gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

Burun Estetiği Olanlar Buraya !

Konu, 'Plastik Cerrahi' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

burun estetiği,burun estetik fiyatları,burun estetiğinde en iyi doktorlar,burun estetiği hakkında tüm bilgiler,

burun-estetigi.jpg

Sevgili Melekler Mekanı Üyeleri ve aktif ziyaretçilerimiz, burun estetiği ile alakalı tüm fikirlerinizi,yaşadığınız operasyonları,fiyatlarını,hangi doktorda yaptırdığınızı,memnun kalıp kalmadığınızı ,şikayetlerinizi bizlerle bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

Burun estetiği ameliyatında doğal görünüm en önemli unsurdur. Bu nedenle mutlaka kişiye özel bilgisayarlı tasarım yapılması gerekir. İyi bir burun estetiği ameliyatı sonrası burun hem güzel olmalı, hem de ameliyat yapıldığı başkaları tarafından anlaşılmamalıdır.Burun yüz bölgesinin estetiğini belirleyen en önemli unsurdur. Estetik cerrahi alanı içindeki en özel ameliyat grubunu oluşturan burun estetiği, tıp dilinde rinoplasti olarak adlandırılır. Burun estetiği ameliyatı buruna yeni şekil vermek için uygulanır. Burun ucu kaldırılıp indirilebilir, burun ucu inceltilip sivriltilebilir, veya tam tersi kalınlaştırılabilir, burunda sağa sola eğrilikler varsa düzeltilebilir, burun sırtı çökükse dolgunlaştırılabilir, kambursa fazlalıkları alınabilir, burun delikleri büyükse küçültülebilir, asimetri varsa düzeltilebilir. Burnun şekli ile ilgili problemlerin yanı sıra septum deviasyonu adı verilen iç kıkırdak ve kemik eğrilikleri, buna bağlı nefes alma zorluğu varsa burun estetiği ameliyatı ile birlikte septum deviasyonu ameliyatı da yapılarak nefes almada rahatlama sağlanır. İdeal burun estetiği, buruna yüz ile uyumlu doğal bir şekil vermekle birlikte nefes almayı da rahatlatmalıdır.
    Burun Muayenesi

Burun estetiği ameliyat planlamasının en önemli kısmı detaylı muayeneyle birlikte burun modeli tasarımıdır. Burun muayenesi hem burnun dış görünümü hem de burnun iç kısmındaki hava yollarını kapsar. Dış muayene ile burun cildinin yapısı, kemik, kıkırdak şekli, simetri durumu, burun ucunun pozisyonu değerlendirilir. İç muayenede burun tıkanıklığına, nefes alma zorluğuna yol açan septum deviasyonu adını verdiğimiz iç kemik ve kıkırdaklarda eğrilik, büyüme olup olmadığı, burun etlerinin durumu, varsa büyüme olup olmadığı değerlendirilir.

İdeal Burun Tasarımı

Burun estetiği öncesi yüzünüze yakışacak burun modelini belirlemek için mutlaka kişiye özel bilgisayarlı tasarım yapılması gerekir. Yüzünüze uygun burun şeklinin tasarımı için yüzünüzün genel şekli esas alınır. Alın, yanaklar, dudaklar, çenenin şekli ile uyumlu, yüzün altın oranlarına uygun burun modeli oluşturmak gerekir. En ideal burun yüz hatları ile uyum içinde, aynı zamanda doğal görünen burundur. Burun estetiği ameliyatında doğal görünüm en önemli unsurdur. Doğal görünümün burun estetiği ameliyatı tasarımlarında daima ön planda tutulması gerektiğine inanarak, kişiye özel tasarım yapıyorum. İyi bir burun estetiği ameliyatı sonrası burun hem güzel olmalı, hem de ameliyat yapıldığı başkaları tarafından anlaşılmamalıdır. İdeal burun tasarımı yapılırken bayanlarda zarafet ön plana çıkarken, erkeklerde erkeklik karakterine yakışması dikkate alınmalıdır.

desire23 ve BEYZA21 bunu beğendi.
  2. desire23

desire23 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    ben ankarada yaşıyorum acaba ankarada en iyi burun estetiği yapan doktor yada hastane hakkında bilgisi olan varmı?

THESECRET bunu beğendi.
  3. ebru mertoğlu

ebru mertoğlu Forum Okuru

ben istanbul da acıbademde ameliyat oldum ve çok memnun kaldım doktorum alkolle yıkamış burnumu ameliyat esnasında hiç morarma ve şişme yaşamadım.

THESECRET bunu beğendi.
  4. ibrahim alptekin

ibrahim alptekin Forum Okuru

ankarada mehmet ketene bu işin ehli

5. rici

rici Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba burun estetiği hakkında detaylı bilgisi olan var mı acaba?

Burun Estetiği Olanlar Buraya ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Burun EstetİĞİ

Burun EstetİĞİ

Rinoplasti, en çok yapılan estetik ameliyatlardan biridir. Bu ameliyatla burun daha kısa veya daha uzun hale getirilebilir; burun ucu ve burun kemerinin şekli değiştirilebilir; burun delikleri küçültülebilir; üst dudak ile burun arasındaki açı değiştirilebilir. Doğumsal veya travmalara bağlı sonradan oluşmuş şekil bozuklukları da giderilebilir. Ayrıca, bu ameliyatla birlikte, şayet varsa,...
  2. Burun Estetikleri

Burun Estetikleri

burun şişmesi burunda şişme Burun Estetikleri:Yüzün tam ortasında yer alması burunun yüz estetiğinin en önemli unsuru olmasına yol açar. Bu nedenle burun estetiği ameliyatları kişinin yüz görünümünde belirgin bir değişime neden olur. Bu değişimin hastayı olumlu etkilemesi, yani ameliyat sonucundan memnun kalması için mutlaka kendisini...
  3. Burun Ucu Estetiği Olanlar

Burun Ucu Estetiği Olanlar

burun ucu estetiği nedir,burun ucu estetiği nasıl yapılır,burun ucu estetiği olan varmı,burun ucu estetiği hakkında bilgiler Bu ameliyatla septuma yani burnu ikiye ayıran ortadaki kıkırdak yapıya dokunmadan, burun sırtını ve yanlarını oluşturan kemik yapıya dokunmadan sadece burun ucunda ki kıkırdaklara yapılan düzeltme işlemidir.Bu sayede kalın, sarkık, uzun veya geniş burun uçları...
  4. Gögüs estetiği olanlar

Gögüs estetiği olanlar

gögüs estetiği nedir,meme dikleştirme,meme büyütme,meme küçültme,meme estetiği hakkında bilgiler Göğüs estetiği bu estetik kategorinin genel adıdır. Göğüs Estetiğinde yapılacak işlemler her hastada farklılık gösterebilir. Göğüs estetiği operasyonları mutlaka bir hastane ortamında ve mutlaka konusunda uzman ve tecrübeli bir estetik cerrah tarafından yapılmalıdır. Ameliyathane...
  5. Ameliyatsız burun düzeltme estetiği

Ameliyatsız burun düzeltme estetiği

Geleneksel işlemlerin aksine ameliyat gerektirmeyen estetik işlemler, neredeyse anlık sonuçlar yaratır ve geleneksel burun estetiği operasyonundan daha az maliyetlidir. Uygun burun yapısına sahip kişilerde cerrahi olmayan burun estetiği işlemleri geleneksel ameliyatlara göre daha idealdir. Hiçbir ameliyat gerektirmediğinden ameliyatla ortaya çıkabilecek riskleri de ortadan kaldırır. Eski...

Sayfayı Paylaş