gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

bugün dünyanın son günü

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Amerika' da bir üniversitede bir hoca derse şöyle başlamış. düşünün ki bugün dünyanın son günü. yarın bu saatte her şey bitecek. kurtuluş şansınız yok. bugün ne yapardınız? tüm öğrencilerden bir çok
    değişik cevap gelmiş: ibadet eder tanrıdan günahlarımı affetmesini dilerdim,
    tüm sevdiklerimle vedalaşırdım, ailemle zamanımı geçirirdim,
    anneme veya babama giderdim, arkadaşlarımla yarım saat eski günlerdeki gibi basket oynardım, barbekü partisi yapardım,tüm sevdiğim yemekleri son bir defa yerdim. yatar uyurdum. ormanda son defa dolaşırdım, güneşin doğuşunu ve batışını son defa seyrederdim. akşam yıldızları seyrederdim. en sevdiğim yemeği hazırlar tüm sevdiklerimi akşam yemeğe davet ederdim. piknik yapardım hayatta en çok gitmek istediğim yere gider orda ölümü beklerdim, jet uçağına
    binerdim, üzdüklerimi arar özür dilerdim beni affetmesini isterdim vb..
    hoca bütün hepsini tahtaya yazmış. sonra gülerek çocuklar bunları
    yapmak için dünyanın son günü olması şart mı diye sormuş.
    bugün dünyanın son günü
    siz ne yapardınız?
    yapmak için dünyanın son gününü beklemeniz mi lazım?

bugün dünyanın son günü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yarın dunyanın son gunu olsa  bugun ne yapardınız???????????

yarın dunyanın son gunu olsa bugun ne yapardınız???????????

yarın dunyanın son gunu olsa bugun ne yapardınız???????????
  2. eğer bugün hayatınızın son günü olsaydı....

eğer bugün hayatınızın son günü olsaydı....

Bakın şöyle bir yakın çevrenize, sonra da kendinize. Ne kadar çok kişi yaptığı işten mutsuz. Ne kadar çok kişi şikayetçi… Kendimizden çok sanki başkalarının hayatını yaşıyoruz. Onların düşüncelerine göre şekillendirdiğimiz hayat denen elimizdeki en değerli varlığımız da eriyip gidiyor kendi elimizden. Ölüm ise bizi bu derin uykudan uyandıran belki de en sert tokat. Sevdiğimiz bir...
  3. Bugün tüm dünyada 3 Aralık Özürlüler Günü

Bugün tüm dünyada 3 Aralık Özürlüler Günü

Bugün tüm dünyada 3 Aralık Özürlüler Günü. Toplumun engelliler konusunda dikkatini çekebilmek ve daha duyarlı olmalarını sağlamak için her yerde çeşitli etkinliklerle kutlamalar düzenleniyor. WHO'ya göre dünya nüfusunda 500 milyon engelli yaşıyor. Türkiye'de nüfusun yüzde 12.29'u yani 8.5 milyon kişi engelli. Erkeklerde bu oran 11.10, kadınlarda yüzde 13.45 Engellilerin herkes gibi 365 günü...
  4. 1 Aralık Dünya Aids Günü Bugün...

1 Aralık Dünya Aids Günü Bugün...

1 aralık dünya aids günü aids hakkında aids hastalığı aids hastalığı belirtileri aids hastalığı tedavisi 2011 ile ilgili bilgiler burada melekler. 1 Aralık Dünya Aids Günü olarak kutlanıyor melekler. Yapılan etkinlik, konferans ve toplantılarla 20.yy'a damgasını vuran bu korkunç hastalıkla ilgili bilgiler veriliyor , uyarılarda bulunuluyor. Aids nedir az çok hepimiz biliyoruz melekler....
  5. En Son Nezaman" Bugün Çok Güzel Bir Gündü" Dediniz?

En Son Nezaman" Bugün Çok Güzel Bir Gündü" Dediniz?

Melekler sonzamanlarda yada yakın zamanda bugün güzel bir gün dediğniz olmuştur mutlaka...Neler çıkacak bakalım ortaya belkide çook uzun bir zaman oldu belkide az önce oldu ...Benim en güzel günümü hatırlamıyorum desem biraz bunalım olacak ama öyle olsun :(

Sayfayı Paylaş