gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Büyük Adam Ölünce, 10 Kasım'dan İlginç Bir Anı

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

10 kasım anıları 10 kasım ile ilgili anı ile ilgili anılar anı kasımla BÜYÜK ADAM ÖLÜNCE SENE 1938, ON KASIM...
    İstanbul Üniversite'sinde saat 9'u 5 geçenin meşum haber duyulmuş...

Bir Alman profesör var, hukuk fakültesinde, o da duymuş, şaşırmış. Derse girsin mi, girmesin mi bir türlü karar veremiyor. O sırada aklına rektöre müracaat etmek gelir. Kalkar, yanına gider. Aralarında şu konuşma geçer:

- Efendim, mütereddidim. Acaba ne yapsam?

- Sizde böyle büyük bir adam ölünce ne yaparlarsa, onu yapın.

İşte o zaman Alman profesör kollarını iki yana sarkıtarak:

- Bizde bu kadar büyük bir adam ölmedi ki... .

(Yücebaş, Hilmi, Atatürk'ün Nükteleri-Fıkraları, Hatıraları, İstanbul, Kültür Kitabevi, 1963, S. 39)

2. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Büyük Adam Ölünce, 10 Kasım'dan İlginç Bir Anı
    bısey demeye gerek yok....hersey ortada
    paylasım için saol ablacımmm

3. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

güzel paylasim icin emegine yüregine saglik canimm,sevgilerrr

4. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

çok anlamlı paylaşımın için teşekkürler.

5. sondamla

sondamla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dünyada ondan daha büyük yok. ne diyebilirizki?

saol.

Son düzenleme: 24 Mart 2008
  6. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

Bişey anlamadım walla ne diyosunuz ya nerde anı bişeycik yokki burda çok saçma yaaaaaaaaaaaaaa

7. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    ben tam okuyamadım ya düzeltilebilirmi?

Büyük Adam Ölünce, 10 Kasım'dan İlginç Bir Anı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ölüm Anı

Ölüm Anı

Kız evini, yaklaşan nikâh saatinin heyecanı sarmıştır... Erkek de kız evindedir... Dünyalar güzeli nişanlısı gelin başı yaptırmak için mahalle kuaförüne gitmiştir... Erkek, kuaförden gelecek olan gelini alacak nikâh salonuna ***ürecektir... Her dakikası bir saat gibi gelen uzun bir bekleyişten sonra gelin, kankaları olan kız arkadaşları ile birlikte eve gelir... Erkek, nişanlısı yerine...
  2. İnsan Ne Kadar ÖlÜmden Korunmaya ÇaliŞsa Da HİÇ EklemedİĞİ Bİr Anda ÖlÜme Yakalanabİl

İnsan Ne Kadar ÖlÜmden Korunmaya ÇaliŞsa Da HİÇ EklemedİĞİ Bİr Anda ÖlÜme Yakalanabİl

İNSAN NE KADAR ÖLÜMDEN KORUNMAYA ÇALIŞSA DA HİÇ EKLEMEDİĞİ BİR ANDA ÖLÜME YAKALANABİLİR De ki: "Eğer ölümden veya öldürülmekten kaçıyorsanız, kaçış size kesin olarak bir yarar sağlamaz; böyle olsa bile, pek az (bir zaman) dışında metalanıp-yararlandırılmazsınız." (Ahzab Suresi, 16) Kıyamet saatinin bilgisi, şüphesiz Allah'ın katındadır. Yağmuru yağdırır; rahimlerde olanı bilir. Hiç...
  3. Bir anda 100 kişi öldü

Bir anda 100 kişi öldü

Yol yapımı sırasında buldozer petrol boru hattına çarptı. Patlama oldu, 100 kişi öldü. Petrol hattında patlama Nijerya'nın Lagos kenti yakınlarındaki bir köyde petrol boru hattında yangın çıktı. Yangında 100 kişi hayatını kaybetti. Kızılhaç, yol yapımı sırasında bir buldozerin boru hattına zarar vermesinden sonra boru hattının alev aldığını açıkladı. Civardaki evlere ve bir okula sıçrayan...
  4. Büyük ana ve büyük baba

Büyük ana ve büyük baba

Madde 497.- Altsoyu, ana ve babası ve onların altsoyu bulunmayan mirasbırakanın mirasçıları, büyük ana ve büyük babalarıdır. Bunlar, eşit olarak mirasçıdırlar. Mirasbırakandan önce ölmüş olan büyük ana ve büyük babaların yerlerini, her derecede halefiyet yoluyla kendi altsoyları alır. Ana veya baba tarafından olan büyük ana ve büyük babalardan biri altsoyu bulunmaksızın mirasbırakandan önce...
  5. Şu an ıssız bir adadayız..

Şu an ıssız bir adadayız..

Ablalarım şu an ıssız bir adadasınız...nelerden neler yapacağız? Ben başlıyorum önce yiyecek toplarım bunun için bi dal ararım güçlü bir dal orada kesin hindistan cevizleri vardır onları düşürüdüm ve bir yere saklarım

Sayfayı Paylaş