gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Bülent Ortaçgil - Zamana Sıkışmamış

Konu, 'A-B Harfli Şarkılar' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

dün bir ip geçirmiş boynuma yakalamış sımsıkı

ardımdan sesleniyor

sen hiç bırakma bizi

dünü dinle

unutma sakın

onu çözmek zorundasın

yarın ellerimden tutmuş

koşuyoruz ardarda

yollar yollar boyunca

hep bulutlara doğru

yarını dinle

unutma sakın

onu görmek zorundasın

bugün omuzuma çökmüş

sevimli ama çok ağır

tepemden bağırıyor

en güzel an budur

bugünü dinle

unutma sakın

onu yaşamak zorundasın

Bülent Ortaçgil - Zamana Sıkışmamış konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bülent Ortaçgil

Bülent Ortaçgil

1 Mart 1950’de Ankara’da doğdu. İlkokula orada başladı ve daha sonra İstanbul’a taşındı. İstanbul Sultanahmet İlkokulu’nu bitirdi. Ortaokul ve liseyi Kadıköy Maarif Koleji’nde okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’ni kazandı. Müzikle tanışması lise yıllarına dayanıyor. Mazhar Alanson’dan bir sınıf altta olan Bülent Ortaçgil, Maarif Koleji’nde sınıf arkadaşlarıyla beraber gitar...
  2. Bülent Ortaçgil - Memurun Şarkısı

Bülent Ortaçgil - Memurun Şarkısı

pazartesi acımasız pazartesi şıkkın hep aynı şarkıyı söylemekten bıkkın bir masanın kenarları gibi, buluşmazmışız öyle derler oysa bütün masalarda dört köşe var umarsız ve umursamaz günler gözlerde bir habersizlik var salı, çarşamba çok uzun salı, çarşamba sonsuz hiçbir ise yaramazlar sensiz bir ağacın yaprakları gibi özgürmüşüz öyle derler oysa bütün yapraklar aynı kökten...
  3. Bülent Ortaçgil - Kızıma Mektup

Bülent Ortaçgil - Kızıma Mektup

canım kızım güzel kızım adı denizden gelen kızım büyükler dünyasına hoş geldin ne kadar içtendin biliyormusun değişeceksin öğreteceğiz sana okumayı yazmayı iyi olmayı ancak karşılaştırmak yok yazılanla söyleneni çünkü hemen farkedeceksin canım kızım güzel kızım adı denizden gelen kızım koza gibi gizlenmeyi gösteririz insana uc, beş demeyi yeter inan hele bir seviver...
  4. Bülent Ortaçgil - İntegral

Bülent Ortaçgil - İntegral

guzel gunler mi gecti yoksa biz mi cirkinlestik adini koymadigimiz her gun yeni sey var yesilmisik bir zamanlar kuruduk, koyu kahverengi tozu dumana katiyor yasam integralini al abi limit sifira gider istedigini yap bana sessizlik sonsuzda nasil olsa babamin maasi 60da bin lira benimkisi 83de tam otuz bin lira bugun artik milyoneriz ama ekmek aslanin agzinda turk lirasi dolar...
  5. Bülent Ortaçgil - Bir Başka

Bülent Ortaçgil - Bir Başka

gittim, gittim hep gittim yollarda eridim bittim ama sen beni anlamamıştım kaçtım kaçtım öyle kaçtım kı bütün dağları aştim ama sen bana yaklaşmamıştın. bilen konuşur, bilmeyen de konuşur bilen konuşur ama bir başka... kostüm kostüm çok kostüm ben senin yanından geçtim sen beni hiç fark etmemiştin hoştun hoştun çok hoştun ama bir doluydun bir boştun ben buna hiç alışmamıştım...

Sayfayı Paylaş