gebe
  1. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

Bungee jumping nedir?

Konu, 'Spor' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

bangi jumping jumping bambi bambi jamping bampi Meleklerin bungee jumping adrenalin severnlerin vazgeçilmez sporu.. Şahsen denedim ve herkes hayatın da bir kere yapmalı... [​IMG]

Günümüzdeki modern bungee jumping'in kökeni güney pasifikte yer alan, pentecoasts adalar grubunda yaşayan yerlilerin erkekliğe geçiş törenlerine dayanır. Bu yerliler yaklaşık olarak 30 m. yüksekliğindeki bambu kuleden ayaklarına sarmaşık bağlayarak yaptıkları atlayışla erkekliğe ilk adımı attıklarına inanırlarmış. Günümüzde ise geliştirilen özel bungee jumping ipleri ve çelik kuleler bu sporun modern malzemeleri...

bungee jumping nedir ?
    Yapılış sebebi ise belki de adrenalin dozu yüksek aktivitelere katılma isteği ya da doğa kanunlarına baş kaldırma heyecanı... Bu spora artan ilgiyle birlikte bungee jumping'e yapılan yatırımlar da arttı ve bu spordan bir sektör doğdu. yapılan yatırımlarla geliştirilen malzemeler lazım uluslararası standartlara ulaştı.

Kullandığınız ipin karakteristik özelliklerine bağlı olarak, denize, hava yastıklarına veya karaya atlayışlar yapmak olası. atlama içinse özel çelik konstrüksiyon kuleler veya vinçler kullanılmaktadır.

Bungee jumping nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Neden?

Neden?

Günün son dersinin sonuna gelinmişti. Öğrenciler çıkmak için sabırsızlanıyordu. Defter ve kitaplarını çantalarına koydular. Zil çalar çalmaz, dışarı çıkmak için hazırdılar. Yalnız, Ali hazırlanmamıştı. Gecikmek için de elinden geleni yapıyordu. Nihayet zil çaldı. Öğrenciler bir anda kapıya yöneldi. Ali, yerinden kalkmadı. Ağır ağır eşyasını topladı. Bir yandan göz ucuyla öğretmenine bakıyor,...
  2. Bungee jumping nasıl yapılıyor ??

Bungee jumping nasıl yapılıyor ??

Öncelikle meleklerim derhal şunu belirtelim ki; epilepsi (sara) ve yüksek tansiyon hastaları, hamileler, alkol veya uyuşturucu bağımlıları, ortopedik, psikolojik ve nörolojik rahatsızlığı olanlar bu sporu yapamazlar. atlayışı yapacak olan kişi bu hastalıklardan hiçbirinin kendisinde olmadığını, 2 şahit huzurunda sözle ve yazıyla beyan eder. Bu işlemden sonra kilonun belirlenmesi amacıyla iki...
  3. Neden...!

Neden...!

Bu güzel sitede neden radyo yayını yok ...?
  4. kızlar hadi bungee jumpinge gidiyoruz

kızlar hadi bungee jumpinge gidiyoruz

ay benim hep hayalimdi ama ben bitürlü yapılcak yer bulamadım hele şükür bi tane yer buldum ama tek başıma olmaz hadi kızlar hep beraber gidiyoruz sadmin seni kesin bekliyorum allahım çok güzel acayıi matrak:)
  5. ne

ne

burçak tarlasının gerçek adı nedir

Sayfayı Paylaş