gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Büyükanıt'tan önemli açıklamalar

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Ortadoğu Sempozyumu'nda önemli açıklamalarda bulunuyor. İşte Büyükanıt'ın açıklamalarından satırbaşları:
    Sözlerime başlamadan önce bir şeyi vurgulamak istiyorum. Türkiye’nin yanı sıra Türkiye’nin yanı sıra dünyanın 52 ülkesinden 124 katılımcı bir araya geldi. Öncelikle onlara ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.

Medeniyetler Çatışması çalışması ile tanınan Hungtington ve diğer bazı stratejistler şu öngörüde bulunmuşlardır:

Çağdaşlaşma ile ortadan kalkacak sanılan etnik dini ve kültürel ayrışma artacaktır. Onunla birlikte şu da sorulabilir. Çağdaşlaşma bölünmeleri mi getiriyor yoksa henüz gelişememiş toplumlar diğerlerini mi rahatsız ediyor?

- Yalnız bugün değil geçmişte de tehdit olgusu maniple edilmiştir. Soğuk savaş döneminden beri bu tür şeylere hep şahit olmuşumdur.

- Enerji kaynakları ve bunlara ulaşım Ortadoğu’yu istikrarsız hale getirmiştir.

- Ortadoğu coğrafyası petrolün yüzde 55 doğal gazın ise yüzde 40’ı sahiptir.

kaynak:hürriyet.com

Büyükanıt'tan önemli açıklamalar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orgeneral Büyükanıt'tan

Orgeneral Büyükanıt'tan

Büyükanıt, kitabı tümgeneral rütbesiyle Kara Harp Okulu Komutanı iken 1996 yılında yazmış. Kara Harp Okulu''nca yayımlanan "Teğmen" adlı kitabında bir subayda olması gereken meziyetleri felsefi kavramlarla anlatıyor Orgeneral Büyükanıt. Orgeneral Büyükanıt''ın liderlik yaklaşımını ve komutası altındakilerden beklentilerini şu satırlarda bulmak mümkün: HİSLERİNLE DAVRANMA: Genç...
  2. Büyükanıt'tan Ergenekon cevabı

Büyükanıt'tan Ergenekon cevabı

Bazı kesimlerin tutuklu emekli generallere destek vermediği için eleştirdiği Genelkurmay Başkanı Büyükanıt, Ergenekon hakkında kısa ve öz konuştu. Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, Gölcük Tersanesi Komutanlığında inşa edilen Deniz Kuvvetleri Komutanlığ'ına ait denizaltı ve hücumbot ile Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait botların denize indirme, yeni inşa edilecek botların ilk kaynak...
  3. Büyükanıt'ın 'telekulak' sıkıntısı

Büyükanıt'ın 'telekulak' sıkıntısı

Yaşar Büyükanıt, insanların artık birbiriyle telefonda bile konuşmaya korkar hale geldiğini söyledi. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Beykent Üniversitesi'nde ''PKK Terörünün Gelişimi, Bugünü ve Geleceği Bağlamında Önlemler'' konulu konferansta konuştu. Büyükanıt, emekli bir asker olduğunu, buradaki sözlerinin tamamen kişisel görüşlerini yansıttığını ve hiçbir...
  4. deyimlerin açıklamaları

deyimlerin açıklamaları

deyimlerin anlamlarını bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim
  5. önemli

önemli

ben yanlış bir kelime yazdım diye hoca puan kırıyor mu

Sayfayı Paylaş