gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Bülbüller

Konu, 'Evcil Hayvanlar ve Hayvanlar Alemi' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Sesinin güzelliği ile ün kazanmış olan ötücü bir kuş türüdür. 15-16 cm uzunluğunda, yumuşak gagali bir kuş türüdür, gaga canlı yem yiyecek şekilde evrimleşmiştir. Küçük böcekler, larvalar, solucan vb. gibi canlı yemleri ve küçük yabani meyveleri tüketirler. Bilinen pekçok cinsi vardır. Beyazkulak, kırmızı kulak, siyahkafa, sarikuyruk bülbül gibi. [​IMG]

hayvanlar.org

Bülbüller konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bülbül konağı

bülbül konağı

Malzemeler 1 Adet Yumurta 1 Paket Margarin 1.5 Çorba Kaşığı Yoğurt 1 Çorba Kaşığı Sirke 1 Çay Bardağı 1 Paket Kabartma Tozu 1 Kase Ceviz Sıvı yağ, Alabildiği kadar un Şerbeti için: 5 Su Bardağı Şeker 5 Su Bardağı Su, 1/4 Limon Yemeğin Tarifi Ön hazırlık olarak, verilen malzemeyle şerbeti hazırlayalım. Ateşten alarak, soğumaya bırakalım. Hamuru yoğuracağımız kaba yoğurdu, eritip soğuttuğumuz...
  2. bülbül

bülbül

Orta Anadolu yöresi 1960’lı yıllardan itibaren ismi bağlama ile birlikte anılan, sadece geniş halk kesimlerinde değil, ciddi musiki çevrelerinde de taktir ve hayranlıkla dinlenen Neşet Ertaş’ı farklı bir bağlamda değerlendirmek gerekiyor. Çünkü o da aslında tam bir yöre sanatçısı, yani mahalli bir sanatçı olmasına rağmen yaygın şöhreti ve söylediği türkülerin popülaritesi ile ülke genelinde...
  3. Bülbül

Bülbül

Varlıklı, hayat dolu kadına, zengin erkeğe; hitabeti düzgün insana; güzel Ku'an okuyan kimseye; Kötü ortamda görülen bülbül şarkıcı kadın ve erkeklere, Kafes ya da sıkıntılı mahalde görülen bülbül, dili yüzünden sıkıntıya düşen insana delalet eder.Evlilikte ve aşkta mutluluk işaretidir. Rüyada bülbül güzel, mutluluk, verecek haberdir. Evlilikte ve aşkta mutluluk belirtisidir. Bülbül ötüyorsa...
  4. :::bülbülün güle olan aşkı:::

:::bülbülün güle olan aşkı:::

*Hergün geçtiği o yolda, sayısız güllerin bulunduğu bir de bahçe vardı bülbülün. Kiminle geçse o bahçenin yanından; yanındakiler güllerin büyüsüne kapılıp, güllerin ne kadar güzel olduğundan bahsederdi. O ise aldırış etmeden "Alt tarafı gül işte" der geçerdi bahçenin yanından. Güllere bakmazdı bile. Sevmek istemezdi gülleri. Solardı çünkü güller, terkederdi bir süre sonra. Ha! Bir...
  5. Bülbüller Sazda İlahisi

Bülbüller Sazda İlahisi

Bülbüller sazda Güller niyazda Söyler namazda Elhamdülillah Koşuşur herkes Duyulur bir ses Der ki her nefes Elhamdülillah Dilimde Kur’an Virdim her zaman Tesbihim her an Elhamdülillah Yatma seherde Uğrarsın derde Söyle her yerde Elhamdülillah Oldum halveti Buldum devleti Geçtim zulmeti Elhamdülillah Kalbimde iman Gönlümde sultan Elimde ferman Elhamdülillah

Sayfayı Paylaş