gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Bugün seçim olsa

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

İşte Türkiye'nin 7 bölgesindeki 18 ilde yapılan seçim anketine göre partilerin en son oy oranları... Türkiye'nin 7 coğrafi bölgesinde Habertürk tarafından yaptırılan ankettoplam 18 ilde gerçekleştirildi. Anket çerçevesinde deneklere "Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz, kendinizi hangi siyasi kanatta tanımlıyosunuz, AK Parti kapatılsın mı, Erdoğan yasaklı konuma gelirse kurulacak olan yeni partiye oy verir misiniz" diye sorulduğunda ortaya şu tablo çıktı:
    KARARSIZ: %30.3
    AKP : %29.7
    CHP : %12.8
    MHP : %11.9
    DTP : %4.2
    DİĞER : %11.1

Peki cevap vermeyenler, sandığa gitmeyenler, kararsızlar partilerin oy oranlarına ağırlığınca dağıtılırsa ortaya nasıl bir tablo çıkıyor?

AKP : %42.6
    CHP : %18.4
    MHP : %17.1
    DTP : %6.0
    DİĞER : %15.9

AK PARTİ KAPATILSIN MI?

EVET : %32.7
    HAYIR : %54.5
    HİÇBİRİ: %12.8

Kadın ve erkeklerin tutumlarında fark var mı?

EVET: %30.7 - 34.6
    HAYIR: %53.9- 55.1
    HİÇBİRİ: %15.4- 10.3

Eğitim durumuna göre:(İlkokul, ortaokul-lise, üniversite)

EVET: %24.1- 39.2- 40.7
    HAYIR:%61.1- 49.5- 49.3
    HİÇBİRİ:%14.7- 11.7- 10.0

SEÇMEN KENDİNİ NEREDE TANIMLIYOR?

SAĞCI: %27.9
    HİÇBİRİ: %20.3

MERKEZDE: %19.9

SOLCU: %14.9

CEVAP YOK: %12.7

SOLUN DAHA SOLU: %2.3

SAĞIN DAHA SAĞI: %2.0

ERDOĞAN YASAKLANIRSA AKP'YE OY VERİR MİSİNİZ?

EVET, VERİRİM: %64.7
    VEREBİLİRİM: %16.3

HAYIR, VERMEM: %16.5

HİÇBİRİ: %2.5

ARAŞTIRMA NASIL YAPILDI?

A&G Araştırma Başkanı Adil Gül: Bu araştırma, 20-21 Haziran'da 18 ilde, 39 ilçede 18 yaş üstü seçmen nüfusunu temsil eden 631'i kadın, toplam 1264 denekle yüz yüze görüşme metoduyla yapıldı. Araştırmanın istatistiki hata payı +,- %2.5'tur. Bu hata payı mutlaka olacak diye bir şey söz konusu değildir. En yüksek hata payı budur. Hiç de hata olmayabilir. Kararsızlar partilerinin oy oranlarınca dağıtılır. Doğru olan budur. Bazı araştırmacılar iktidara ve muhalefete kendi yöntemlerince dağıtabilir. Ama bizim yıllarca edindiğimiz tecrübeyle, kararsızları yokmuş gibi kabul ettikten sonra partilere dağıtırız.

internethaber.com

Bugün seçim olsa konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Pinhani - Bugünüm Yarın Olsa

Pinhani - Bugünüm Yarın Olsa

bugünüm yarın olsa tab bugünüm yarın olsa akor pinhani notaları Bugünüm yarın olsa, ya da hep yeni baştan Yaşamak ne güzel olur hiç başlamamışsan Geriye ne kalırdı yaşananları atsan Seni bir daha yaşamak isterim aslında Beni al kucağına, elini belime sar Beni almadığın an üşürüm sabaha kadar Beni al kucağına, elimi beline sar Beni almadığın an ölürüm beni al Biraz önce uyurken seni...
  2. Dün Neydik bugün Ne Olduk ?

Dün Neydik bugün Ne Olduk ?

Dün : Demir ağlarla örmüştük anayurdu.. Bugün : Çetelerle başına çorap ördük. Dün : Türk'e durmak yaraşmazdı.. Bugün : Türk'e dürüstlük yaraşmaz oldu.. Dün : Canımızı vermiştik bu vatan için.. Bugün : Naylon fatura verir olduk vatanı soymak için. Dün : Elimizde üretkenliğin nasırı var.. Bugün : Elimizde tembelliğin cep telefonu. Dün : Kağnılarla cepheye tüfek taşırdık.. Bugün : Son model...
  3. Şekil seçin test olun

Şekil seçin test olun

Bu test için önce resme bakın şekil seçin ve alttan okuyun meleklerim psikologlar kullanıyormuş bakalım kişiliğinizle alakalı olacakmı?:):) 1.İçedönük-Hassas-Kolay Etkilenen: Kendinizle ve çevrenizle ilgili düşüncelere etrafınızdaki çoğu kişiden daha sık ve daha derin bir şekilde dalıyorsunuz. Üstün körü hareketler ve konuşmalardan nefret ediyorsunuz. Geyik muhabbeti yapmaktansa, yalnız...
  4. Bugün 28 oldum

Bugün 28 oldum

Doğum günlerimi hem seviyorum hem sevmiyorum. Seviyorum çünkü;herkes özel bi gün diye seni hoş tutmaya çalışıyo,aranıyosun,öpülüyosun(gereğinden fazla :)) ,işte sürprizler falan oluyo bazen , pasta yiyosun bol bol kilolarını düşünmeden ve tabi en önemlisi de hediye alıyosun :) Sevmiyorum çünkü ; bir yaş daha yaşlandığını fark ediyosun inceden inceden , gece...
  5. Mod oldum bugün bunun şerefine

Mod oldum bugün bunun şerefine

Kızlar bugün mod oldum :)Bunun şerefine sizi Diskoya götiriym dedim hahaha

Sayfayı Paylaş