gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Bulaşık makinesini kim buldu, Bulaşık makinesinin icadı

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

bulaşık makinesini kim icat etti bulaşık makinasını kim icat etti Bu yazı : Bulaşık makinesini kim buldu, Bulaşık makinesinin icadı, Bulaşık makinesi nezaman bulundu, Bulaşık makinası nasıl icat edildi, Bulaşık makinesi hakkında bilgiler içermektedir.

Günümüz kadınlarının "mükemmel bir buluş" dedikleri bulaşık makinası...

Sevgili Melek'ler, bulaşık makinası olmayan bir hayat düşünemiyor sunuz değil mi? Ya peki, bulaşık makinasını kim icad etti diye düşünüyor musunuz? O halde gelin merak giderilim :)

Ticari olarak üretilebilen ilk bulaşık makinesi, 10 yıllık bir araştırmadan sonra 1889 yılında ABD’nin Indiana eyaletinde, Bayan W. A. Cockran tarafından gerçekleştirildi. Bayan Cockran’ın eşi, kendisine fazla para vermiyordu. Bu nedenle, ancak eşi öldükten sonra kafasındaki makineyi geliştirebilmek için dilediği gibi para harcayabildi. Bu parayı da kendisine inanan dostlarından toplamıştı. Evler ve otel lokanta gibi büyük yerler için farklı modeller geliştirdi. Daha büyük olanları, buhar makinesi ile çalışıyordu. O dönemde yayınlanan bir gazete, Bayan Cockran’ın bulaşık makinesinin, “Çeşitli biçim ve büyüklüklerde 20 düzine tabağı iki dakika içinde yıkayıp duruladığını ve hatta kuruladığını” yazdı. Makinenin üretim hakları bir Chicago firması tarafından satın alındı.

2. Nur Banu

Nur Banu Forum Okuru

çok tşk çok yardımcı oldu :lele::yeah::horon::beybi::bags::hubidi::lalla::oyna::tekno::dugun::dugun::dugun:

Bulaşık makinesini kim buldu, Bulaşık makinesinin icadı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Teka bulaşık makineleri...

Teka bulaşık makineleri...

teka ankastre forum teka bulaşık makinesi satış noktaları fiyat listesi 2010 fiyat listesi Teka bulaşık makineleri... Kullanım konforu sağlayan tasarımlı Teka bulaşık makineleri. Seçenekler arasında tam ankastre, yarı ankastre, solo paslanmaz çelik modeller bulunmaktadır. En son teknolojik gelişmeler ile dizayn edilmiş olan Teka bulaşık makineleri çeşitli ve kullanışlı özellikler sunar. Tek...
  2. Bulaşıkları Makineye Dizen Robot

Bulaşıkları Makineye Dizen Robot

bulaşık dizme oyunu eşya dizme oyunları bulaşık durulama oyunları durulama oyunu vaybeee :D:D desenize bir zaman sonra insan görmek ne mümkün olacak :D:D düşünsenize siz evde oturuyorsunuz allan robotunun biri yemeği yapıyor masayı kuruyor,sizi yemeğe çağırıyor (Yemek hazırrrr:D:D)bulaşıkları makinaya düzüyor:D:D yaww madem hayal gücü kullandık ben sırt keseliyen ve beni ayağında sallıyacak...
  3. Bulaşık makinesinde sirke kullanın

Bulaşık makinesinde sirke kullanın

bulaşık makinesine sirke bulaşık makinesinde sirke kullanımı makinesi makinesinde makinasında Sevgili meleklerim eminim bir çoğunuz biliyordur ama ben yine de bilmeyenler için yazmak ve paylaşmak istedim. Bulaşık makinesi kullananlarınız bilir.Bulaşıkların parlaması ve makinanın temiz kalması için parlatıcı kullanılır.Bu parlatıcılar bulaşık makinelerine özel olarak hazırlanmıştır.Ancak...
  4. Fotokopi Makinesini kim buldu, fotokopi makinesinin icadı

Fotokopi Makinesini kim buldu, fotokopi makinesinin icadı

fotokopi makinasını kim icat etti fotokopi makinasının icadı makinesi makinası Fotokopi Makinesini kim buldu, fotokopi makinesinin icadı,fotokopi,fotokopi makinasının icadı,fotokopi makinası, gibi merak ettiğiniz tüm sorular bu yazımızda yer almaktadır. Sevgili Melek'ler, çağın buluşu diye düşündüğüm fotokopi makinası hakkında, bu yazımızda bilgiler edineceğiz:) Fotokopi Makinesini kim...
  5. Bulaşık Makinesinde Yemek Nasıl Pişirilir?

Bulaşık Makinesinde Yemek Nasıl Pişirilir?

bulaşık makinesinde tavuk, sağlıklı pişirme tavsiyeleri, bulaşık makinesinde yemek İlk duyduğunuz da bunun bir şaka olduğunu düşünebilirsiniz. Aslın da ben de haberi gördüğüm de açıkcası çok şaşırdım ve "yok artık" diyebildim. Garip ve ilginç gelsede size bulaşık makinesin de son derece sağlıklı ve düşük kalorili yemek pişirmek mümkün. Bunun nasıl olduğunu merak edenler için sizlere...

Sayfayı Paylaş