gebe
  1. gullu_23

gullu_23 Forum Okuru

budaaa milföyden külahlı yumurtaaa tabiki buda resimli)

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında gullu_23 tarafından paylaşıldı.

külahta yumurta, yumurta külahta, külah, milföyde yumurta, buda oldu milföy yumurtalı oldu
    KÜLAHTA YIMIRTA

Malzemeler;

-24 adet milföy hamuru
    *4-5 adet orta boy haşlanmış patates
    *2 çorba kaşığı mayonez,
    *2 çay kaşığı köri
    *karabiber, tuz.
    *12 adet bıldırcın yumurtası
    *maydanoz yaprakları

Hazırlanışı;
    1-Her bir milföy hamurunu bir parmak genişliğinde şeritler halinde kesin.
    2-Patatesleri haşlayın ve ezin. Mayonez, tuz, karabiber ve köriyi ekleyerek karıştırın.
    3.Külah şeklindeki kalıplarınızı margarin ile yağlayın( Kalıplar metal hazır kalıp olabileceği gibi kartondan sizlerde yapabilirsiniz). Şeritler halinde kesilmiş olan milföyleri, iki adet milföy denk gelecek şekilde şerit şerit döndürerek sarın ve yağlı kağıt serili fırın tepsisine yerleştirerek üstlerine yumurta sarısı sürün.
    4.Külahları önceden 180' de ısıtılmış fırında kızarıncaya kadar pişirin.Pişen külah milföylerin biraz soğumasını bekleyin ve içlerinden kalıp külahları milföyleri fazla sıkmadan, döndürerek çıkarın. Aksi halde milföyler parçalanabilir.
    5.Elde ettiğimiz milföy külahlarına önceden hazırladığımız patatesli harcı koyun .
    6.Bıldırcın yumurtalarını haşlayın ve soyun. Külahların ağız kısmına maydanoz yaprakları ve yumurtaları yerleştirip servis tabağına dizin.

Not; Milföy şeritleri külahlara sararken ağız kısmında boşluk bırakın ki, milföyü çıkarırken, külahta elinizle tutp çıkaracak yer kalsın. Aksi takdirde milföyden tutmak zorunda kalırsınız ki bu durumda külahı çıkarmak çok zor ve milföy zarar görür bizde zarar görmesini istemeyiz demi arkadaşlar hayden afiyet olsun...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 16 Haziran 2011
budaaa milföyden külahlı yumurtaaa tabiki buda resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. milföyden külah pasta (resimli)

milföyden külah pasta (resimli)

külah pasta külah pasta, külah, pasta, külahlı işte bunuda yaptım, pastayı külaha koydum.. Uzun zamandır denemek istediğim bir tarif bu.. Açıkcası beceremem diye cesaret etmiyodum.. AMA BUDA ACEMİ ŞANSI GI GÜZEL OLDU :) KÜLAH PASTA Bütün marifet kalıplarda.. Kalıpları pasta malzemeleri satan mağazalardan temin edebilirsiniz.. Ben milföy hamuruyla yaptım. Milföyleri...
  2. milföyden ninjalar (hemide resimli)

milföyden ninjalar (hemide resimli)

milföyden ninja,milföy,ninja yaptım sizlere MİLFÖYDEN NİNJA YAPTIM HEYT Malzemeler: - 8 adet kare milföy hamuru - 16 tane kokteyl sosis - İstediğiniz bir çeşit sos (hardal, ketçap) YAPILIŞI Milföylerden ince ince şeritler kesin. (Her bir kareden 4 tane olabilir. ) Tepsiyi yağlı kağıt ile kaplayın. Şeritler ile sosislerin etrafını sarın. Her bir sosis için 2 şerit yeterli...
  3. Milföy Sarması Tarifi Resimli

Milföy Sarması Tarifi Resimli

Milföy Sarması Tarifi Resimli Geçenlerde bir arkadaşımda Milföy Sarması yedim harikaydı sizden tarifini istiyorum lütfen bilen varsa bana Milföy Sarması Tarifini yazsın kızlar.
  4. Resimli Milföy Sarması yapılışı

Resimli Milföy Sarması yapılışı

Milföy Sarması nasıl yapılır resimli Milföy Sarması tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda sizlere damaklarda tat bırakacak bir lezzetin tarifini sunacağız. Milföy Sarması tarifini sizlerle paylaşıyor ve şimdiden afiyet olsun diyoruz :) Milföy Sarması yapabilmek için ihtiyacınız olan malzemeler: 1 paket milföy hamuru, küçük bir kase ceviz, 2 çorba kaşığı toz şeker 1 yumurta...
  5. Elmalı Milföy Tarifi Resimli yapılışı

Elmalı Milföy Tarifi Resimli yapılışı

Resimli Elmalı Milföy Tarifi Elmalı Milföy Nasıl Yapılır Daha önce sizler ile paylaştığımız elmalı bonbon tarifi konumuzu güncelliyor ve bu kez de sizlere elmalı milföy tarifi veriyoruz Melek'ler. İşte size lezzi mi leziz ve hafif elmalı milföy yapılışı hakkında bilgiler hanımlar:) Elmalı Milföy İçin Malzemeler: 1 paket milföy hamuru 4 adet ekşi elma 4 çorba kaşığı şeker yarım paket...

Sayfayı Paylaş