gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Burkulma

Konu, 'A-B' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Burkulma rüyaları uyarı niteliği taşır. Hayatı hakkında düşünmesi gerekir

Burkulma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kırık ve burkulma

kırık ve burkulma

Kırık nedir? Kırık, kemik bütünlüğünün bozulmasıdır. Kırıklar darbe sonucu yada kendiliğinden oluşabilir. Yaşlılık ile birlikte kendiliğinden kırık oluşma riski de artar. Kaç çeşit kırık vardır? Kapalı kırık: Kemik bütünlüğü bozulmuştur. Ancak deri sağlamdır. Açık kırık: Deri bütünlüğü bozulmuştur. Kırık uçları dışarı çıkabilir. Beraberinde kanama ve enfeksiyon tehlikesi taşırlar. Kırık...
  2. Burkulmalarda İlk Yardim

Burkulmalarda İlk Yardim

burkulma esnasında ilk tedavi nedir el burkulma tedavisi bebeklerde parmak burkulmasının tedavisi parmak burkulması belirtileri BURKULMA NEDİR? Bir eklemin etrafındaki bağların, eklem kapsülü ve diğer yumuşak doku yapılarının; eklemin normal hareket genişliğinin ötesinde zorlanmasına BURKULMA denir. Eklemde şişlik, ağrı, morluk olur. Bu yapılar normalden fazla gerilebilir. Hatta yırtılabilir....
  3. Burkulmalar

Burkulmalar

Eklem ba larının kopması, ya da kısmen zedelenmesine burkulma denir. A rı, hassasiyet, şişlik ve morluk görülebilir. Zorlanan eklem buz torbası ve benzer uygulamalarla so utulur. Varsa, elastik bandaj uygulanarak şişlik önlenmeye çalışılır. Zedeli eklem kullanılmadan ve hareket ettirilmeden, mümkünse yukarıda tutularak taşınır.
  4. Ayak bileği burkulmaları

Ayak bileği burkulmaları

ayak bileği şişmesi alçı sonrası şişme malleol kırığı ayak burkulması şişmesi burkulması ve Geçtiğimiz 10 yılda tedavi yaklaşımı en fazla değişen bölgelerden ayak bileğidir. Ayak bileği tibianın ana eklem yüzeyinin dış kısımdan fibulanın desteklediği yuva ile talus kemiğinin eklem yapmasıyla oluşur. Bu eklemdeki yapıyı ve kazalarındaki tedaviyi karmaşıklaştıran faktör ise içteki 4, dıştaki...
  5. Burkulmalarda ilk yardım nasıl yapılır

Burkulmalarda ilk yardım nasıl yapılır

burkulmalarda ilk yardım, nasıl yapılır, tedavi, uygulanacak ilk yardım işlemleri nelerdir, ne yapılmalı, yapılması gerekenler hakkında bilgiler burada arkadaşlar Kazalar geliyorum demezmiş Melek'lerim. Başımıza gelebilecek olan kazalar sonucunda ihtimali yüksek olan burkulmalarda, ilk yardım nasıl yapılırmış; buyrun bu makalemizde bilgi edinelim Melek'lerim. Yüksekten düşen, üzerine bir...

Sayfayı Paylaş