gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

bunaltıcı sıcaklarda gebeliğim riske atmamak için neler yapmalıyım

Konu, 'Gebelik' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Doğumevi Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. İlhan Özer, 40 dereceye ulaşan sıcak havalarda hamile kadınların tercihlerini pamuklu ve geniş kıyafetlerden yana kullanmalarını önerdi. Doğumevi Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. İlhan Özer, sıcak havalardan küçük yaştaki çocuk ve yaşlılar kadar hamile kadınların da çok etkilendiğini söyledi. Dr. Özer, "Hamile kadınlar sıcak havalarda özellikle giyim ve beslenmelerine dikkat etmeli. Topuksuz, ortopedik ve rahat ayakkabılar tercih etmeli. Başta tuz olmak üzere baharatlı, soslu ve en önemlisi az pişmiş etlerden kaçınılmalı, kızartma yerine haşlama türü yiyecekler tüketilmeli. Çünkü, gıdalardan kaynaklanan yaz
    ishalleri, hamilelerde ciddi sıkıntılar oluşturur" dedi.

Aşırı sıcakların ve nem oranındaki yükselişin hamileler için ciddi anlamda sağlık problemlerine sebep olabileceğine dikkat çeken Dr. İlhan Özer, hamile bayanların fazla güneşin olmadığı saatlerde yüzmesini önerdi. Ayrıca sabah erken ve akşam saatlerinde çok yorucu olmayacak şekilde uzun yürüyüşler yapılabileceğini vurgulayan Özer, "Hamilelikte en ideal spor, yüzme ve yürümedir. Tenis, basketbol, voleybol ve bisiklet gibi ani hareket gerektiren ağır sporlardan uzak durmaları gerekir. Hamilelerin tartışma,
    stres ve gergin ortamdan uzak durması, ayrıca doktora sormadan hiçbir ilaç almamaları gerekir" diye konuştu.

Tatilde çok yoğun ve karbonhidrat ağırlıklı besinlerden uzak durulmasını öneren Dr. Özer, "Hayvansal ve bitkisel proteinlerle sebze, meyve ağırlıklı beslenmeye dikkat edilmelidir. Açık büfe olan programlar seçilmesi çok uygun olmayabilir. Ayrıca sık sık ve az beslenmeli, günlük sıvı alımı 3-4 litreye kadar artırılmalıdır" şeklinde tavsiyelerde bulundu.

Kaynak : İHA

bunaltıcı sıcaklarda gebeliğim riske atmamak için neler yapmalıyım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hemoroid gebeliği riske atarmı

Hemoroid gebeliği riske atarmı

Eğilimi olan kişilerde gebelik, uzun süre ayakta kalma ve ilerleyen yaşla bacaklarda ve genital bölgede varisler oluşabilir. Varisin oluşmasına sebep büyüyen rahmin bacaklardan gelen toplardamarlara bası yapması sonucu kanın bacaklarda göllenmesiyle toplardamarlarda genişlemelerin oluşmasıdır. Gebelik...
  2. Gebelikten korunmak için ne yapmalıyız?

Gebelikten korunmak için ne yapmalıyız?

çocuk yapmaktan korunma prezervatif gebelikten ne kadar korur çoçuk yapmaktan korunmak Bazı çiftler bebek için erken olduğunu düşünür ve çocuk istemezler.Bazı çiftler ise yeterince çocuklarının olduğunu ve bu yüzden artık yeni bir gebelik düşünmediklerini söylerler. Sevgili melekler aranızda da bu sebeplerden gebelik istemeyenler vardır.Peki bunun için ne gibi önlemler alıyorsunuz.Yani gebe...
  3. Hanımlar Gebelikte Kilo Almamak İçin Ne Yapmalı

Hanımlar Gebelikte Kilo Almamak İçin Ne Yapmalı

Kızlar ben henüz 4 aylık hamileyim ve kilo almaktan işin açıkçası çok tırsıyorum sizden bu konuda kendi önerilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum acaba Gebelikte Kilo Almamak İçin Ne Yapmalı ?
  4. Bu Sıcaklarda Yaz İshallerine Yakalanmmak İçin Neler Yapmalıyız ?

Bu Sıcaklarda Yaz İshallerine Yakalanmmak İçin Neler Yapmalıyız ?

yaz ishali yaz ishalleri Sevgili melekler, yaz sıcaklarında hem artan su ihtiyacı hem de gıdaların çabuk bozulması ne yazık ki yaz ishallerine davetiye çıkarıyor. Bu dönemde içtiğimiz suyun hijyenik olmasına dikkat etmeli, besinleri çok iyi yıkamalı, dışarda yiyecek bırakmamalı ve kişisel temizliğimize çok dikkat etmeliyiz. Özellikle sürekli kullandığımız ellerimizi sık ve bol su sabunla...
  5. Sıcaklarda Tansiyon hastaları ne yapmalı?

Sıcaklarda Tansiyon hastaları ne yapmalı?

Sıcak Havalarda Tansiyona Dikkat Aşırı Sıcaklarda Tansiyona Dikkat Canım annem, hipertansiyon hastası ve sıcaklara hiç gelemiyor. Ben de bu kavurucu yaz sıcaklarında annemin ve annem gibi tansiyon hastası olan tüm ablalarımız, abilerimiz, kardeşlerimiz için sıcaklarda tansiyon hastalarının dikkat etmesi gereken durumları araştırdım ve edindiğim bilgileri paylaşmak istedim. Yüksek...

Sayfayı Paylaş