gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Burnumde geniş gözenekler var ne yapabilirim?

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

burundaki gözenekler nasıl temizlenir,burundaki gözeneklere ne iyi gelir,burundaki gözenekler nasıl sıkılaştırılır,burundaki gözenekleri sıkılaştırmanın yolları hakkında bilgiler
    bu.jpg

Yağlı cildin kırışıklık oluşumunu geciktirmesi gibi çok önemli bir avantajı olmasına karşın gözeneklerin genişlemesi ve sivilce gibi bazı dezavantajları da bulunuyor maalesef. Gözeneklerin fazla büyümemesi için altın bir kural var: “sabah ve akşam cildi yağdan, kirden arındırmak”.

Burun Bölgesindeki Geniş Gözenekler İçin Ne Yapmalı?

Burun bölgenizde çok sayıda siyah nokta, gözeneklerde yağ birikmesi varsa cilt temizleme rutini oluşturmadan önce bunlardan tamamen kurtulmak iyi bir seçim olacaktır. Çünkü uzun süredir tıkalı olan gözenekleri evde uygulayacağınız herhangi bir yöntemle açmak mümkün olmayabilir. Cildinizi bir uzmana temizlettikten sonra gözeneklerin sıkılaşması ve tıkanmaması için kendinize bir bakım rutini oluşturabilirsiniz.

Öncelikle cildi derinlemesine temizleyen bir temizleme sütü ya da yüz yıkama jeli alarak işe başlayın. Bu ürünü her gün kullanacağınız için kaliteli olmasına, alkol içermemesine ve cildinizi aşırı kurutmayan bir ürün olmasına özen gösterin. Eğer peeling etkili bir ürün kullanıyorsanız cildinizi tahriş etmemek için fazla bastırmadan, dairesel hareketlerle yüzünüze sürün. Bu ürünleri kullandıktan sonra cildinizi bol su iyi durulayın.

Geniş gözenekleri temizlemenin en iyi yolu önce onları olabildiğince açmaktır. Bunun için en iyi çözüm sıcak suyla, bol buharlı bir duş almaktır. Duş almak istemiyorsanız tencereyi 1/3 oranında su doldurup kaynatın daha sonra yüzünüzü 10-15 dakika buhara tutun. Gözenekler iyice açıldıktan sonra biriken yağları ve siyah noktaları temizleyebilirsiniz.

Güzellik ürünlerinin satıldığı marketlerde özellikle geniş gözenekler için temizleyici sıvılar ve kremler bulabilirsiniz. Ben bunları sık kullanma taraftarı değilim ancak en azından bir kaç hafta deneyebilirsiniz.

Geniş gözenekler için çok acil bir çözüm arıyorsanız burnunuza 10-15 dakika soğuk kompres yapabilirsiniz. Soğuk su gözenekleri küçültürken sıcak su açılmalarını sağlar.

Sonuç olarak burun veya cildinizin diğer bölgelerindeki gözenekleri küçültmek için yapmanız gereken cildinizi temiz tutmak, kurumasını önlemek ve düzenli aralıklarla (5-6 ayda bir) cilt temizliği yaptırmaktır

Burnumde geniş gözenekler var ne yapabilirim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sezeryanla doğum yaptım kabızlık sorunun var ne yapabilirim?

sezeryanla doğum yaptım kabızlık sorunun var ne yapabilirim?

Slm kızlar.ben sezeryanla dogum yaptım.dogumdan sonra kabızlık sorunu yaşıyorum ve makatta kanama oluyor.ne yapmam gerekiyor
  2. Vajinal mantarım var ne yapabilirim?

Vajinal mantarım var ne yapabilirim?

vajinal mantar nedir,vajinal mantar neden olur,vajinal mantarın nedenleri,vajinal mantarın belirtileri,vajinal mantarın tedavisi hakkında bilgiler Erişkin kadınların yaklaşık %75’i yaşamları boyunca en az bir kez vajinada mantar enfeksiyonu yani vulvovajinal kandidiyazis ile karşılaşmaktadır. Kadınlarda en sık görülen ve tekrarlayan jinekolojik problemlerden birisidir. Vajinal kandidiyazis...
  3. Hamileyim ve kabızlık sorunum var ne yapabilirim?

Hamileyim ve kabızlık sorunum var ne yapabilirim?

gebelikte kabızlık ,gebelikte kabızlığa ne iyi gelir,hamilelikte kabızlık nasıl geçer,hamilelikte şişkinlik,gebelikte kabızlığa iyi gelen besinler hakkında bilgiler Gebelikte kabızlık çok sık rastlanılan bir şikayettir.Gebe kadınların yarısına yakınında görülür.Kabızlığa yol açan bir çok neden vardır. gebelik sırasında kabızlık neden olur Gebelikte hormon düzeylerindeki artışa bağlı...
  4. Çocuğum iştahsız ne yapabilirim?

Çocuğum iştahsız ne yapabilirim?

çocuklarda iştahsızlık,çocuğumun yemek yemesi için ne yapmalıyım,iştahsız çocuğun beslenmesi,çocuklarda yeme problemi hakkında bilgiler * İştahsız olan çocukların ilk olarak çocuk doktoru tarafından muayene edilmesi gerekir. İştahsızlığın demir eksikliği, mide problemleri vb. şeklinde pek çok fizyolojik sebebi olabilir. Bunun dışında çocuğun iç dünyasında yaşadığı bazı sorunlar da...
  5. Ne yapabilirim ?

Ne yapabilirim ?

Kızlar merhaba beni tanıyorsunuz çoğunuz ben 52 gün önce doğum yaptım… Kontrol herşey sorunsuz dedi çok iyi dedi… Doktrum iğneler süte geçiyormuş dedi,haplarda aynen öyle tek çare spiral dedi ama kayma yapınca kanama yapıyormuş,adetler daha yoğun ve ağrılı geçiyormuş bize de tek çare prez.düşüyor ondada belli bir süre sonra "bana güvenmiyormusun?" Diyoloğu başlıycak napabilirim :( ??

Sayfayı Paylaş