gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113

Bugün İnternete Dikkat Uyarısı....

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

İnternet Virüsleri İnternet Virüslerine Karşı Dİkkat

Her an tehdit eden internet virüsleri yine iş başında...İnternete Dikkat diye ABD den uyarı geldi...Bakalım bunların sonu nereye varacak...İşte haberin detayları..

Virüs bulaştığı düşünülen DNS sunucuları etki geçene kadar kapatılacak.

'DNS Changer' adlı virüsü yayan 6 kişilik hacker çetesini geçen yıl yakalayan FBI, bu virüsün etkilerini sıfırlamak için bugün internetin fişini çekiyor. FBI'ın "Hayalet Klik" adını verdiği operasyonun son aşaması olan bu eylem için virüs bulaştığı düşünülen DNS sunucuları etki geçene kadar kapatılacak. Bilgisayarın DNS adresini değiştiren zararlı uygulama, tarayıcı ayarlarını etkileyerek internete erişimi engelliyor. Yazılım, kullanıcıyı girmek istediği site yerine zararlı kodların bulunduğu başka bir adrese yönlendiriyor.

İlk etapta 570 bin kişiyi etkileyen ve nisan ayında 277 bine inen virüsten etkilenen bilgisayar sayısı, şu an 100 bin. Siber tehdit araştırma kuruluşu Shadow Server'a göre Türkiye'de çok sınırlı sayıda kullanıcıyı etkileyen virüsün bulaştığı bilgisayarların yarısı ABD'de. Ancak Türkiye'de erişim yasakları nedeniyle DNS değiştiren yazılımlar oldukça sık kullanılıyor. Bu nedenle Türkiye istatistikleri düşük görünüyor.

Bugün İnternete Dikkat Uyarısı.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İnternete BaĞli Kalma Rekoru:

İnternete BaĞli Kalma Rekoru:

İNTERNETE BAĞLI KALMA REKORU: Bu rekor hiç şüphesiz bir Türk kadına ait. Gündüzleri kendisi işteyken, evde karısının canı sıkılmasın diye, bir bilgisayar ve internet bağlantısı alan Muharrem Pişmaniye isimli yurttaşımız bu hatasının bedelini çok ağır ödedi. Mart ayı başında telefon faturasının 20 milyar TL olması karşısında çılgına dönen Muharrem Bey, eşi Makbule Hanım' ın açıklamalarından...
  2. Ankesörlü telefondan internete bağlanılacak

Ankesörlü telefondan internete bağlanılacak

Türk Telekom 85 bin ankesörlü telefona teknoloji makyajı yapmaya hazırlanıyor Türk Telekom, bu yıl 150 bin teknolojiseverin gezmesi beklenen CeBIT Bilişim Euroasia Fuarı’nda düzenlediği basın toplantısında yeni nesil ankesörlü telefonların müjdesini verdi. SMS atıp fotoğraf çekebilen yeni jenerasyon ankesörlü telefonlardan internete girmek de mümkün olacak. Türk Telekom’un yanı sıra Avea,...
  3. Dikkat!... Meteoroloji’den yeni bir “sel” uyarısı daha yapıldı!...

Dikkat!... Meteoroloji’den yeni bir “sel” uyarısı daha yapıldı!...

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Balıkesir bölgesinin bugünden itibaren Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisi altına girdiği, yarın özellikle kıyı kesimlerinde kalan körfez ilçelerinde etkili sağanak yağış beklendiği, vatandaşların sel olaylarına karşı dikkatli ve tedbirli olması istenildi. Meteoroloji Balıkesir Bölge Müdürü Ramazan...
  4. Dikkat! 5 yaş altı bugün aşılanıyor

Dikkat! 5 yaş altı bugün aşılanıyor

Domuz gribi hızla yayılıyor. Bakanlık çocuklar için ilk adım aşı uygulamasına başlıyor. İşte aşı vurduracaklara son uyarı; Kronik organ yetmezliği, bağışıklık sistemi ve kan hastalığı bulunanlarla 6 ay ile 5 yaş arası çocukların "domuz gribi"ne karşı aşı uygulaması bugün başlıyor. Bu kapsama giren, aşı yaptırmak isteyenlerin sağlık ocakları veya aile sağlığı merkezlerine...
  5. Okullar bugun aciliyor dikkat!

Okullar bugun aciliyor dikkat!

okullar bugun aciliyor okullar aciliyor okullar basladi trafik sorunu dikkat edilmesi gerekenler konulari burada melekler Sevgili Melekler Yeni eğitim-öğretim yılında okullar bugün aciliyor. Yaklaşık 16 milyon öğrenci ve 700 bin öğretmen, 3 ay süren yaz tatilinin ardından tekrar okullarina baslayacaklar:D Milli Eğitim Bakanlığı, 2011-2012 eğitim-öğretim yılında öğrenci ve öğretmenlere toplam...

Sayfayı Paylaş