gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

burun akintisini önemseyin

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Burun akıntısını önemseyin [​IMG] [​IMG] Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Pediatrik Alerji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Reha Cengizlier, burun akıntısının yeni doğan bebeklerden erişkinlere kadar her yaş grubundan insanın en sık karşılaştığı sorunlardan biri olduğunu vurgulayarak şu bilgileri verdi: [​IMG]"Akıntının çeşitli sebepleri var. Bunların en önemlisi enfeksiyonlar. Enfeksiyonlar arasında burun akıntısına yol açan başlıca virüs hastalığı ise nezle. Grip ve nezle dışındaki diğer enfeksiyonlar sırasında da burun akıntısı görülüyor. Burun akıntısının şekli ve özelliği, hastalık hakkında uyarıcı olabiliyor. Özellikle altı aylıktan küçük olan çocukların, burunları aktığında mutlaka hekim tarafından kontrol edilmeleri gerekiyor. Burnu açmak için bazı ilaçlar ve koruyucu sıvılar kullanılabilir. Ancak bunlar da hekim kontrolünde ve belirli ölçülerde kullanılmalıdır.'' alinti(Sabah)

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: burun akintisini önemseyin
    paylaşımın için teşekkürler canım emeğine sağlık

3. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

ellerine sağlık güzel bi konu seçmişin paylaşımın için saol

4. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

tskler arkadaslarr
    okuduysaniz bi yararim olduysa ne mutlu bana

burun akintisini önemseyin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeklerde deri döküntülerini önemseyin!

Bebeklerde deri döküntülerini önemseyin!

bebeklerde vücutta kızarıklık bebeklerde yüzde kızarıklık kızarıklıklar bebeğin vücudundaki kızarıklıklar Bebeklerde doğdukları andan itibaren çeşitli deri döküntüleri gelişebilir. Bunlardan bazıları yavaşça ortaya çıkıp kendiliğinden kaybolurken bir kısmı da çocuğun bir hastalığı ya da alerjisi olduğu anlamına gelir. Bebeklerde doğdukları andan itibaren çeşitli deri döküntüleri...
  2. Bahar alerjisini önemseyin

Bahar alerjisini önemseyin

hamilelikte bahar alerjisi hamilelikte polen alerjisi gebelikte bahar VKV Amerikan Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölüm Şefi Prof. Dr. Levent Tabak, özellikle ilkbahar aylarında artan polenler nedeni ile alerjik astım hastalarını dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Prof. Dr. Levent Tabak, ayrıca saman nezlesi olarak bilinen alerjik rinitin soğuk algınlığı ile karıştırılmaması gerektiğini...
  3. Karın Ağrısını Önemseyin

Karın Ağrısını Önemseyin

Karnınızda sancı, ağrı ya da kramp olmadığında karnınızın iç kısmında olan rahatsızlıklarla pek fazla ilgilenmezsiniz. Karnınız ve bağırsaklarınızdaki ağrılarınız olduğunda, bu sıkıntılarınızı önemsemezsiniz ve iyileşmelerini beklersiniz. Ancak ağrılarla yaşamak zorunda değilsiniz. Karın ağrınız kısa süreliyse ya da kronik olarak olarak sizi rahatsız ediyorsa bunu iyileştirebilirsiniz. İlk...
  4. Çocuklarda bel ağrısını önemseyin

Çocuklarda bel ağrısını önemseyin

büyüme ağrıları ile ilgili bilinmesi gerekenler Ne yalan söyleyeyim ben en ufacık bir ağrısını bile büyütüyorum.Çevremdekiler bana çok panik ataksın diyorlar büyütme diyorlar ama işte elimde değil mutlaka sebebini öğrenicem:DBuyrunuz meleklerim.. Çocuklarda bel ağrısını önemseyin Çocuklarda bel ağrısı, başka hastalıkların habercisi olabilir. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve...
  5. Güneş Yanığını Önemseyin!

Güneş Yanığını Önemseyin!

güneş yanığı güneş yanığına ne yapılır Sevgili melekler, uzun bir kış döneminin ardından güzel havalara nihayet kavuştuk. Şimdilerde herkesin hayali kumsala uzanmak ve başka hiçbirley düşünmeden güneşin ve denizin tadını çıkarmak. Ancak unutmamanız gereken şeylerin başında güneşin altında bilinçsizce yatmamanız gerektiği. Çünkü size zararsız gibi gelen hafif güneş yanıkları bile sağlık...

Sayfayı Paylaş