gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Buharda Pirinç Unu Keki Tarifi Resimli yapılışı burada kızlar

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Pirinç Unu Keki Buharda Tarifi Resimli Buharda Pirinç Unu Keki Tarifi

Bebek beslenmesinde kullandığımız pirinç ununu şimdi de buharda pişmiş lezzetli bir kek tarifinde kullanmak ister misiniz Melek'ler? O halde biz de bu yazımızda sizlere buharda piriniç unu keki tarifi verelim:)

Malzemeler:

Hindistan cevizi
    2 yumurta
    1 su bardağı süt
    1 su bardağı toz şeker
    2 tatlı kaşığı kabartma tozu
    5 su bardağı pirinç unu
    1/2 su bardağı su
    250 gr. tereyağı

Yapılışı:

Tereyağını eritin. Derin bir kaba koyun. Yumurtaları çırpın ve tereyağını üzerine ilave ederek birlikte biraz daha çırpın. Sütü ekleyerek biraz daha karıştırın. Kabartma tozunu unun içine karıştırın. Daha sonra unu topaklanmasın diye yavaş yavaş karıştırarak tereyağı, yumurta ve süt karışımına ilave edin. Hazırladığınız karışıma suyu da ilave ederek tekrar iyice kanştınp biraz sıvı, akıcı bir hamur elde edin.

Küçük kek kaplarının içini tereyağı ile yağlayarak, hazırladığınız hamurla doldurun. Üzerlerine bir parça hindistan cevizi rendesi serperek buhar tenceresinde pişirin.

Buhar tencereniz yoksa, büyük bir tencereye 1/3 miktarda kaynamış su koyun. İçine sığabilecek ve boy olarak yarısını geçmeyecek bir başka tencereyi ters çevirerek tencerenin dibine oturtun. Keklerinizi küçük bir süzgece koyarak bu ters çevrilmiş tencerenin üzerine süzgecin dibi suya değmeden oturtun. Kapağını kapatarak 10-15 dakika kadar pişmesini takip ederek pişirin. Pişen kekleri kaplarından çıkartarak servis tabağına dizin ve çayın yanında servis yapın.

Buharda Pirinç Unu Keki Tarifi Resimli yapılışı burada kızlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sade kek yapılışı resimli tarifi

Sade kek yapılışı resimli tarifi

Sade Kek Tarifi Resimli , Sade Kek Tarifi, En sevdiğim keklerden biridir sade olan kek ve sık sık kardeşimden yapmasını isterim, çünkü muhteşem yapıyor :) Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere sade kek tarifini sunuyor ve şimdiden afiyet olsun diyorum. Sade Kek Malzemeler: 4 yumurta 340 g (2 su bardağı) toz şeker 200 ml (1 su bardağı) süt 125 g yumuşak margarin 100 ml (yarım su...
  2. Çaylı Kek Tarifi Resimli yapılışı meleker için burada

Çaylı Kek Tarifi Resimli yapılışı meleker için burada

Resimli Çaylı Kek Tarifi Çaylı Kek Nasıl Yapılır Genelde kek tarifleri sunduğumuz da bu kek çayla enfes gider diyoruz ama bu sefer çay ve kek ikilisini birleştiriyor ve sizlere çaylı kek tarifi veriyoruz Melek'ler. İşte size değişik ve bir o kadar da lezzetli çaylı kek yapılışı arkadaşalrım:) Çaylı Kek İçin Malzemeler: 3 yumurta 1 su bardağı toz şeker 1 su bardağı demli ılık çay (...
  3. Cevizli Kek Tarifi Resimli yapılışı isteyenler için burada

Cevizli Kek Tarifi Resimli yapılışı isteyenler için burada

Cevizli Kek Tarifi Resimli Cevizli Kek Tarifi Başta cevizli baklava olmak üzere ben cevizli tatlı tariflerini ve cevizli tüm hamur işlerini çok severim. Ee cevizli kek de bunların arasında geliyor:) Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere cevizli kek tarifi sunuyor ve benim gibi kek yapmayı yeni öğrenmiş olupta cevizli kek nasıl yapılır diyen tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet...
  4. Dereotlu Peynirli Kek Tarifi Resimli yapılışı sizin için burada

Dereotlu Peynirli Kek Tarifi Resimli yapılışı sizin için burada

Dereotlu Peynirli Kek Tarifi Dereotlu Peynirli Kek Yapılışı Dereotu sever misiniz bilmiyorum ama dereotunun faydalarını bilseniz çok seversiniz:) Ben dereotu ve peyniri birbirine çok yakıştırıyorum ve severekte tüketiyorum. Sizlerede bu yazımızda dereotlu peynirli kek tarifi veriyorum Melek'ler. Dereotlu Peynirli Kek Malzemeleri: 3 yumurta 1 su bardağıi rendelenmis...
  5. Havuçlu Kek Tarifi Resimli yapılışı burada

Havuçlu Kek Tarifi Resimli yapılışı burada

Resimli Havuçlu Kek Tarifi Havuçlu Kek Nasıl Yapılır http://www.meleklermekani.com/alternatif-tip/212715-havucun-faydalari.html konumuzu güncelledikten sonra şimdide sizlere havuçlu kek tarifi sunuyor ve havuçlu kek nasıl yapılır diyen tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet ediyoruz. Havuçlu Kek İçin Malzemeler: 3 çay fincanı, un 1 çay fincanı, sıvıyağı 3 tane,...

Sayfayı Paylaş