gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Bülent Ortaçgil - Bu Şarkılar Adam Olmaz

Konu, 'Çöplük' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

ne gecelerimiz katran karasi

nede kolay gelsin bakalim

olmadi yasam

sevdanin yollari yokus

sans hic alismamis bize, nedense!

sizin belaliniz ben olamadim

soyle bir masaya vurup susturamadim

hadi iyisin, iyisin dediniz

ama faka basan hep bendiniz

dogdugum-da olmeye degil

yasamaya yattim

bu sarkilar adam olmaz...

agitim elinde silahla vurulana degil

her gun yavas yavas olene dair

herkesin sozcusu olamadik

cok yazik!

sozumuz bitince nazima siginamadik

bu sarkilar adam olmaz...

insanin disindakiler ilgimizi ceker

oysa icimize inenler pek az

sessiz bir isyani hic kimse istemez

biz dovusmekten yanayiz

bu sehri istanbul ki

tasi topragi moloz

artik bize soylemek dusmez

bu sarkilar adam olmaz.

Bülent Ortaçgil - Bu Şarkılar Adam Olmaz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bülent Ortaçgil

Bülent Ortaçgil

1 Mart 1950’de Ankara’da doğdu. İlkokula orada başladı ve daha sonra İstanbul’a taşındı. İstanbul Sultanahmet İlkokulu’nu bitirdi. Ortaokul ve liseyi Kadıköy Maarif Koleji’nde okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’ni kazandı. Müzikle tanışması lise yıllarına dayanıyor. Mazhar Alanson’dan bir sınıf altta olan Bülent Ortaçgil, Maarif Koleji’nde sınıf arkadaşlarıyla beraber gitar...
  2. Bülent Ortaçgil - Şarkılarım Senindir

Bülent Ortaçgil - Şarkılarım Senindir

yavruağzı bir yuvarlak var ortada çiçeğe benziyor ebrülı tirse bir telaş var şu kçsede uçuk mavilerin arasında şarkılar bir renktır çoğu zaman ben bir ressamim iste o zaman özenle seçilmiş sözcükler yüzlerce aday arasında sıkıştırılmış bir tuğla gibi artık ayıramazsın birbirinden şarkılar bir şiirdir çoğu zaman ben bir şaiirim iste o zaman oyun var, oyun var şimdi başlıyor ancak...
  3. Bülent Ortaçgil - Sensiz Olmaz

Bülent Ortaçgil - Sensiz Olmaz

bu sabah yalnız uyandım sensiz olmaz tanıdık kokular yok sensiz olmaz kahvaltım anlamsızdı sensiz olmaz ilk sigaram bile tatsızdı sensiz olmaz anlaşılan alışmışım sensiz olmaz bir verdiysem iki almışım sensiz olmaz aşk bir dengesizlik ısı sensiz olmaz dengeye dönüşendir sevgi sensiz olmaz yine kendi kendime sormadan duramadım niye seni böyle istiyorum bulamadım...
  4. Bülent Ortaçgil - Olmaz

Bülent Ortaçgil - Olmaz

bir gün uyanşak kı olmaz ki hiç olmaz pırıl pırıl bir mutluluk kıpır kıpır bir sevnç var içinde tabii ki olmaz yıllardır unutmuşuz gülümsüyorlar bana ki pek olmaz daha tanışmamışız sevebilmektir esas olan yok olmaz, yok olmaz, yok! olmaz... bir gün barışsak seninle olmaz ki olmaz kavgamız küçücük kalmış hiçbir neden kalmamış zaten tabii ki olmaz silahlarımız bile paslanmış...
  5. Bülent Ortaçgil - Deniz Köküşü

Bülent Ortaçgil - Deniz Köküşü

deniz kokusu getiriyorum nem sinmiş tuzlu bedenime sabah ayazından, gözlerim kırmızı bir şarkı tutturmuşum rastgele durduramıyorum deniz kokusu getiriyorum karlı dağların tepesi özgürlük dibi deniz iste akdeniz uçarı bir hafiflik uçuşuyor başımda inanamıyorum yarım gün uzakta, ankara sokaklarında üslü, kentli oynmamak için yine gazeteleri okumak yine gece bıkkınlığı yine...

Sayfayı Paylaş