gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

Bugün isyerinize bambaska gözlerle bakin. Bilgisayariniza, havalandirmalara heryere

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

Sizce bunlarin cinsel sagliginiza zarari olabilir mi? Oluyor, hem de iktidarsizliga ve kisirliga kadar bile götürüyor.
    Ofisinizde bilinmeyen tehlikeler

Kalip sabun
    Erkekte etkisi: Üriner ve genital enfeksiyonlar
    Kadinda etkisi: Genital bölgede mantar, enfeksiyon riski
    Önlem: Sivi sabun kullanmak

Bez havlu
    Erkekte etkisi: Üriner ve genital enfeksiyonlar
    Kadinda etkisi: Genital bölgede mantar, enfeksiyon riski
    Önlem: Kagit havlu tercih etmek

Klozet kapaklari- Kurutma makineleri
    Erkekte etkisi:Sperm sayisinda azalma. Anormal yapidaki spermlerin artmasi. Sperm hareketliliginin azalmasi. Spermlerin yumurtayi dölleme yeteneginin azalmasi.
    Kadinda etkisi: Vajinal mantar olusumu. Implantasyon güçlügü.
    Önlem: Klozet kagidi kullanmak

Bilgisayar
    Erkekte etkisi: Üreme yetenegini (fertiliteyi) azaltiyor. Cinsel isteksizlik.
    Kadinda etkisi: Dogumsal anomali ve düsük riskini artiriyor. Adet düzensizligi. Amenore’ye (6 ay veya daha uzun süre adet kanamasi) neden olabiliyor.
    Önlem: Bilgisayarlarin arka yüzeylerinden uzak durun. Bilgisayarla isiniz bittiginde kapatin.

Dar kiyafetler
    Erkekte etkisi: Testislerde hasar, Impotans (iktidarsizlik)
    Kadinda etkisi: Yumurtlama bozuklugu. Implantasyon güçlügü (Döllenen yumurtanin rahme tutunmasindaki sorun).
    Önlem: Gevsek ve pamuklu giysileri tercih etmek

Asiri kafein tüketimi
    Erkekte etkisi: (Tartisiliyor) Cinsel isteksizlik ve ereksiyon sorunlari.
    Kadinda etkisi:Uzun süreli kullanimda yumurtlama bozuklugu, memelerde patoloji
    Önlem: Kafeinsiz kahvelerden tüketebilirsiniz. Çayi da açik içmeniz daha iyi olur.

**ALINTI**

kadinonline

Bugün isyerinize bambaska gözlerle bakin. Bilgisayariniza, havalandirmalara heryere konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bilgisayarlara yukarıdan bakın..

bilgisayarlara yukarıdan bakın..

Göz sağlığı için bilgisayara yukarıdan bakın Bilgisayar ekranına uzun süre bakıldığında göz yüzeyinde oluşan kurumaya bağlı yanma, batma ve kızarıklığı önlemek için ekranın göz seviyesinden aşağıda olması gerekiyor. İSTANBUL - Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Göz Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Toplum Sağlığı Araştırma ve Geliştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Nazmi Zengin,...
  2. Bilgisayar kullanımına bağlı göz yorgunluğu...

Bilgisayar kullanımına bağlı göz yorgunluğu...

Günümüz modern teknolojisinde, ister iş hayatı ister özel hayat olsun, bilgisayarların yeri ve önemi inkar edilemez. Bu makinelerin faydası yadsınamamakla birlikte, kullanımları yüksek görsel dikkat istemektedir. Bilgisayar kullanımına bağlı olarak artan şikayetlerin büyük çoğunluğu, gözlerle ilgili olanlarıdır. Bilgisayar kullanımına bağlı olarak, gözün kendisinde ya da görme kalitesinde...
  3. Bugün gözlerinde ihaneti gördüm

Bugün gözlerinde ihaneti gördüm

Bugün gözlerinde ihaneti gördüm. Ellerinde baska ellerin,dudaklarinda yabanci öpüslerin izleri kalmisti, farketmistim. Bagiramadim,sesim cikmadi... Aglamam gerekiyordu degilmi,aglayamadim.Sebebim yoktu,amalarim,cünkülerim hic yoktu, karsina gecip gözyaslarimi akitamazdim. Ben ihanete ugramadim,baska asklara satilmadim, cünkü sana hic sahip olmadim. Ben güzel düsler kurdum,sevgilim oldugun...
  4. Gözlerimizi bilgisayarlardan koruyalim!

Gözlerimizi bilgisayarlardan koruyalim!

bilgisayar oynamak gözlere zararli hem gözlere hem bilgisayara zararli bilgisayarin göze zarari. Sevgili arkadaslar Gözlerinizi bilgisayarlardan korumanın yolları nelerdir? Günümüzde, yoğun bir iş hayatına sahip olan kişilerin bilgisayar başında olma süreleri günde yaklaşık 7-8 saati bulabiliyor. Sürekli bilgisayara bakılarak çalışılması ise gözlerde olumsuz etkilere yol açabiliyor. Gün...

Sayfayı Paylaş