Bugün nerelere kar yağacak

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

 1. kar nerelere yağacak nerelere kar yağacak anadolu yakasında şiddetli nerelerde nereye
  [​IMG]

  İşte kar yağacak bölgeler ve İstanbul'da kar yağacak ilçeler;

  Türkiye’de yarın batıdan doğuya kadar birçok kentte kar yağışı var ancak kar kısa kalacak. Perşembe günü hızla batıdan uzaklaşacak, kardan sonra kuvvetli buzlanma ve don oluşacak. Yağış kesilse de soğuk hava yeni yıla kadar Türkiye’de kalacak.

  Yarın sıcaklık Marmara’da 5 derecenin altına inecek, Bolu, İç Anadolu ve İç Ege’de ise 0 dereceyi bulucak. Kocaeli, Bursa, Bilecik, Düzce, Bolu, Kastamonu, Eskişehir ile Ankara dahil, İç Anadolu ve Doğu Anadolu boyunca yoğun kar bekleniyor.

  İSTANBUL'DA KAR YAĞACAK İLÇELER
  İstanbul karın en zor yağdığı şehirlerin başında geliyor. Bu geceden itibaren kuvvetli rüzgar esecek ve önce sağanak yağmur gelecek, ardından bu gece yarısı ile yarın saat 17’e kadar karla karışık yağmur ve kar görülecek. Kentte kar bazı ilçelerde yağacak, Beykoz, Sarıyer, Samandıra, Kurtköy, Kartal, Aydos Tepesi, Ümraniye ve diğer rakımı yüksek yerler beyaza bürünecek. Ancak Eminönü, Bakırköy ve Beşiktaş gibi sahilde kalan kesimlerde kar yağma olasılığı düşük, buralarda önce yağmur sonra karla karışık yağmur olacak. Hatta Silivri ve Avcılar çevresinde öğle saatlerinden itibaren hava açabilir. İstanbul’da kar yağışı daha çok Anadolu yakasında ve yüksek yerlerde olacak. Kar hem İstanbul’u hem batıdaki kentleri hızla terk edecek, yarın gece başta Trakya olmak üzere buzlanma başlıyor.

  PERŞEMBE SADECE DOĞU KARADENİZ'DE KAR VAR
  Yarın ülke genelinde görülecek kar nedeni ile sürücüler gerekli önlemleri almalılar, mümkün olduğunca trafikte sorun yaşamamak için topla taşıma araçları kullanılmalı.

  Perşembe günü sadece Doğu Karadeniz’de yoğun kar var, Karadeniz ve iç kesimlerde kar yağışı hafifleyecek. Kar kısa kalıyor ama ardından oluşacak buzlanma ve don 5 gün devam edecek.

  Doğuda yağışla birlikte hava bugünlerde yumuşadı ancak cuma günü hava yeniden açacağından sıcaklığın Erzurum’da yeniden -30 dereceye kadar inmesi bekleniyor.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. nerelere kar yağacak

  ,
 2. bugün nereye kar yağacak

  ,
 3. nerede kar yağacak

  ,
 4. kasımın 27 nde nerelere kar yağıcak,
 5. Turkiyede nerde kar var simdi