-�Bravo, bildiniz!� diyor spiker. Salon alkıştan çınlıyor. Derken ikinci soruyu soruyor spiker:

-Napolyon�un Waterlo savaşından önce kaldığı otelin sahibinin ismi nedir?

-Mösyö Piere Vincent..

-�Bravo doğrusu, bunu da bildiniz� diyor spiker. Salon inliyor alkıştan. Nihayet son soruyu soruyor spiker:

-Firavun Keops zamanında yapılan piramitte çalışan işçilerin ustabaşısının ismi nedir?

Herkeste kıpırdanmalar.. İnsaf artık, bu kadarı da olmaz sesleri. Saniyeler ilerliyor.. On saniye.. Beş saniye.. Üç saniye.. Aday işaret verip, kronometreyi durduruyor. �İyice emin olmak için bir şey sormak istiyorum� diyor ve devam ediyor �Gündüz vardiyasını mı soruyorsunuz, yoksa gece vardiyasını mı?!�

buda bilgi yarışması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şanslı Masa yarışması bu akşam başlıyor!

Şanslı Masa yarışması bu akşam başlıyor!

şanslı masa hangi gün şanslı masa ne zaman hangi günler şaka masası şanslı masa yarışması, ne zaman başlıyor, nasıl bir yarışma, nasıl yarışılıyor, yarışmanın formatı, sinan çalışkan oğlu orçun kaptanın sunuculuğunu yapacağı yarışma bu akşam başlıyor arkadaşlar. Kanal D'de heyecanla beklenilen "Şanslı Masa" adlı yarışma programı bu akşam ekranlara merhaba diyor Melek'ler....
  2. İnternet üzerinden bilgi yarışması

İnternet üzerinden bilgi yarışması

İnternet üzerinden bilgi yarışması merhaba arkadaşlar İnternet üzerinden bilgi yarışması varmış o oyun sizin sitenizde var mı acaba?
  3. İnternette Bilgi Yarışması

İnternette Bilgi Yarışması

İnternette Bilgi Yarışması oyna İnternet üzerinden bilgi yarışması Evet Melek'ler, hep televizyon'da bilgi yarışmalarını izleriz. Peki şimdi o bilgi yarışmasında siz yarışın desek:) Hayıt tlevizyondan değil :) internetten bilgi yarışması oynamak için, BURAYA TIKLAYIN Melek'ler:) Hadi bakalım bilginiz bol olsun :)
  4. Ben Burdan Atlarım Yarışması Hakkında Bilgiler

Ben Burdan Atlarım Yarışması Hakkında Bilgiler

Bu konu, Ben Burdan Atlarım Yarışması Hakkında Bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, televizyon yapımcıları şu sırlara yarışmalar üzerine yoğunlaşmış durumda. Yurtdışında akla hayale gelmeyen konularda hazırlanan yarışmalar bizim yapımcılarımıza da ilham oluyor. Bu yarışmaların son bombası ise "Ben Burdan Atlarım" . Ünlülerin kuleden havuza hayatlarının atlayışını yapacakları,...
  5. Rekorlar Dünyası Yarışması Hakkında Bilgiler

Rekorlar Dünyası Yarışması Hakkında Bilgiler

rekorlar dünyası rekorlar dünyası yarışma Sevgili melekler, yepyeni bir yarışma ile tanışmaya hazır olun! Kanal D ekranlarında yayınlanmaya hazırlanan yarışmanın sunuculuğunu Yalan Dünya dizisinden tanıyıp sevdiğimiz, Gupse Özay yapacak. Amerika, Almanya, Fransa, İtalya, Çin, Avustralya, İngiltere gibi bir çok ülkede yayınlanan program, Türkiye’deki izleyicilere de Guinness World Records’ın...

Sayfayı Paylaş