gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

bunlarda evlenmeyecekmiş

Konu, 'Magazin' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

evlenmek zor yada kötü bişey mi sanat dünyasında neden evlenmek ağır gelir anlayamıyorum alın size evlenmek istemeyen bir çift daha.....
    'SAADET’LE EVLENMEYİ DÜŞÜNMÜYORUZ!'
    DOT TİYATROSU’NUN GENÇ OYUNCULARINDAN RIZA KOCAOĞLU, HAFTA SONU'NA KONUŞTU...

Geçtiğimiz hafta 30 yaşına basan ve oyuncu Saadet Işıl Aksoy ile olan ilişkisiyle de tanınan oyuncu, ilişkilerinin çok iyi gittiğini ama henüz evlenmeyi düşünmediklerini söylüyor

“Saadet’le ilgili şunu söyleyebilirim; dünyayı benzer şekillerde algılıyoruz. Birbirimizi tamamlıyoruz. Evliliği düşünmüyoruz. Onunla çok mutluyum ve hakikaten benim hayatıma saadet getirdi. Onunla olduktan sonra yaşadığım mutluluk, beni işimde de pozitif olarak etkiledi. Birlikte bir şeyler yapabildiğim ve dünyaya aynı gözden bakıp bir şeyler üretebildiğim için Saadet çok önemli”

‘Bana Şans Dile’ filmiyle küçük yaşta başrolü kapıp kamera karşısına geçen Rıza Kocaoğlu’nu son olarak ‘Güldünya’ dizisiyle izlemiştik. Dizi bitince Dot Tiyatrosu’ndaki oyunlarına geri dönen Kocaoğlu için mesleği her şeyin üstünde. Öyle ki bir buçuk yıldır sürdürdüğü Saadet Işıl Aksoy ilişkisini bile mesleklerine olan tutkularına ve dünyaya aynı pencereden bakmalarına bağlıyor. Rıza Kocaoğlu, Dot Tiyatrosu’nda öğrendiklerini gelecekte yeni nesillere aktarmak da istiyor...

Sizi en son ‘Güldünya’ dizisiyle izlemiştik. Oradaki rolünüzden bahseder misiniz?
    ‘Güldünya’da Doğu’da yaşayan ve kız kardeşi töre nedeniyle kaçmak zorunda kalmış, o ailenin kız kardeşini öldürmesiyle görevlendirdiği diğer çocuğunu oynuyordum. Ama şöyle bir şey vardı, akla geldiği gibi gidip kardeşini öldürmeye çalışan değil, töre denen şeye karşı gelip kardeşine sevgiyle yaklaşan birini oynuyordum ve ben de öldürmediğim için töre mağduru oluyordum. Öldürmediğim için beni öldürmek istiyorlardı. Peşime adam yolluyorlardı.
    ‘Güldünya’ sevilen bir dizi olmasına rağmen kısa ömürlü oldu. Sizce neden?
    Dizinin bitmesine çok üzüldüm. Çünkü kadın sorunlarıyla ilgili çok doğru tespitleri olan bir diziydi. Sadece duygu sömürüsü yapmıyor, neden-sonuç ilişkisiyle mevzuyu irdeliyordu. Anneme dizinin bittiğini söylediğimde “Televizyonların sahipleri de erkek, o yüzden diziyi bitirdiler” dedi (gülüyor). Teknik nedenler var ortada. Ben artık o teknik nedenleri düşünmeden işimi yapmak istiyorum. İçeriğiyle ilgili neden bitti, bilmiyorum. İnsanlar belki de kendi dert ve sorunlarını bu kadar net görmekten rahatsız olmuştur. O sorunlarla yüzleşmek çok izlenir
    gelmemiş de olabilir. Ama çok eğlenceli yanı da vardı dizinin. İçinde aşk da, mizah da vardı. Doğru zamanda, doğru yerde olamamakla ilgili de olabilir.
    Sizi iki sezondur Dot Tiyatrosu’nda ‘Kürklü Merkür’ adlı oyunda izliyoruz. Kürklü Merkür’le alakalı sorularıma geçmeden önce neden Dot Tiyatrosu?
    2001 yılında tiyatro bölümünden mezun oldum. Her tiyatro mezunu gibi önce tiyatro yapmak istedim ama yaşamak için televizyon dizisi yaptım ve sinema filminde rol almak istedim. Ama önceliğim tiyatroydu. 2002 senesinde şehir tiyatrolarında seçmeler açıldı, kazandım. Ama orada mutsuz oldum. Oradaki işleyiş genç bir oyuncuyu parlatacak şekilde değildi. Genç oyuncuların elinden tutan bir yapı yoktu. Çok şey öğrendim, önemli insanlarla çalıştım; Toron Karacaoğlu, Suna Pekuysal, Güzin Özyağcılar gibi. Tiyatro ahlakı ve oyunculuk konusunda çok şey öğrendim. Bir, iki sene boş kaldım, tiyatro yapamadım. Dot’ta seçmeler açıldı. Seçmelere girdim ve kazandım. Şehir tiyatrolarında ya da başka özel tiyatrolarda yakalayamayacağım şeyi Dot’ta yakaladım. Dot bizim için özgürlük alanı. Bizim dünyaya karşı bir sorumluluğumuz var. Yapmak istediğimiz şeyler var. Dünyayı daha yaşanabilir hale getirmek istiyoruz ve bunun için istediğimiz dünyayı haykırabileceğimiz bir özgürlük alanı Dot. Herhangi bir hiyerarşik yapı yok orada. Birey olmaya çalışan oyuncularız orada. Dot, repertuar anlamında da çok zengin. Dünyada bir savaş var ve Türk sinema ve tiyatrosu üstüne düşeni yapmak durumunda. Biz Dot’ta üstümüze düşeni yapıyoruz. “Bir dakika durun. Burada bir savaş var, hepimizi yok ediyor” diyoruz.
    16-17 yaşında çok ateşliyken “Ben oyuncu olacağım ve dünyayı değiştireceğim” diyorsun. Sonra bunun oyunculukla olmayacağını görüyorsun. Ama oyunculukta başka bir şey oluyor. Bir izleyiciyi bile düşündürebildiğinde bu savaşa karşı, üstüne düşen görevi yapmış oluyorsun dünyaya karşı. Bu insanlık görevini yapma olanağını bana Dot sunduğu için oradayım.

