gebe
  1. UzakMavi

UzakMavi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0

Buz parçaları neden elimize yapışıyor?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında UzakMavi tarafından paylaşıldı.

buz neden elimize yapışır buz elimize neden yapışır
    Buz parçaları neden elimize yapışıyor?
    Parmak uçları her zaman nemli*dir.
    Eğer ıslak parmak uçlarıyla, sıcaklığı 0 derecenin altında olan
    bir düzeyi tutarsanız, nem anında donar.
    Böylece donan yüzey ile de*ri arasında devamlı bir tabaka olu*şur.
    Yapışan parmakları kurtarmak için hafifçe zorlamak gerekir.
    Buna karşılık, eğer buzu tutmadan önce eller iyice kurulanırsa,
    nem olmayacağı için yapışma gerçekleş*mez.
    Buza dilinizle dokunduğu*nuzda,
    bu yapışma duygusu daha güçlü bir biçimde hissedilir.
    Bunun nedeni, dilin parmaklardan çok daha nemli olmasıdır.

2. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Buz parçaları neden elimize yapışıyor?
    teşekkürler canım

Buz parçaları neden elimize yapışıyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Deniz Arcak - Geceler Buzdan Eller

Deniz Arcak - Geceler Buzdan Eller

Simsiyah penceremde Gölgeler dalıp giden gözlerime Gurur sözlerimde İnan yitirdim yokluğunda Zaman yorulmadı Aşk darılmadı denedim ben Zor tükenmedi İsyan kazanmadı hasretinde Geçit yok peşinde Gecelerim çok zor sensiz Umutlar sönmeden Yanıyorum kor ateşte Geceler geri dönmez Geceler geri vermez Geceler buzdan eller Sensiz geçer dayanamam, yaşayamam Simsiyah penceremde Gölgeler dalıp giden...
  2. Buz neden kaygandır?

Buz neden kaygandır?

Buz neden kaygandır? Evde cilalı parke üzerinde çorapla yürürken düşme olasılığınız, halıya oranla çok daha fazladır. Çünkü halı ile ayağımız arasında, cilalı parkeye nazaran daha çok sürtünme ve daha fazla temas vardır. Buzlu bir yüzeyin üzerinde ayağımızın kaymasını benzer bir sebebe dayandırabiliriz, ancak buz pateni yapanlar pütürlü buz yüzeyinde, düz bir buz yüzeyinden çok daha fazla...
  3. buz neden kaygandır?

buz neden kaygandır?

Evde cilalı parke üzerinde çorapla yürürken düşme olasılığınız, halıya oranla çok daha fazladır. Çünkü halı ile ayağımız arasında, cilalı parkeye nazaran daha çok sürtünme ve daha fazla temas vardır. Buzlu bir yüzeyin üzerinde ayağımızın kaymasını benzer bir sebebe dayandırabiliriz, ancak buz pateni yapanlar pütürlü buz yüzeyinde, düz bir buz yüzeyinden çok daha fazla bir hızla kayarlar. Buz,...
  4. Buz neden kaygandır?

Buz neden kaygandır?

Evde cilalı parke üzerinde çorapla yürürken düşme olasılığınız, halıya oranla çok daha fazladır. Çünkü halı ile ayağımız arasında, cilalı parkeye nazaran daha çok sürtünme ve daha fazla temas vardır. Buzlu bir yüzeyin üzerinde ayağımızın kaymasını benzer bir sebebe dayandırabiliriz, ancak buz pateni yapanlar pütürlü buz yüzeyinde, düz bir buz yüzeyinden çok daha fazla bir hızla kayarlar. Buz,...

Sayfayı Paylaş