gebe
  1. destina_

destina_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Budist bir rahibin şiiri

Konu, 'Çöplük' kısmında destina_ tarafından paylaşıldı.

YOL ---- sizin yaşamınız.

DELIK ----negatif noktalarınız,obsesyonlarınız, zayıflıklarınız, nefsiniz…

BAŞKA BIR YOLDAN YÜRÜMEK -----bu yaşam içinde öğrene öğrene yarattığınız yeni insan

BEŞ BÖLÜMDE YAŞAM ÖYKÜM:

1) Bir yoldan yürüyordum.
    Kaldırımda büyük bir delik gördüm, içine düştüm.
    Benim suçum değildi.
    İçinden çıkmak çok uzun sürdü.

2) Bir yoldan yürüyordum.
    Yine aynı deliğe düştüğüme inanamadım.
    Benim suçum değildi.
    İçinden çıkmak çok uzun sürdü.

3) Bir yoldan yürüyordum.
    Alışkanlık olmuştu,
    Benim suçumdu.
    Hemen çıktım.

4) Bir yoldan yürüyordum.
    Kaldırımda büyük bir delik gördüm,
    Etrafından geçtim,
    İçine düşmedim.

5) Başka yoldan yürüdüm.

_alıntı

Budist bir rahibin şiiri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Rahip /Rahibe

Rahip /Rahibe

Rahip görmek iyi habere, başarılı olmaya yahut halkın sırtından geçinmeye, hakkı ve hakikati bile bile gizlemeye; Rahibe görmek iffet ve namuslu olmaya, dünyalığa ve sevince delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Papaz.
  2. Rahip

Rahip

Rüyada rahip görmek , iyi bir haberin alınacağına işarettir. Rüyayı gören kadınsa, hamile kalacağına; erkekse, işlerinde başarıya ulaşacak anlamına gelir. Rüyayı görmek kadınsa, hamile kalacağına; erkekse, işlerinde başarılı olacaksınız demektir. Rüyada rahip görmek, iyi bir haberin alınacağına yorumlanır. İşleriniz, planladığınız gibi yolunda gitmeyecek. Hayatınızda birtakım aksilikler...
  3. Rahibe

Rahibe

Rüyada rahibe görmek , dünya zevklerinden artık el ayak çekmenize ve düzgün bir yaşantı sürmeniz gerektiğine işarettir. Rüyada rahibe görmek, dünya nimetlerinden çekilmeniz gerektiğine ve düzgün bir yaşantı sürmeniz gerektiğine yorumlanır. Sevgilinizden ayrılma olasılığınız da olabilir demektir. Sevgilinizden ayrılma olasılığı var.Rüyada rahibe görmek, dünya zevklerinden artik usanç...
  4. Rahibe =)

Rahibe =)

RAHİBE Bir rahibe taksi çevirmiş, yola çıkmışlar. Ama taksi sürücüsü aynadan sürekli rahibeye bakıyormuş. Rahibe neden öyle baktığını sorunca adam: 'Çok özür dilerim rahibe, size birşey söylemek istiyorum ama kızarsınız diye de çok korkuyorum' demis. Rahibe gülümsemiş: 'Sevgili oğlum, benim yaşımda, üstelik de rahibe olan birine ne söylersen söyle hoşgörülü davranacağıma emin olabilirsin....
  5. Kur-an'ı Kerim Okuyan Bir Rahip

Kur-an'ı Kerim Okuyan Bir Rahip

Yasemin Tecimer'den çok önemli bir röportaj.. Öncelikle sizi biraz tanıyalım isterseniz ve neden buradasınız? Hindistan’lıyım ve 16 yaşında rahip olmaya karar verdim. Tam 13 yıl eğitim aldım müstakilen rahip olmamın öncesinde. Vatikan Dirogovan üniversitesinde okudum. Daha sonra Afrika. Amerika ve İtalya’da kaldıktan sonra, güzel ülkenize geldim. Geldikten sonra da dilinizi öğrendim. 11...

Sayfayı Paylaş