gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Burnumun içi çok kuru nedeni nedir?

Konu, 'K.B.B Tedavisi' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

burun kuruluğunun nedenleri,burun kuruluğu neden olur,burun kuruluğuna ne iyi gelir,burun kuruluğu hakkında bilgiler bu.jpg

Burun kuruması , çoğu zaman başlı başına yaşanan bir olay değildir. Burun kuruluğunun arkasında buna sebep olan etkenler mutlaka vardır. Bu etkenler mukoza salgı sistemini etkileyerek burun kuruluğuna neden olur. Bu yüzden kullandığınız spreyler ve sular sizi bu rahatsızlıktan bir süre kurtarır, ancak bu sadece yapay yollarla burnunuzu nemlendirmeye yarar ve bunu sürekli olarak yapmanız gerekir. Oysa ki burun kuruluğu nedenlerini teşhis edip bu yönde tedavi gerçekleştirerek sorunu kökünden hal etmeniz gerekir.

Burun Kuruluğun Nedenlerinin Belirlenmesi

Burun Kuruması Neden olur Nasıl Geçer
    Burun Kuruması Neden olur Nasıl Geçer
    Burun kuruluğu her ne kadar burunda meydana gelen rahatsızlıklardan kaynaklansa da bazen vucudun başka yerinde meydana gelen aksaklıklar burun kuruluğuna sebep olabilir. Örneğin vucutta aşırı sıvı kaybı yaşanması, soğuk havaya maruz kalma ve tozlu ortamda bulunma gibi sebeplerde burun kuruluğuna neden olur. Bu nedenlerin belirlenmesi için doktor muayenesi gereklidir. ilk olarak kulak-burun-boğaz bölümünü ilgilendiren konularla alakalı olup olmadığı araştırılır. Şayet kuruma sebebi burunda oluşan bir iltihaplanmaysa antibiyotik ile tedavi gerekir. Ancak hormonal denge ve başka sebeplerden de kaynaklanabildiği için de Dahiliye bölümünde muayene olmayı gerektirebilir.

Burun Kuruluğuna Ne iyi gelir

Yaz aylarında vucudumuz daha çok sıvıya ihtiyaç duyar. yeteri miktarda sıvı almadığımız da mukoza salgısı azalır ve burun ve ağız kuruluğuna sebep olur. Bunu önlemek için her zaman bol bol sıvı tüketmemiz gerekir. Kuru havalarda nefes alıp verirken burun kuruluğuna sebep olur. Yaşayacağımız ortamın nemli olmasına dikkat etmeliyiz. Özellikle klima kullanırsanız odanın nemli kalmasını sağlamak için buhar üfürücüler kullanmakta fayda vardır. Aynı şekilde kış aylarında kombi, elektrikli ısınma aletleri de ortamın havasını kuruttuğu için ağız ve burun kuruluna sebep olur.
    Enfeksiyona bağlı bir kuruluk söz konusu ise doktor muayenesi şarttır.
    Yağlı kremlerle birlikte ısıtacağınız bir miktar suyun buharını burnunuza çekerek rahatlayabilirsiniz.

Burnumun içi çok kuru nedeni nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Burnunuz kurumasın

Burnunuz kurumasın

Burun deliklerini ve burun içini nemli tutmanın çok yararı vardır.Çünkü aşırı kuruluk soğukta burun mukozasının kolay tahriş olmasına neden olur.Böylece bazı solunum hastalıkları oluşabilir.Burnunuzun içini kışın çok soğuk havalarda 1_2 kez susam yağıyla yağlayın.Nefes alıp verirken çok rahatladığınızı göreceksiniz. NASIL YAĞLAYACAKSINIZ? Avucunuza 1,2 damla susam yağı alın ve küçük...
  2. Saçlarım çok kuru ne yapmalıyım?

Saçlarım çok kuru ne yapmalıyım?

saçlarım çok kuru ne yapmalıyım saclarim cok kuru saçlarım ne yapmalıyım çok saçım Kuru saç bakımı ile ilgili tüm merak ettiğiniz ve bilmek istediğiniz bilgileri sizler için sunuyorum. Çok kuru saçlar kadınların korkulu rüyalarından biri. Bu saç tipi hassas ve kuru olduğu için bakıma ihtiyaç duyar. Çünkü saç yıprandığı zaman mat bir görüntü alır ve bu durumda rahatsızlık vericidir. Bu saç...
  3. Neden cildim çok kuru, ne yapmalıyım?

Neden cildim çok kuru, ne yapmalıyım?

cildim çok kuru ne yapmalıyım cildim cok kuru Sizde benim gibi "cildim çok kuru, ne yapmalıyım acaba?" diyenlerden misiniz? O halde önce cilt kuruluğunuzun nedenini öğrenmek için bir cilt dokdoruna gitmeli ve daha sonrada cildinizin ihtiyacı olan uygun bir nemlendirici seçmelisiniz Melek'lerim. Cildi kuru olan Melek'lerimiz, kuru cildiniz için yapmanız gerekenler için, mausunuzu...
  4. bebeğimin cildi çok kuru ne yapabilirim?

bebeğimin cildi çok kuru ne yapabilirim?

Arkadaşlar merhaba. Benim 4 aylık bir bebeğim var ve cildi çok kuru.Tecrübeli anneler ne sürsem acaba_ ne tavsiye edersiniz?
  5. Adet kanamam çok az geliyor nedeni nedir?

Adet kanamam çok az geliyor nedeni nedir?

adet kanamasının az olması,adetin az gelmesinin nedenleri,seyrek adet görme,seyrek adet görme sebepleri,adet düzensizlikleri tedavisi hakkında bilgiler Normalde ardarda iki adetin başlangıç günleri arasında en az 21 gün en fazla 35 gün geçmesi gerekir. Bu araların 35 günden fazla sürmesi durumuna seyrek det görme yani oligomenore denir. Sebepleri: Geç adet görmenin başlıca sebebi yumurtlama...

Sayfayı Paylaş