gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Buz Devri 3

Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Büyük küçük herkesin ilgisini ve sevgisini kazanan Buz Devri sinema filminin 3 serisini sizlere tanıtmak istiyorum Film daha ilk serisinde gerekli tüm ilgi ve sevgiyi kazanmakta olup diğer ikinci seridede aynı ilgiyi bulmuştur.Eminim ki üçüncü seri yine diğer seriler kadar eğlenceli izlenmeye değer görsel olarakta beğenimizi kazanacaktır

Dip not : Bu arada Nemesis adminizinde çok sevdiği bir filmdir Buz Devri:)

Derslerinde bile İngilizce versiyonunu öğrencileriyle paylaşıp filmi defalarca izlemekten bıkmamıştır o yüzden Nemesis adminin gözü aydın diyorum :D

Şimdi filmin tanıtımına geçiyorum:tik:

Buz Devri 3 - Dinazorlar Şafağı, gnçtrkcll sponsorluğunda Real D 3D teknolojisi ile 11 şehirde yer alan 19 Cinebonus'ta 3 boyutlu olarak izlenebilecek.

Cinebonus’larda, filmin gösterime girdiği ilk gün, bir bilet aldıklarında 2.bilet hediye edilecek. Bunun yanı sıra gnctrkcll’liler gösterim süresi boyunca, Pazartesi ve Perşembe günleri, 2,5 ytl olan Real D 3D bilet fiyat farkını ödemeyecekler.

Scrat yine asla ele geçiremediği meşe palamudunun, (ve bu sefer belki aşkın da) peşindedir. Manny (Ali Poyrazoğlu) ve Ellie (Ayça Bingöl) yavruları minik mamutun doğmasını beklemektedirler. Miskin Sid (Yekta Kopan), bulduğu dinozor yumurtalarından çıkan yavrularla kendine geçici bir aile kurar fakat bu, Sid için pek de iyi olmayacaktır. Kılıç dişli kaplan Diego (Haluk Bilginer) da arkadaşlarıyla ilişkisinde çok yumuşak bir tavır sergileyip sergilemediğini sorgulamaktadır. Sid’i başına aldığı belalardan kurtarmak için çıktıkları yolculukta kendilerini birden gizemli bir yeraltı dünyasında bulan ekip, karşılaştıkları dinozorlar, aklını kaçırmış gibi duran değişik hayvan türleri, yeni bir bitki örtüsü ve tek gözlü, acımasız dinozor avcısı gelincik Buck(Altan Erkekli) ile heyecan dolu ve bir o kadar da eğlenceli bir maceranın ortasında kalırlar. Kocaman, tehlikeli yaratıklar, insan yiyen çiçekler, gözüpek bir gelincik ve Scrat ile Scratiye’nin aşkı için biçilmiş kaftan olabilecek romantik bir arka plan ile çevrili bu yeni diyardaki yer isimleri de şöyledir; Izdırap Ormanı, Felaket Katmanı ve Ölüm Uçurumu..

REAL D 3D Hakkında

NASA’ya 3D görüntüleme araçları sağlayan şirket

REAL D 3D, alternatif 3D sinema sistemlerinden farklı olarak, en üst kalitede 2D ve 3D içerik gösterebilen sadece bir adet dijital projektör ve server kullanır. Sağ ve sol görüntüler, çok yüksek bir hızda, saniyede 144 kare olarak, sırasıyla perdeye yansıtılır. Her karede sağ ve sol göz için görüntü olarak değişirken, bu iki görüntünün birleşmesi, REAL D 3D Sinema sisteminin ışığın yönünü değiştirerek REAL D 3D Sinema gözlükleriyle buluşturması ile sağlanır. GÜMÜŞ PERDE’ye yansıtılan görüntü 35 TRILYON RENK içerir. Kullanılan dijital ses sistemi ise 36,600 WATT SES GÜCÜ’ne sahiptir. 3D görüntüleme araçları sağlayan REAL D 3D, bu alanda dünyanın önde gelen şirketlerinden biri. İşbirliği içinde olduğu kuruluşlar arasında NASA ve Amerikan ordusunun yanı sıra BMW, Boeing ve Pfizer gibi dünya devleri bulunuyor. Baş ağrısı ve göz yorulması yaşanmıyor . Dijital içerik dağıtım ağı içerisinde dijital filmlerin ve dijital 3 boyutlu filmlerin yanı sıra canlı konserler, ve spor organizasyonlarını izleyebilmek de mümkün. REAL D 3D şu anda 23 ülkede 5000’nin üzerinde salonla dünyanın en büyük dijital 3D platformunu temsil ediyor.

3 boyutlu görüntü nasıl oluşur?

