Bunları Biliyormusunuz? Bulaşık Makinesi Hakkında Püf Noktalar | Melekler Mekanı FORUM - 29 Eylül 2016

Bunları Biliyormusunuz? Bulaşık Makinesi Hakkında Püf Noktalar

Konu, 'Bilmedikleriniz' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Evde Uygulanan Pratik Bilgiler
    Bulaşık Makinesi Hakkında Püf Noktalar

Merhaba Sevgili Melek'ler... Sizlere dfaha önce ev temizliği konusunda bir çok pratik bilgi ve öneride bulunmuştuk. Şimdi ise bulaşık makinası hakkında bilmediğiniz püf noktaları paylaşmak istiyoruz :)

Öncelikle Tahta kaşıklardan başlıyalım ben öğrendiğimden buyana hatta diyebilirimki Bulaşık Makinesini aldığımdan itibaren makineme tahta kaşık koymam elimde yıkarım sebebine gelirsek hemen açıklamaya çalışayım Tahta kaşık yada tahta saplı bıçak diyelim ama önemli olan tahta kaşıklar diye düşünüyorum makinede yıkandıkdan sonra siz bu kaşıklarla yemek yaptığınızda tahta kaşığın yıkanırken emdiği deterjan yaptığınız yemeğe geçiyor ve bu bir çok hastalığa davatiye çıkarıyor.

Önerim sizlerde tahta kaşıklarınızı mutlaka elinizde yıkayın..

İkinci olarak plastikler kesinlikle plastik mutfak araç gereçlerinizide bulaşık makinesine koymayın dikkat edin eğer plastik birşey koymuş iseniz makinenize bulaşıklarınız ıslak olacakdır kurumamış olduklarını göreceksiniz.Plastiklerin içerisinde bulunan kanserojen maddelerinde bu yolla bulaşıklarımıza geçtiğini biliyorum öğrendiğmden bu yana aynı şekilde bulaşık makineme plastik hiçbirşey koymuyorum gerçekten buda çok önemli Ailenizin sağlığını düşünüyorsanız bunlara dikkat edin lütfen.

Son olarak yakın zamanda annemden öğrendiğim birşeyi de yazıym denedim gerçekten sonuç harika oldu Ben parlatıcıda kullanmıyorum bulaşık makinemde uzun zmaandır kullandığım limonları atmıyorum makinedeki kaşık bölümüne bir çatala batırıyorum yada öylece bırakıyorum deneyin ve farkı görün kaşık,çatal ve bıçaklarınız pırıl pırıl oluyor..

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar daha sonra hatırladıkca eklemeyi düşünüyorum sizlerde eğer bildiğiniz pratik bilgileri paylaşırsanız sevinirim birbirimizi basit ama önemli konularda aydınlatmış oluruz öyle değilmi?

ASİMELEK bunu beğendi.
  2. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    anaaaa limon işine bayıldım bende deneyeyim bakalım... ama şu tahta kaşık olayını hiç öle düşünmemiştim aman elimde yıkamayayım diye herbişeyi atıyorum makinaya ama bunu bildiğim iyi oldu birdaha elimde yıkarım tahta kaşıkları plastiklere gelince çok fazla plastik eşyam yok olanlarıda zaten pek kullanmamakla birlikte makinaya koymuyorum :D:D
    bu yararlı bilgiler için teşekkür ediyorum adminim :D:D

3. nilerr

nilerr Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bulaşık makinesine konan limonun asidik etkisinden dolayı makineye zarar verdiğini duymuştum, söylemek istedim. Ben bulaşık makinemin parlatıcı gözünü sirke ile dolduruyorum ve bulaşıklarım pırıl pırıl oluyor :ohoh:

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

evet, limonda "sitrik asit" vardır. Ama sirkede de "asetik asit" vardır. Ama parlatıcılar da zaten asit değil midir :) Yani limondaki asidin makineye zarar verdiğini sadece parlatıcı satıcıları söyler.

5. gece_kusu

gece_kusu Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    78
    Ödül Puanları:
    18
    güzel bilgilendirme tşkr.ler..:)

6. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    924
    Ödül Puanları:
    113
    güzel bir paylasim tesekür ederim

Bunları Biliyormusunuz? Bulaşık Makinesi Hakkında Püf Noktalar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Bulaşık makinesi

Bulaşık makinesi Makine önünde doldurma ve boşaltma işlemleri göz önünde bulundurularak mesafe en az 1 m. olmalıdır.
  2. atatürk hakkında bunları biliyormuyuz

ATATÜRK hakkında * Hiç yurtdısına cıkmamıs butun liderler onu Tur...kiye de ziyarete geldiklerini, * Atatürk`ün dünyada `başöğretmen` sıfatlı tek lider olduğunu, * Bir geometri kitabı yazdığını. Üçgen, açı, dikdörtgen gibi ve 48 tane geometri teriminin (Türkçe) isim babasını bu yazdığı kitapla bizzat Mustafa Kemal olduğunu, * Bir röportajda "Birleşmiş Milletlere üye olmayı düşünüyor...
  3. En İyi Bulaşık Makinesi

En İyi Bulaşık Makinesi hangisi siz hangi marka bulaşık makinasi kullanıyorsunuz lütfen öneride bulunun
  4. Gelinlik Seçmenin Püf Noktaları Hakkında

gelinlik seçmenin püf noktaları gelinlik seçerken nelere dikkat edilmeli Sevgili melekler, düğün hazırlıkları içinde herhalde en sevileni ve heyecanlısı gelinlik seçimi. :) Gelin adayının hem zevkine uygun hem de vücut tipine göre seçilmesi gereken gelinlik için bazen günlerce araştırma yapılabilir. Bu yazımızda gelin adayı meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için gelinlik seçmenin püf...
  5. Makyajın Püf Noktaları hakkında incelikler

cilt tipine uygun makyaj teknikleri makyajın püf noktaları hakkında bilgiler http://www.meleklermekani.com/makyajin-puf-noktalari/197994-ten-rengine-uygun-makyaj.html teknikleri konumuzdan sonra, şimdi de biz kadınların vazgeçilmezi olan makyajın hileleri hakkında tüm bilgileri sizlerle paylaşıyor ve makyajın püf noktaları neler bu yazımızda öğreniyoruz Melek'ler. Cilt tipinize uygun...

Sayfayı Paylaş