gebe
  1. Monera

Monera Forum Okuru

Bugün Türkçe Için Ne Yaptın ?

Konu, 'Çöplük' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

Yıl: 1965
    “Karşıma âniden çıkınca ziyâdesiyle şaşakaldım.. Nasıl bir edâ takınacağıma hükûm veremedim, âdetâ vecde geldim. Buna mukâbil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni fevkalâde rahatlatan bir tebessüm vardı.. Üstümü başımı toparladım, kendinden emin bir sesle ‘akşam-ı şerifleriniz hayrolsun’ dedim..”

Yıl: 1975
    “Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Ne yapacağıma karar veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Ama çok geçmeden kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni rahatlatan bir gülümseme vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle ‘iyi akşamlar’ dedim..”

Yıl: 1985
    “Karşıma âniden çıkınca fevkalâde şaşırdım.. Nitekim ne yapacağıma hükûm veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Amma ve lâkin kısa bir süre sonra kendime gelir gibi oldum, nitekim yüzünde beni ferahlatan bir tebessüm vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle ‘hayırlı akşamlar’ dedim..”

Yıl: 1995
    “Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Fenâ hâlde kal geldi yâni.. Ama bu iş bizi bozar dedim. Baktım o da bana bakıyor, bu iş tamamdır dedim.. Manitayı tavlamak için doğruldum, artistik bir sesle ‘selâm’ dedim..”

Yıl: 2006
    “Âbi onu karşımda öyle görünce çüş falan oldum yâni.. Oğlum bu iş bizi kasar dedim, fenâ göçeriz dedim, enjoy durumları yâni.. Ama concon muyum ki ben, baktım ki o da bana kesik.. Sarıl oğlum dedim, bu manita senin.. ‘Hav ar yu yavrum?’”

Yıl: 2026
    “Ven ay vaz si hör, ben çok yâni öyle işte birden.. Off, ay dont nov âbi yaa.. Ama o da bana öyle baktı, if so âşık len bu manita.. ‘Hay beybi..’”

Hâlâ vakit var!..:)

2. IdriL

IdriL Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Bugün Türkçe Için Ne Yaptın ?

Teşekkürler.. önemli bir konu... imlaya hadi neyse diyecebilecek olsamda kelimeleri tuhaflaştırmak eksiltip çoğaltmak dilimiz için en büyük tehlikedir...

3. ece_ece

ece_ece Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Türkçemize sahip çıkalım :)

Bugün Türkçe Için Ne Yaptın ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bugün Ne Yemek Yaptınız/Yapacaksınız?

Bugün Ne Yemek Yaptınız/Yapacaksınız?

yarin ne yemek yapsam yarın ne yemek yapsam yapabilirim bugün yapabilirim bugun Eveeeettt Melekler, kadınların en büyük dertlerinden biri hakkında bu konuyu açıyorum. Bugün ne yemek yaptınız? Ya da erken saatlerde bakıyorsanız eğer, ne yemek yapacaksınız?
  2. Bugün Ne Yemek Yapayım Fan Club :)

Bugün Ne Yemek Yapayım Fan Club :)

bugün ne yemek yapayım akşama ne yapsam yemek yapayım bugün yapsam Bu da hergün ne yemek yapayım diye düşünenlerin fan club'ı olsun :D:D
  3. “Türkçenin Dünü, Bugünü, Yarını”

“Türkçenin Dünü, Bugünü, Yarını”

Yeni Sayfa 1 “Türkçenin Dünü, Bugünü, Yarını” Uluslar Arası Bilgi Şöleni Üzerine Görüşler Prof. Dr. Zeynep KORKMAZ 7-8 Ocak 2002 tarihleri arasında Kültür Bakanlığı Yayımlar Dairesi Başkanlığının girişimi ve Öger Turizmin katkıları ile düzenlenmiş olan bilgi şöleni yapılmıştır. Türk dili ile doğrudan ilgili kurum ve kuruluşlar dışında, Yargıtay ve Danıştay Başkanlarının, bazı eski,...
  4. Düşenelim bakalım bugün Allah için ne yaptık

Düşenelim bakalım bugün Allah için ne yaptık

bugün allah için ne yaptık bugün allah için ne yaptın bu gün yaptın Evet arkadaşlar şöyle bir an düşünelim bakalım Allah için neler yapıyoruz neleri yapmaya çalışıyoruz ve sadece bir saniye düşünelim bugün Allah için ne yaptık cevap kocaman bir hiç değil mi? Allah her ayrı gün onun için birşeyler yapmamızı nasip etsin inşallah... İnsanları perişanlıktan kurtaran 'ne yapacağız?' diye...
  5. Bugün sağlığın için ne yaptın?

Bugün sağlığın için ne yaptın?

Evet melekler her gün dış görüntümüz güzel olsun diye pudralar, allıklar, rujlar ... sürüyoruz, makyaj önerilerini araştırıyoruz,peki ya sağlığımız için ne yapıyoruz? Başlatıyorum ben bugün kolayı bıraktım :) zor olacak ama başaracağım hihihi

Sayfayı Paylaş