gebe
  1. destina_

destina_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Büyüdük ve Hayatı Iskaladık...

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında destina_ tarafından paylaşıldı.

Hayallerimiz vardı bizim çocukça düşlerimiz.Bizim için her şey çok kolaydı çünkü.Uçan halıya binebilirdik, Aleaddinin cini karşımıza her an çıkıp bizim dileklerimizi gerçekleştirebilirdi. Küslüklerimiz en fazla beş dakika sürerdi.Yağmurun,karın yağmasından,ufacık bir kır çiçeğinin açmasından mutlu olurduk.

Ve bütün üzgünlükler,kırgınlıklar bir elma şekeriyle unutulurdu.

Sonra birden büyüdük.

O masal dünyamız dağıldı birden.Anlamaya başladık hayatı.

Ama bir sorun vardı.Dünya başkalaşmıştı birden.uçan halımız aniden yere çakıldı.Biz kaf dağına ulaşamadan.

Hayatta bizim bütün isteklerimizi yapacak Aleaddinin cininin olmadığını öğrendik.Küskünlüklerimiz günlerce ,aylarca sürer oldu.

Bütün üzüntülerimizi değişemedik bir elma şekerine.Artık yağmurlara kızar olduk.Karın ise soğuk olduğundan şikayet ettik.

Artık gözümüz kır çiçeklerini görmez oldu.Biz güllere ulaşmak için koşarken kır çiçeklerini ezdiğimizi fark etmedik.Ama ne güllere ulaşabildik,ne de kır çiçekleriyle yetinmeyi bildik.

Yani biz büyüdük ve hayatın o toz pembe rengi gitti.Bir bardakta fırtına koparır olduk.

Gülümsemek için bir sürü şartlar ileri sürdük ,bir çocuğun gülerken gözlerinin ışıltısını kaçırdık.

Yani biz büyüdükçe hayatı ıskaladık ...

_alıntı

2. asi&mavi

asi&mavi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Gülümsemek için bir sürü şartlar ileri sürdük ,bir çocuğun gülerken gözlerinin ışıltısını kaçırdık.

kesinlikle cnm büyüdük ve ıskaladık...

Büyüdük ve Hayatı Iskaladık... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ölüm ve Hayat...

Ölüm ve Hayat...

“Hiçbir kelime senin adın kadar yer tutmadı dudaklarımda.. Hiçbir kadın senin kadar yakışmadı alın yazgıma..Ama başaramadık bu sevdayı yaşatmayı.. Başaramadık işte..” Biz seninle hiçbir zaman aynı cümlenin içinde bile anılmadık.. Ne ben acılarını sırtlamış cümlenin yüklemi olabildim ne de sen mutluluklarımın gizli öznesi olabildin..Biz sadece hasrete prangalı iki yürek olduk....Biz ayak...
  2. Test:Bebeğiniz Büyüdüğünde Nasıl Biri Olacak?

Test:Bebeğiniz Büyüdüğünde Nasıl Biri Olacak?

nasıl bir çocuğum olacak testi çocuğum nasıl olacak testi bebeğim büyüyünce bebeğim kaç Bir insan” 7’sinde ne ise 70’inde de o olur” derler. Onun bugünkü davranışları yarın ne olabileceği konusunda ip uçları veriyor. Bebeğinizin büyüyünce kişiliğinin nasıl olacağını bilmek istiyorsanız bu testimizi çözün! -------------------------------------------------------------------------------- 1)...
  3. Mor Ve Ötesi - Hayat

Mor Ve Ötesi - Hayat

Uğraş didin farklı şeyler yapmak için Üç kişi ya da beş kişi anlar Ve zaman, ve zaman farklı yüzlerle Bazen yanında bazen arkanda Yalan diye bir şey yok Gördük ama konuşmadık Ve hayat her şey yolundayken dur dedi artık Ve hayat herkes evindeyken dur dedi artık Ve hayat - ki canına tak etmişti - sus dedi artık Ve hayat Kırık düşler, aynı yalnızlık Öyle azaldık ve yıprandık ki Kafamız...
  4. Ve hayat..

Ve hayat..

Hayat hernedense anlamını kaybetmiş benim için Minimum anlarım canlanıyor gözümde mutlu oluyorum,seviniyor,üzülüyorum Sebebini bir türlü soramadım kendime Neydi yaşadığım korkaktım belkide... Yüzleşemedim kendimle.. Koskoca çölde önemsiz bir kum tanesi gibiyim sanki deniz beni alıp götürsün ait olduğum yere diye bekliyorum amansızca...! Saçmadır hayat amaçsızdır sevmeyince.. Peki...
  5. Redd Iskaladık Birbirimizi Şarkı Sözü

Redd Iskaladık Birbirimizi Şarkı Sözü

Redd'in seslendirdiği " Iskaladık Birbirimizi" şarkısının sözlerini arıyorum, bana yardımcı olun lütfen. Şimdiden çok teşekkür ediyorum, kolay gelsin...

Sayfayı Paylaş