gebe
  1. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0

bunları yapmak için dünyanın son günü olması şart mı ?

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında juju tarafından paylaşıldı.

Bir üniversitede, profesör derse şöyle başlamış: - Düşünün ki bugün dünyanın son günü. Yarın bu saatt...e her şey bitecek. Kurtuluş şansınız yok. Bugün ne yapardınız?

Öğrenciler tek tek yazmaya başlamışlar..
    ......- İbadet eder, Tanrı’dan günahlarımı affetmesini dilerdim.
    - Tüm sevdiklerimle vedalaşırdım....
    - Ailemle vakit geçirirdim.-
    Anneme veya babama giderdim.
    - Arkadaşlarımla yarım saat eski günlerdeki gibi basket oynardım.
    - Barbekü partisi yapardım.
    - Sevgilimle son ana kadar zaman geçiridim.
    - Tüm sevdiğim yemekleri yerdim.
    - Yatar uyurdum.
    - Ormanda son defa dolaşırdım.
    - Güneşin doğuşunu ve batışını son defa seyrederdim.
    - Akşam yıldızları seyrederdim.
    - En sevdiğim yemeği hazırlar, tüm sevdiklerimi akşam yemeğe davet
    ederdim.
    - Piknik yapardım.
    - Hayatta en çok gitmek istediğim yere gider, orada ölümü beklerdim.
    - Üzdüklerimi arar, özür dilerdim.Hoca bütün hepsini tahtaya yazmış. Sonra gülerek sınıfa dönmüş ve demiş ki:
    - Bunları yapmak için dünyanın son günü olması şart mı?..”

2. üni-melek

üni-melek Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    tabi ki son günümüz olması şart değil canım..cok yararlı paylaşımın için tesekkürler.

bunları yapmak için dünyanın son günü olması şart mı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bugün dünyanın son günü

bugün dünyanın son günü

Amerika' da bir üniversitede bir hoca derse şöyle başlamış. düşünün ki bugün dünyanın son günü. yarın bu saatte her şey bitecek. kurtuluş şansınız yok. bugün ne yapardınız? tüm öğrencilerden bir çok değişik cevap gelmiş: ibadet eder tanrıdan günahlarımı affetmesini dilerdim, tüm sevdiklerimle vedalaşırdım, ailemle zamanımı geçirirdim, anneme veya babama giderdim, arkadaşlarımla yarım saat...
  2. Bunlar Yüreğimin Senin İçin Son Çırpınışları..

Bunlar Yüreğimin Senin İçin Son Çırpınışları..

Yüreğinin götürdüğü yere git demiş bir yazar.. Yüreğim sevdiğimin yanına gitmek istiyor ama bedenim engelliyor.. Mantığım dur sakın yapma derken nasıl dinleyebilirim ki kalbimi.. Böyle bir karmaşayla nasıl yaşar insan.. Kalbini dinleyince her şey çözülmüyor malesef.. Mantığın olmadığı yerde mutluluk erken bitiyor. Ömrüm boyunca mantığın olmadığı yerde mutluluğun kısa sürdüğünü gördüğümden...
  3. Anlaşmak İçin Konuşmak Şart mı?

Anlaşmak İçin Konuşmak Şart mı?

konuşmadan anlaşmak konuşarak anlaşmak ile ilgili sözler anlaşmakla ilgili sözler "İnsanlar konuşa konuşa ,hayvanlar koklaşa koklaşa ..."diye bir söz vardır.Bu söz bu günlerde geçerliliğini kaybetti kaybedecek diyebiliriz.Çünkü maalesef Allah tarafından konuşma gibi mükemmel bir yeti verilmiş insanlar ne yazıkki hiçbir türlü anlaşamıyor.Konuşsa kaç yazar ki kendini doğru ifade...
  4. Hamile Kalmak İçin Yumurtlama Günü Olması Şart Mı?

Hamile Kalmak İçin Yumurtlama Günü Olması Şart Mı?

yumurtlama dönemi dışında hamile kalınabilir mi yumurtlama dönemi dışında gebe kalınırmı hamile kalabilir mi günleri kalınırmı günü Arkadaşlar uzun zamandır aklıma takılan bir soru var. Hamile kalmak isteyen bir kişi sadece yumurtlama gününde mi hamile kalabilir. Yani koca ay içerisinde sadece 6 gün onun dışındaki günler hiçbir işe yaramıyor öylemi? Beni bu konuda aydınlatırsanız çok...
  5. Dünya Barış Günü Hakkında Bilginiz Var mı?

Dünya Barış Günü Hakkında Bilginiz Var mı?

Dünya Barış Günü'nün Anlamı Nedir Dünya Barış Günü Hakkında Bilgi Sevgili melekler, KKTC ve Türkiye'de 1 Eylül tarihinde diğer ülkelerde ise 21 Eylül'de kutlanan Dünya Barış Günü hakkında bilgi veriyoruz sizlere... İlk olarak 1981 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, “Genel Kurul’un açılış günü olan her Eylül’ün üçüncü salı gününü”nı “Uluslararası Barış Günü” ilan edilmiştir....

Sayfayı Paylaş