gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Büyükanıt'ın 'telekulak' sıkıntısı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Yaşar Büyükanıt, insanların artık birbiriyle telefonda bile konuşmaya korkar hale geldiğini söyledi. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Beykent Üniversitesi'nde ''PKK Terörünün Gelişimi, Bugünü ve Geleceği Bağlamında Önlemler'' konulu konferansta konuştu.

Büyükanıt, emekli bir asker olduğunu, buradaki sözlerinin tamamen kişisel görüşlerini yansıttığını ve hiçbir kurumu bağlamayacağını söyledi.

Bir öğrencinin, ''DTP Genel Başkanı Türk'ün partisinin grup toplantısındaki konuşmasının bir bölümünü Kürtçe yapmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusu üzerine Büyükanıt, Anayasa ve Siyasi Partiler Kanununun bu konuda çok açık hükümleri bulunduğuna dikkati çekti.

Büyükanıt, ''Sıfatında Cumhuriyet olan Cumhuriyet savcılarımızın yasal işlem yapmaları gerekir. Herkes istediğini yaparsa esas anarşi o zaman doğar'' değerlendirmesinde bulundu.

Bir öğrencinin, ''2020 yılında Genelkurmay Başkanı'nın eşi türbanlı olacakmış'' sözleri üzerine Büyükanıt, ''Hayırdır inşallah, ne diyeyim'' şeklinde konuştu.

Türkiye'de ''Kürt sorunu'' değil ''etnik milliyetçi bölücü terör sorunu'' olduğunu anlatan Büyükanıt, ''Kürt sorunu, Kürt sorunu diye Türkiye'de Türk-Kürt çatışmasına benzin dökenler var. Biz bu Cumhuriyet'i beraber kurmuşuz. Et ve tırnak gibi kaynaşmışız. Bu beraberliği bozacak her türlü şeyden kaçınmamız lazım'' dedi.

Kürtlerin de birinci sınıf vatandaş olduğunu belirten Büyükanıt, ''İnsan hakları gibi kulağa hoş gelen masum söylemlerin arkasında aslında başka boyutlar var. Bu örgüte yakın olan siyasi parti de 'Bu anayasa, Türk anayasasıdır' diyor. Türk olanla olmayan arasında yasalar açısından ne fark var? Artık herkes gerçeği görmeli ve 'kral çıplak' diyebilmeli'' şeklinde konuştu.

Toplantı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Büyükanıt, ''İnternete ses kayıtları düşmeye başladı. Özellikle de emekli generallerin ses kayıtları düşüyor. Sizin ses kaydınızın da düşeceği endişesini taşıyor musunuz? Bunları kim niye kaydediyor?'' sorusu üzerine, bu durumu üzüntüyle izlediğini söyledi.

İnsanların artık birbiriyle telefonda bile konuşmaya korkar hale geldiğini ifade eden Büyükanıt, ''Bu normal bir durum değil, ama kim dinler, niye dinler onu bilmiyorum'' dedi.

Büyükanıt, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Davos'taki çıkışı'' hakkında görüşünün sorulması üzerine de bu konuda yorum yapmasının doğru olmadığını belirtti.

Büyükanıt'ın 'telekulak' sıkıntısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orgeneral Büyükanıt'tan

Orgeneral Büyükanıt'tan

Büyükanıt, kitabı tümgeneral rütbesiyle Kara Harp Okulu Komutanı iken 1996 yılında yazmış. Kara Harp Okulu''nca yayımlanan "Teğmen" adlı kitabında bir subayda olması gereken meziyetleri felsefi kavramlarla anlatıyor Orgeneral Büyükanıt. Orgeneral Büyükanıt''ın liderlik yaklaşımını ve komutası altındakilerden beklentilerini şu satırlarda bulmak mümkün: HİSLERİNLE DAVRANMA: Genç...
  2. Büyükanıt'tan Ergenekon cevabı

Büyükanıt'tan Ergenekon cevabı

Bazı kesimlerin tutuklu emekli generallere destek vermediği için eleştirdiği Genelkurmay Başkanı Büyükanıt, Ergenekon hakkında kısa ve öz konuştu. Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, Gölcük Tersanesi Komutanlığında inşa edilen Deniz Kuvvetleri Komutanlığ'ına ait denizaltı ve hücumbot ile Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait botların denize indirme, yeni inşa edilecek botların ilk kaynak...
  3. Almanya'da telekulak skandalı

Almanya'da telekulak skandalı

Almanya’da devlete ait demiryolu şirketi Deutsche Bahn’ın çalışanlarını izlemeye aldığı ortaya çıktı. Deutsche Bahn Yönetim Kurulu Başkanı Hartmut Mehdorn zor durumda. Federal Alman Meclisi’nin İçişleri Komisyonu Başkanı, Sosyal Demokrat Partili Sebastian Edathy, “Deutsche Bahn yönetiminin gerçekleri kamuoyuna dile getirmekte zorlandığını, bu taktiğin Mehdorn’a zarar...
  4. süperyedili'nin sıkıntısı

süperyedili'nin sıkıntısı

Arkadaşlar bu yazıyı melek oyunlarından alıp kopyalıyorum ilgimi çekti ve nedense çok hoşuma gitti toplum olarak yaptığımız bişeyi gördüm burada hasta olmasakta hastaymış gibi yapıp ilaç yazdırmak! eminim sıkılmadan merakla okuyacaksınız ve hak vereceksiniz...... ben de burdayım,üffff,uyuyamıyorum bir türlü,yarın işe gitmek istemiyorum,tatile ihtiyacım var,iznimi ağustosta kullanacam ama...
  5. can sıkıntısı

can sıkıntısı

bazen canım sıkılıo henüz 12 yaşındayım n yapmalıyım

Sayfayı Paylaş