gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Bursa'dan KÂbe'yİ Seyrettİ

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bir ikindi vaktinde, MuhammedÜftâde'nin yanına yaşlı bir kimse geldi. "Efendim! Bu sene çocuklarımla birlikte hacca gitmiştik. Vazifelerimizi yaptıktan sonra, maddî gücüm olmadığı için onları getiremedim. Yanlarına bir mikdar para bıraktıktan sonra, kendim geldim. Eğer onları buraya getirmek mümkünse, getirmenizi istirhâm edecektim." diye yalvardı. Üftâde de; "Sağlığımda kimseye söylemezseniz getirelim." buyurdu. Hacı da söylemeyeceğine söz verince, Üftâde hazretleri adamın yönünü kıbleye doğru çevirdikten sonra; "Şimdi bakınız! Kâbe-i muazzamanın yanındaki namaz kılan şu kimseler hanımın ve çocukların değil mi?" buyurdu. Adam hayretle binlerce kilometre uzakta bulunan Kâbe'nin yanındaki çocuklarını gördü. Üftâde, namaz kılan çocuklara hitâb ederek; "Annenizle birlikte, Harem-i şerîfin dışındaki deveye binip acele geliniz!" buyurdu. Çocuklar, namazlarını bitirir bitirmez annelerini aldılar ve dışarı çıktılar. Dışarda bir devenin beklediğini gördüler. Üçü birden deveye binip Bursa'ya doğru sürdüler. Devenin her adımı, gözün görebildiği uzaklığı katediyordu. Kısa bir zaman sonra deve, çocuklarla birlikte yanlarına geldi. Üftâde, deveye bir şeyler söyleyince, birden kayboldu. O, hacıya da; "Bunu sakın kimseye söyleme!" diye tekrâr tenbih eyledi.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Bursa'dan KÂbe'yİ Seyrettİ
    emeğine sağlık

Bursa'dan KÂbe'yİ Seyrettİ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. uyurken seyrettim

uyurken seyrettim

Seni uyurken seyretmek, nefes alışını duymak için sessizce odana girdim. Gözlerin kapalı, huzur içindesin. Saçının bukleleri melek yüzünü çevreliyor. Birkaç dakika önce içimin sıkıldığını fark ettim. Dikkatimi işime veremedim ve bu yüzden sessizce seninle konuşmak üzere odana geldim. Bu sabah yavaş giyindiğin için sabırsızlanıp, sana söylendim. Saçını tararken “acıyor” dediğinde sana kızgın...
  2. Bursa'da İşsizler Artacak

Bursa'da İşsizler Artacak

Eylül ve ekim aylarında 10 bine yakın kişinin işsiz kaldığı Bursa'da Kasım faturası da ağır olacak. İşsizler ordusuna 4 bin kişi daha katılacak. TÜRK-İş 8'inci Bölge Temsilcisi Mehmet Kanca, Bursa’da 10 ayda 38 bin 20 kişinin işten çıkarıldığını belirterek, “Global kriz artık ülkenin bağrını deliyor” dedi. Son ekonomik kriz nedeniyle ocak- ekim döneminde Türkiye genelinde 200 bin kişinin...
  3. Karpuz Sanatı.....yemede seyret::))‏

Karpuz Sanatı.....yemede seyret::))‏

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Seyrettim Muhammedi İlahisi

Seyrettim Muhammedi İlahisi

muhammedi gördüm ilahisi içinde melek geçen ilahiler seyrettim muhammedi doğmuş nurlar içinde seyrettim ilahisi Seyrettim Muhammedi, doğmuş nurlar içinde Yerlere göklere ruşen oldu, yatar kundak içinde Doğuran ana hayran, melekler eder bayram Hakkın didârın seyreder kundak içinde Bağlamışlar elini, kimse bilmez halini Zikre vermiş dilini, söyler kundak içinde Yakın olur uzaklar, kabul olur...
  5. Bursa'da polis memuru şehit oldu

Bursa'da polis memuru şehit oldu

Bursa'nın Kestel İlçesi'nde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan polis memuru şehit oldu. Edinilen bilgiye göre içinde biri kadın iki kişinin bulunduğu otomobil, şüphe üzerine güvenlik güçlerince Kale Mahallesi'nde durduruldu. Kestel İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli sivil polis memuru İsmail Özbek, kimlik kontrolü yaptığı sırada otomobilde bulunan bir kişinin silahlı saldırısına...

Sayfayı Paylaş