gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Bülent Ortaçgil - Şarkılarım Senindir

Konu, 'A-B Harfli Şarkılar' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

yavruağzı bir yuvarlak var ortada çiçeğe benziyor ebrülı

tirse bir telaş var şu kçsede

uçuk mavilerin arasında

şarkılar bir renktır çoğu zaman

ben bir ressamim iste o zaman

özenle seçilmiş sözcükler

yüzlerce aday arasında

sıkıştırılmış bir tuğla gibi

artık ayıramazsın birbirinden

şarkılar bir şiirdir çoğu zaman

ben bir şaiirim iste o zaman

oyun var, oyun var şimdi başlıyor

ancak hangi yan sahne belli değil

bu kaçıncı perde hiç yorulan yok

gerçeklerde düs var düşler gerçeklerde

şarkılar bir oyundur çoğu zaman

ben başroldeyim iste o zaman

sen varsın, iyi ki varşın yanımda

dokunmak istiyorum saçlarına

yaşamak zor gerçekten zor birlikte

o resimde şu şiirde bu oyunda

şarkılarım senindir her zaman

ben sen oldum iste o zaman

Bülent Ortaçgil - Şarkılarım Senindir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bülent Ortaçgil

Bülent Ortaçgil

1 Mart 1950’de Ankara’da doğdu. İlkokula orada başladı ve daha sonra İstanbul’a taşındı. İstanbul Sultanahmet İlkokulu’nu bitirdi. Ortaokul ve liseyi Kadıköy Maarif Koleji’nde okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’ni kazandı. Müzikle tanışması lise yıllarına dayanıyor. Mazhar Alanson’dan bir sınıf altta olan Bülent Ortaçgil, Maarif Koleji’nde sınıf arkadaşlarıyla beraber gitar...
  2. Bülent Ortaçgil - Yasak

Bülent Ortaçgil - Yasak

sormamalısın hiç yormamalısın eleştirmemelisin hiç geliştirmemelisin görmemelisin hiç seçmemelisin öyle yarıda kaçmak yok hiç bırakmamalısın geçmemelisin vaz geçmemelisin yapma dur halt etmemelisin dur mamalısın yorulmamalısın her gün herşey dizi dizi gelse yenilmemelisin darılmamalısın gücenmemelisin hasım nerde rakip kim güvenmemelisin geçmemelisin vaz...
  3. Bülent Ortaçgil - Sıcak

Bülent Ortaçgil - Sıcak

eller sıcak gözler sıcak yüzün sıcak duvarlar sıcak taşlar sıcak düşler sıcak çok sıcak daha da sıcak olacak beni seversen canlar sıcak heyecanlar yok soluklar umursamaz saatler duracak konuşulmayacak giyişiler sıcak giymeseler sıcak uykusuzluk sıcak bardaklar eriyecek kuşlar susacak çok sıcak daha da sıcak olacak beni seversen sessizliğin sesi ayışığı buzun...
  4. Bülent Ortaçgil - Oyuna Devam

Bülent Ortaçgil - Oyuna Devam

oyuna devam biz hiç yorulmadık biz hiç yenilemedik desem yalan oyuna devam oyuna devam biz hiç kaybolmadık biz hiç kaybetmedik desem yalan oyuna devam rakipler kaçak güreştiler hepsinin yumrukları vardı dünyayı değiştirmek için verdiğimiz kırıntılardı oyuna devam biz hiç aldanmadık biz hiç aldatmadık desem yalan oyuna devam oyuna devam biz hiç kaybolmadık biz hiç...
  5. Bülent Ortaçgil - Deniz Köküşü

Bülent Ortaçgil - Deniz Köküşü

deniz kokusu getiriyorum nem sinmiş tuzlu bedenime sabah ayazından, gözlerim kırmızı bir şarkı tutturmuşum rastgele durduramıyorum deniz kokusu getiriyorum karlı dağların tepesi özgürlük dibi deniz iste akdeniz uçarı bir hafiflik uçuşuyor başımda inanamıyorum yarım gün uzakta, ankara sokaklarında üslü, kentli oynmamak için yine gazeteleri okumak yine gece bıkkınlığı yine...

Sayfayı Paylaş