gebe
  1. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Bugün yaĞmur yağdı bu şehire

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

Bugün Yağmur Yağdı Şehre..

Bana bir kez olsun söylemedin beni sevdiğini... En huzurlu sarılışlarda, en duygulu bakışlar da bile... Düşünmek akıl işiydi sevmek benim işim... Sen akıllıydın, ben sevgili...

Bugün yağmur yağdı şehre...
    Uzun bekleyişlerin sessiz sonu gibi... Bekledim uzun bir yazı, ne kadar çabuk geçti değil mi, upuzun, kocaman bir yaz...Sonbahar sendin benim için ve sevindim sen geldin diye. Sen geldin tekrar düşlerime dökülen yağmur taneleriyle... Ama çıkmadım sokağa,ıslanmadım düşen sen taneleriyle... Özlememiş miyim yağmuru ya da seni yani sonbaharı? Belki de o kadar alışmışım ki yokluğuna geldiğini kabullenmek zor geldi...

Hiç düşündün mü ıslandım mı diye... Ya da hiç düşündün mü kimler yağmura apansız yakalandı bugün ve kimler penceresinden gördü yağmuru ve atıldılar birkaç ıslak ama umutlu tanenin altına... Kimler apansız yakalandı bugün aşka ya da kimler pencerelerini kırıp atladılar aşkın üşüten ıslak damlalarının altına...

İlk kez hem de... Ne yapmalıyım diye düşündüm bir an... Çıkmalı mıydım sokağa ve izin vermeli miydim sen tanelerinin altında ıslanmayı özlemiş benliğime... Yoksa evde kalmalı ve yaşatmamalı mıydım sen tanelerine seni hala sevdiğimi bilmenin kendini beğenmiş mutluluğunu...

Ne yapmalıyım diye düşündüm bir an... Eskiden düşünmezdim hatırlıyor musun? Seni sevdiğimi söylemek için bir kez olsun düşünmedim ben... Ama sen... Ama sen bir kez bile kurtulamadın sonu asla yüreğinin sesiyle bitmeyen düşüncelerden... Bana bir kez olsun söylemedin beni sevdiğini... En huzurlu sarılışlarda, en duygulu bakışlar da bile... Düşünmek akıl işiydi sevmek benim işim... Sen akıllıydın, ben sevgili...

Hiçbir şey hissetmedim sana dair... Düşünmeyi öğrendim belki de... Büyük savaşları kaybetmektense küçük olanları kazanmayı seçer oldum senin gibi... Ama kazandığın şey sendin kaybettiğin ben, bunu hiç bilemedin.. Sen susmayı bilmeden konuşmaya çalışanlardandın, başaramadın... Bense ikisini de bilirken seçim yapma zorunluluğu taşımadığıma inandım sadece... Bense seni bu kadar çok severken bu yükü içimde taşıma zorunluluğu taşımadığıma inandım sadece...

Ve ben durdum, pencereden sana baktım... O an beni değil kendini ıslatıyordun... Ben seni neden ve ne kadar sevdiğimi bilirken, sen neden yanımda olduğuna bile karar veremedin... Islattın ve kazandın önceleri... Islanıyor ve kaybediyorsun şimdi... Üstelik neyi kaybettiğini bile anlayamadan...

Uzun bekleyişlerin sessiz sonu gibi...
    Uzun bekleyişlerin sensiz sonu gibi...
    Herkes ıslandı ben uslandım...
    Ve döküldü sen taneleri son kez içime...

Bugün yaĞmur yağdı bu şehire konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bu Şehir

Bu Şehir

bu şehir insana tuzak kuruyor bu şehir insanı uzak kılıyor bu şehir insanı hayli yoruyor bu şehir insanı hep kandırıyor senin için yazılmış her şiir bu bedenin olsa keşke bak bir ömrü verecem işte bu şehir benim bir demir atmış ki gönlüm yosun tutmuş limanda kalmış toprağında servetim var anılarım çocukluğum ve geleceğim bağlamış elimi kolumu ne kadar uzağa gitsem de kopamadım ne kadar...
  2. Bugün Yağmur Yağdı Şehre..

Bugün Yağmur Yağdı Şehre..

Bugün Yağmur Yağdı Şehre.. Bana bir kez olsun söylemedin beni sevdiğini... En huzurlu sarılışlarda, en duygulu bakışlar da bile... Düşünmek akıl işiydi sevmek benim işim... Sen akıllıydın, ben sevgili... Bugün yağmur yağdı şehre...Uzun bekleyişlerin sessiz sonu gibi... Bekledim uzun bir yazı, ne kadar çabuk geçti değil mi, upuzun, kocaman bir yaz...Sonbahar sendin benim için ve sevindim sen...
  3. Amasya Yakın şehirler

Amasya Yakın şehirler

Amasyaya komşu İller Amasya Yakın şehirler Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda Amasya ilinie yakın olan yani Amasya şehrinin çevresinde ki iller hakkında bilgileri paylaşıma sunuyoruz. Amasyaya yakın komşu illeri ve uzaklıkları Çorum’a 92 km, Samsun’a 131 km, Tokat’a 114 km, Yozgat’a ise 196 km dir.
  4. Antalyaya Yakın Şehirler

Antalyaya Yakın Şehirler

Antalyaya Yakın İller antalyaya yakın iller hangileridir Merhaba Melek'ler, bu sayfamızda misafirimizin sorusu üzerine Antalya'ya yakın şehirler hakkında bilgiler hazırladık. Şayet sizde bu konu hakkında merak sardıysanız, buyrun merakınız giderilsin Melek'lerim. :) Antalyaya Yakın İller Antalya'nın kuzeyinde Burdur ve Isparta,batısında Muğla ve Denizli,doğusunda Mersin ili...
  5. Boluya Yakın şehirler

Boluya Yakın şehirler

Boluya Yakın şehirler Boluya yakın olan iller Bolu'ya hangi şehirler yakın, Bolu'nun komşu illeri hangileridir diyen tüm Melek'lerimiz ve misafirlerimiz için, bu sayfamızda Bolu'ya yakın illeri ve haritasını paylaşıyoruz Melek'lerim :) Boluya Yakın İller Boluya Yakın olan İller şunlardır: Zonguldak,Karabük,Ankara,Çankırı,Eskişehir,Bilecik , Düzce,Sakarya ve Kocaelidir.

Sayfayı Paylaş