gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

burun kanamasına ilkyardım nasıl yapılır

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam , burun kanamsı karşısında ben kafa arkaya atılır ve beklenir diye biliyordum ama yanlış biliyormuşum :S Burun kanamasına ilk yardım nasıl yapılır peki ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Burun kanaması her insanda olabilir. Sebebi ne olursa olsun kanama anında yapılacak müdahale hayati önem taşır. Herşeyden önce; Burun kanamasını durdurmak için başı geriye yatırmak son derece yanlış. Bu hareket kanamayı durdurmayacağı gibi kanın genzinize doğru akmasına da neden olur.

Burun kanaması durumunda şu adımları uygulayarak kanamayı durdurabilirsiniz:

Başınızı öne eğin.
    Burnunuzun alt kısmını iki parmağınızla sıkın.
    5 dakika sıktıktan sonra kanamayı kontrol edin.
    Kanama durmadıysa 5 dakika kadar daha sıkı bir şekilde sıkın.
    Burnun üzerine buz uygulayın.
    Burnunuzu çekmeyin ve sümkürmeyin.

burun kanamasına ilkyardım nasıl yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kanamalarda İlkyardim

Kanamalarda İlkyardim

Kanama nedir? Damar bütünlüğünün bozulması sonucu kanın damar dışına (vücudun içine veya dışına doğru) doğru akmasıdır. Kanamanın ciddiyeti aşağıdaki durumlara bağlıdır: Kanamanın hızına, Vücutta kanın aktığı bölgeye, Kanama miktarına, Kişinin fiziksel durumu ve yaşına. Kaç çeşit kanama vardır? Vücutta kanın aktığı bölgeye göre 3 çeşit kanama vardır : Dış kanamalar: Kanama yaradan...
  2. Burun Kanamaları

Burun Kanamaları

BURUN KANAMASINA DİKKAT ! Burun kanamaları çoğunlukla can sıkıcıdır. Ancak bazen korkutucu ve yaşamı tehdit edici boyuttadır. Uzmanlar burun kanamalarını iki gruba ayırmaktadırlar. Ön burun kanamaları burun ön kısmından gelen kanamalardır. Ayakta duran yada oturan kişide burun deliğinden akan kanama şeklinde kendini gösterir. Arka kanama: Burun arkasından olan kanamadır. Kanama genize...
  3. Burun Estetiği Nasıl Yapılır

Burun Estetiği Nasıl Yapılır

Burun Estetiği Nasıl Yapılır kızlar bu konuda bana bilgi verir misiniz çok merak ediyorum ve bende istiyorum.
  4. Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır

Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır

http://www.youtube.com/watch?v=6gAbjBtfkdk
  5. Gebelik Kanamalarında İlkyardım Nasıl Yapılmalı?

Gebelik Kanamalarında İlkyardım Nasıl Yapılmalı?

gebelik kanaması hamilelik kanması Sevgili melekler, gebelik dönemi boyunca ne kadar dikkatli olursnaız olun, bazen herşey yolunda gitmeyebiliyor. Kimi zaman anne adayının da ihmalkarlıkları sebebiyle olabilen bazı kazalarda soğukkanlı olmak ve ne yapacağını bilmek gerekiyor. Bu durumlardan birisi de gebelik kanamaları... Kanama, hamileliğin her döneminde ciddi bir problemin belirtisi...

Sayfayı Paylaş