3D filmleri iki ayrı film gibi düşünün- kameralar bir film karesini çekmek yerine biri sol gözünüz ve diğeri sağ gözünüz için iki film karesini yakalar. REAL D teknolojisi bu iki farklı görüntünün bir dijital sinema projektöründen yansımasını sağlar. Real D 3D gözlükleri eski kırmızı ve mavi renkli gözlüklerinden tamamen farklı, polarize filtreli ve siyahtır ayrıca oldukça hafif ve rahattır. Bu gözlük ile sağ gözünüzün sol göz için yaratılan film karesini görmesini ve tersini engeller. 3D algısı ise beyninizin bu gözlük yardımı ile iki görüntüyü kesintisiz birleştirmesinden oluşur.

“REAL D 3D gözlükleri” de farklı

Ekrandaki sağ ve sol görüntülerin beyinde birleşmesi ve derinlik algısının gerçekleşmesini sağlayan özel REAL D 3D gözlükleri, geleneksel kırmızı-yeşil anaglif gözlüklerden farklı son derece rahat ve polarize filtreli gözlükler.

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Konu ve bilgi için çook teşekkür ederim Mawiş adminim, kesinlikle doğrudur, çok severim, öğrencilerimle defalarca izlemişimdir, hala bıkmam, Buz Devri 3'ü de yarın sinemada izleyeceğim, planlarda bir değişiklik olmazsa :)

Bu da muazzam bir teknoloji.. Lakin 3D film izlemek inanılmaz gerçekten, yakında bu boyutlar daha da artacak eminim.

3. RoCCo

RoCCo Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ewtt buz devrini izlemekten bıkmıyoruz karı koca:D hele de shrek esimin sayesinde bii 15 kez izlemizdir yeminederim:D:D

4. orkide

orkide Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    ayyy buzdevri 3 ü de izledim diğerleri gibi çooooookkkkk güzellll çoookkk komikkkk bayıldım hele sit adamı öldurur şiddetle tavsiye ederimmm izleyin mutlaka ...

Buz Devri 3 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Buz Devri 3   - Ice Age 3: Dawn of the Dinosaurs

Buz Devri 3 - Ice Age 3: Dawn of the Dinosaurs

Buz Devri 3 - Ice Age 3: Dawn of the Dinosaurs Bu yaşıma rağmen büyük keyifle izlediğim buz devri 2 den sonra buz devri 3 animasyon filmide gelecek merakla bekliyorum :) Dinazorlar iniyor! Ice Age'in yeni filminde karşımıza dinazorlar çıkıyor. Kaplanlara, avcılara, eriyen buzullara kafa tutan kahramanlarımız bu sefer dinazorlarla karşı karşıya geliyor. Film...
  2. Buz Devri 3 Yakında Beyazperdede

Buz Devri 3 Yakında Beyazperdede

Severek izlediğimiz belkide onuncu versiyonu bile çıksa yine keyifle izlenecek artık fenomen olmuş bir yapız buz devri 2 Yakında Buzdevri 3 piyasada :) Dinazorlar iniyor! Ice Age'in yeni filminde karşımıza dinazorlar çıkıyor. Kaplanlara, avcılara, eriyen buzullara kafa tutan kahramanlarımız bu sefer dinazorlarla karşı karşıya geliyor. Film dinazorların her zaman yaşadığını, buzun erimesiyle...
  3. 2012 Buz Devri 4 Film Tanitim ve fragmani

2012 Buz Devri 4 Film Tanitim ve fragmani

2012, buz devri 4, ice age 4, film, tanitim konulari burada melekler Sevgili Melekler, Ilk 3 seriyi kahkalarla izledigimiz Buz Devri filminin dorduncusu 2012 Yilinin Temmuz Ayinda hemde 3 boyutlu olarak sinemalarda olacak, http://www.youtube.com/watch?v=1y6AYH8njYs Yapım: 2012 ~ ABD Tür: 3 Boyutlu, Aile, Animasyon, Çizgi, Çocuk, Fantastik, Komedi, Macera, Müzikal Yönetmen:...
  4. Televizyonlarda 3 Boyut Devri

Televizyonlarda 3 Boyut Devri

televizyon, uc boyutlu, 3D, tv, gozluk konularini incelemektesiniz Sevgili Melekler, Artik evlerimizde de, yeni cikan televizyonlar sayesinde 3 boyutlu filmleri ve maclari hatta yakin zamanda belgeselleri izleyebilecegiz, Peki 3D yada 3 boyutlu goruntu ne demek? biraz ogrenelim; 3D NEDIR? 3D eğlencesi, 3D sinema deneyiminin heyecanını evinize getiriyor. 3D efekti, görüntülere daha...
  5. Buz Devri filmindeki sincap neyin peşinde koşar

Buz Devri filmindeki sincap neyin peşinde koşar

Buz Devri filmindeki sincap neyin peşinde koşar :))))

Sayfayı Paylaş