Bulgurlu Kuru Dolma Nasıl Yapılır....Bulgurlu Kuru Dolma Tarifi..

Konu, 'Dolmalar' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

1. LaViNYaM

LaViNYaM Editör Melek

Bulgurlu Kuru Dolma Tarifi Bulgurlu Kuru Dolma Nasıl Yapılır

İşte meleklerim yaz geldi patlıcanlar biberler kurutulmaya başlandı tabi kuru dolma yemekleri genelde kışın yapılıyor...Bende şimdiden sizinle paylaşmak istedim kışında pişirirsiniz...:) Burdada kuru patlıcan dolması var antep usulü ...
    Kuru patlıcan ve biberden yapılan bu pratik yemek tarifi, tüm dolma yemekleri sevenlerin gözdesi olacaktır.Görüntüsü zaten harika eminimki tadıda süper olacaktır...

Malzemeler:

8 dolmalık kuru patlıcan
    8 dolmalık kuru biber
    250 gr kıyma
    1 soğan
    2 diş sarımsak
    1 çay bardağı pilavlık bulgur
    1 yemek kaşığı domates salçası
    1 yemek kaşığı biber salçası
    1 yemek kaşığı nar ekşisi
    2 yemek kaşığı ayçiçeği yağı
    Tuz
    Karabiber
    Kimyon

Sosu için

1 yemek kaşığı domates salçası
    4 yemek kaşığı ayçiçeği yağı
    Sıcak su

Hazırlanışı:

Kuru patlıcan ve biberleri 15 dakika kadar kaynatın ve sonrasında soğuk sudan geçirin.
    Soğanı küçük doğrayıp kıymaya ekleyin.
    Salçaları, yağı, sarımsağı, bulguru, nar ekşisini, tuzu ve baharatları ekleyip karıştırın.
    Karışımı patlıcan ve biberlerin içlerine doldurun.
    Ağız kısımlarını sıkıp birbirlerine yapıştırın ve tencereye dizin.
    Salça, ayçiçeği yağı ve bir miktar sıcak suyu karıştırıp dolmaların üzerine gezdirin ve yumuşayıncaya kadar pişirin.
    Afiyet olsun!

Bulgurlu Kuru Dolma Nasıl Yapılır....Bulgurlu Kuru Dolma Tarifi.. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Bulgurlu Dolma

bulgurlu dolma içi MALZEMELER 8 adet kırmızı biber 1 çorba kasesi ayıklanmış bulgur 1 adet büyük boy soğan 1 adet domates 1 kahve fincanı zeytinyağı 1,5 çorba kasesi su Karabiber Tuz HAZIRLANIŞI Biberleri alacak büyüklükte bir tencerenin içerisine su koyp kaynatın. Biberler kaynayan bu suda üç dakika haşlanır.Diğer taraftan ince kıyılmış soğanı zeytinyağında kavurun.Soğanlar sarardıktan sonra...
  2. Dolma

Yaprak sarması ve her çeşit dolma sürekli rızka, hayatı katlanılır kılan meşru yol ve yöntemlere, monotonluktan kurtulmaya ve rızka delalete eder.Hazır, hemen gelecek kısmettir.
  3. etli kuru dolma

kuru dolma maraş dolması etli kuru dolma Malzemeler: 250 gr kıyma 200 gr ince kıyılmış et 1,5 su baradağı pirinç 2 soğan, 3-4 diş sarımsak 1 çay bardağı biber salcası 3-4 çorba kaşığı sıvıyağ 25 kurutulmuş patlıcan ve biber Tuz, karabiber, pulbiber, yenibahar Kurubiber ve patlıcanları 15 dakika haşlayın, süzüp soğmaya bırakın. Harcı hazırlamak için soğan ve sarımsakları kıyın. Pirinci...
  4. Antep Usulü Kuru Dolma Tarifi

kuru dolma gaziantep usulü kuru dolma tarifi nasıl yapılır antep usulü Akşam akşam iyice acıktım sanırım.Şöyle sizleri güneydoğuya doğru götürmek istiyorum.Türkiye'nin en zengin ve ünlü sofrasına sahip illerden biri olan Gaziantep'e ait antep usulü dolma tarifini sizler için paylaşıyorum.Şimdiden ellerinize sağlık afiyet olsun:) Antep Usulü Dolma tarifi için Malzemeler : * 25 adet kurutulmuş...
  5. dolma tarifi :)

selam melek bacilar...gecen gun burdan bir melek bana dolma tarifi vermisti kimdi o aradim bulamadim :çapkın:

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. tokat usulü kuru biber dolması

,
  2. kuru biber dolması bulgurlu tarifi

,
  3. antep usulu bulgurlu kuru dolma

,
  4. bulgurla batlican yemegi nasil yapilir,
  5. kuru dolma tarifi,
  6. kuru patlıcan dolması