gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Buğday ve Buğday Yağı

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Buğday Faydası Buğday Yağının faydaları Buğdayın sağlığa Faydaları

Sofralarımızın vageçilmezi ekmeğin ana maddesi buğdayın alternatif tıp tedavilerinde de kullanıldığını biliyor muydunuz melekler ? İşte buğday,buğday yağı ve faydaları.. :tik:

Buğday bitkisi; Çok besleyici bir tahıldır. Karbonhidrat ve B vitamini açısından zengin bir besindir. Kalsiyum, demir ve çinko minerallerini de bol miktarda barındırır.
    Sağlık açısından vazgeçilmez olan lifli gıdalardandır.
    Buğday Yağı da E vitamini açısından çok zengindir.

Buğday Yağı Nasıl Kullanılır

Buğday genellikle un yapımında kullanılır. Buğday unundan ekmek ve çeşitli hamur işleri yapılır. Kabuklarından kepek elde edilir. Kepekli buğday unu daha sağlıklı ve faydalıdır. Buğday aynı zamanda çiftlik hayvanları için bir yem maddesi olarak da yetiştirilmekdedir. Buğday yağı ise özellikle cilt ve saç bakımı için kullanılır.

Buğdayın Faydaları

Buğdayın kepekli olanı daha faydalıdır.
    Bağırsakları çalıştırır ve kabızlığı önler.
    Bağırsak ve rektum kanserini önlemeye yardımcı olur.
    Mideyi, beyni ve gözü kuvvetlendirir.
    Cinsel gücü arttırır.
    Buğday yağı kırışıklıkları ve yaşlanmanın etkilerini azaltır.
    Buğdaydan elde edilen buğday yağı cilt ve saç bakımı için çok faydalıdır.
    Saçlara yumuşaklık ve parlaklık verir.
    Saç dökülmesini önler.
    Aynı zamanda etkili bir antioksidandır.

Buğday ve Buğday Yağı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. göz altındaki  morluklara buğday yağı

göz altındaki morluklara buğday yağı

gözde morluk göz önündeki morluklar buğday yağı göz buğday yağı altı ARKADAŞLAR HEPİMİZİN MALUM YA GÖZ ALTLARINDA KIRIŞIK YADA MORLUK MUTLAKA VARDIR. BUNU ÖNLEMEK İÇİN KOZMETİK ÜRÜNLERENİ ÇOKÇA PARA YATIRMAYIN.BEN KULLANDIM MEMNUNKALDIM . AKTARLARDA SATILAN BUĞDAY YAĞI MORLUK VE KIRIŞIKLIKLARA ÇOK İYİ GELİYOR AKŞAMLARI PARMAK UCUNUZLA MASAJ YAPARAK SÜRÜN.KULANDIKTAN SONRA DEĞİŞİKLİĞİ...
  2. Buğday Yağı Faydaları ve Kullanımı

Buğday Yağı Faydaları ve Kullanımı

buğday yağı faydaları buğday yağının cilde faydaları yağının cilde faydası yağı Hücre yenileyici, selülit için, yarık yara ve diğer cilt problemlerinde, kırışıklarda da etkili olarak kullanılabilir. Ayrıca hassas ve yıpranmış saçlar için faydalıdır. Cilt lekeleri, güneş lekeleri ve doğum lekelerini gidermeye yardımcı olur. KULLANILIŞI: Dahilen; günlük 1 çay kaşığı kullanılır. Haricen;...
  3. Buğday yağının faydaları

Buğday yağının faydaları

buğday yağı faydaları buğday yağının faydaları bugday yaginin faydalari yağının yararları buğdayyağının Buğday yağının yararları konusunda sizlere bazı bilgileri vermek istiyorum.Özellikle cilt bakımı ve saç bakımına önem verenlerin doğal yolları tercih edenlerin kullanması gereken bu bitkisel yağı evlerimizde mutlaka bulundurmalıyız diye düşünüyorum.Herhangi bir aktarcıda rahatlıkla...
  4. Buğdayın faydaları

Buğdayın faydaları

buğday tanesi buğday, yağı, faydaları, nedir, nerede yetişir, tanesi, Buğdayın yağı cilde oldukça faydalı Melek'ler. Kesinlikle denemenizi tavsiye ediyor ve buğdayla ilgili bilgilerler sizi başbaşa bırakıyorum:) BUĞDAY: Lifli gıdalar sağlıklı bir beslenmenin temelidir. Buğdayın dış kabuklarından elde edilen kepek de, genellikle mısır gevreği türü yiyeceklerle tüketilir. Kepekli buğday...
  5. Buğday ve arpayla gebelik testi yapanlar

Buğday ve arpayla gebelik testi yapanlar

buğday ve arpayla yapılan gebelik testi doğrumu,buğday ve arpayla hamilelik testi nasıl yapılır,buğday ve arpayla bebeğin cinsiyetini belirle,buğday ve arpayla gebelik testi hakkında bilgiler Erciyes Üniversitesi Gevher Nesibe Tıp Tarihi Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Hulusi Köker, M.Ö. 2200 ile 2000 yıllarında Mısırlıların, buğday ve arpa kullanarak gebelik testi yaptıklarının tarihi...

Sayfayı Paylaş