bunlarda evlenmeyecekmiş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Beyazıt Öztürk Evlenmeyeceğim dedi

Beyazıt Öztürk Evlenmeyeceğim dedi

BEYAZIT ÖZTÜRK, PROGRAMINA KONUK ETTİĞİ YARGITAY ÜYESİ ÖMER GENÇCAN'LA BAKIN NELER KONUŞTU? CNNTURK'te Beyazıt Öztürk ve Meral Okay'ın sunduğu 'Nası Yani?' programının konuklarından birisi de 'Boşanma Tazminat ve Nafaka Hukuku' kitabının yazarı ve Yargıtay Üyesi Ömer Uğur Gençcan idi. Programda boşanmalarla ilgili ayrıntılar, ilginç olaylar konu edildi. Ömer Uğur Gençcan, Beyaz ve Meral...
  2. bunlarda caydanlık

bunlarda caydanlık

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. seçmece bunlar:)

seçmece bunlar:)

Annemin Maceraları Shrek'in fragmanlarını gösteren bir televizyon kanalında, el ele tutuşmuş Shrek ve Fiona'yı gören annem, 'Bunlar Süleyman ve Nazmiye Demirel çifti mi?' diye sordu! Seçememiş gözleri o mesafeden. Alfabe Ben de bu yıl okula başlayan torunum için kuvvetli bir moral alkışı istiyorum. Daha ikinci gün: 'Örrrtmenim, taa evden buraya tel çizmeye mi geldik, hep yumarlak mı...
  4. Bunları Yapmalısınız.

Bunları Yapmalısınız.

1.uyan 2.pencereden derin derin nefes al. 3.yüzünü yıka. 4.güzel bir kahvaltı. 5.gülümse 6.dışarı çık 7.karşına ilk çıkanla konuş 8.etrafına bakın 10.Tatlı ye 11.espiri yap 12.kahkaha at 13. film izle, 14 beyendiğin bir şiiri arkadaşlarına mesaj olarak at. 15.Melekler Mekanı a gir 16. meleklerle takıl 17. güzel bir öğlen yemeği ye 18.spor yap. 19.Bol bol su iç 20. dişlerini fırçala...
  5. bunlara

bunlara

Nasıl ki bizim bazı alışkanlıklarımız ve hareketlerimiz erkekleri deliye çeviriyosa, onların yaptıgı bazı şeylerde bizi çıldırtıyor , Örnek mi?:):):) *Gizemli görünmeye çalışmak. *Slip mayo giymek. *Travesti taklidi yapmak *Kızların yanında küfürlü konuşmak *Karşınızdakilerinin hisleriyle dalga geçmek *Derdini anlatmaktan aciz olmak *Bir anda saman alevi gibi parlamak *Daracık kıyafetler...

Sayfayı Paylaş