Buyrun Buyrun Burası da BöğüRTLen'in Köşesi=)

Cevap: Buyrun Buyrun Burası da BöğüRTLen'in Köşesi=)

canım köşen hayırlı olsun elim boş geldim ama keyifli forumlar

hoşgeldin minik melek önemi yok boş gelip gelmemenin aşk olsun :)
önemli olan senin ziyaretindi ;)

DarkAngeL´isimli üyeden Alıntı
Cancazım dayanamadım bir böğürtlenli pasta daha yaptım onuda senin köşende yiyelim canım cımm yine günaydınnn......

off çok güzell gözüküyor dayanamıyacağımm...
ayyy ben de dayanamıyacağım süper gözüküyor bu pastaa ellerine sağlııkkk :)

harika görünüyor bu pasta bende dayanamıycam hadi yiyelim :D

yiyelim yiyelim de nasıııllll:D istiyoruuummmm bu pastadan tarifini verirmisin dark angel?:)

gul-250506.jpg

aa aşkolsun tabiikiii... ama bak bu daha enfesss ben sana bunun tarifini yazayım...:)

bogurtlenli_pasta.jpg

malzemeler:

1. kek için:
    • 1 adet hazır pandispanya (ben hazır pandispanya olmadığı için 5 yumurta, 5 kahve fincanı un, 5 kahve fincanı şeker ve 1 paket kabartma tozu ile kendim pişirdim.)
    • 1 su bardağı süt
  2. kreması:
    • yarım litre süt
    • 4 yemek kaşığı toz şeker
    • 5 yemek kaşığı un
    • 1 su bardağı krem şanti
    • yarım kg böğürtlen
hazırlanması:
1. pandispanyanın her iki parçasının iç yüzeylerini sütle ıslatın.
2. kreması için, sütün yarısını toz şekerle birlikte tencereye aktarıp ocağa oturtun.(kaşıkla arasıra karıştırın ) sütün kalanını unla, pürüzsüz bir hale gelene kadar çırpın. tenceredeki süt ısınmaya başlayınca üzerine, unla çırpılmış sütü katın. muhallebi kıvamına gelene dek, sürekli karıştırarak pişirin.
3. ocaktan indirip ılınmaya bırakın. ardından üzerine çırpılmış krem şantiyi ekleyip iyice karıştırın.
4. bir miktar kremayı pastanın bir katına sürüp üzerine böğürtlenin yarısını üzerine dizin. diğer pandispanyayı üzerine koyun. kalan kremayı pastanın üzerine ve yanlarına sürün. böğürtlenleri sıralayıp soğuması için pastayı buzluğa koyun.

not: tarifte aslında hazır krem şanti kullanılıyor ama ben daha yoğun bir krema için 1 su bardağı toz krem şanti+1,5 su bardağı sütü ayrı ayrı tencereye ekleyip sonra karıştırdım.
canım benim afiyet olsunnn:)

meleklerim teşekkür ederim hepinize de:)
dark angel abla sağol ya tarif istedim hemen yazmışın bu pasta da bi harika görünüyooorrr.deniycem inş.tekrardan tşkkr :)

Geri