gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Çabuk kızaran hassas ciltler için bakım

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

kızaran ciltler kızaran yüz cildim kızarıyor ciltler için "Cidim çok hassas, hemen kızarıyor, ne yapmam gerekir" diyen Melek'lerimiz için, hassas cilt bakımı ve cilt kızarıklığı giderici önerilerimiz bu yazımızda...

Kızarıklığa Karşı Salatalık

Soğuk salatalık dilimleri ve yabanmersini karışımı, stresten kızaran cildi sakinleştirir.

* 1 adet salatalığı rendeleyin ve 1 çorba kaşığı yabanmersinini iyice ezin.

* Rendelenmiş salatalık, ezilmiş yabanmersini ve 1 çorba kaşığı yoğurdu macun kıvamına gelene kadar karıştırın.

* Hazırlamış olduğun karışımı yüz, boyun ve dekolte bölgenize uygulayın.

* 5-10 dakika bekledikten sonra, maskeyi uyguladığınız bölgeyi durulayıp nemlendirici sürün.

Canlandırıcı Papaya

Papaya içindeki yüksek orandaki C vitamini nedeniyle cildi gençleştirir.

* 3 çorba kaşığı ezilmiş papaya, 2 çorba kaşığı ezilmiş muz, 2 çorba kaşığı süt, 1 çorba kaşığı Hindistan cevizi suyu ve 1 çorba kaşığı yoğurdu mikserle çırpın.

* Karışımı 1 saat buzdolabında bekletin. Sonra maskeyi cildinize uygulayın.

* Beş dakika bekledikten sonra, yüzünüzü soğuk suyla durulayın.

Siyah Noktaya Balkabağı

Ölü deri hücrelerini temizleyerek, siyah nokta oluşumunu önler.

* 1 çay kaşığı balkabağı püresini 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı elma sirkesi, 1 çay kaşığı un ve 1 adet yumurtayla karıştırın.

* Karışımı çatalla ezin.

* Hazırladığınız maskeyi kuru ve temiz cildin üzerine sürüp 20 dakika bekleyin.

* Cildinizi ılık suyla durulayıp kurulayın.

2. suCre

suCre Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    135
    Ödül Puanları:
    63
    çok güzel bilgiler tşkler ***** . benim cildimde cabuk kızaran hassas ciltlerden umarım faydası olur...

3. palmarosa

palmarosa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim cildim de çok hassas, dokunsam kızarıyor:((
    Şimdilerde Inlight diye bir organik cilt bakımı markası kullanmaya başladım. Çok iyi geldi. Şimdiye kadar cildime tek iyi gelen ürün serisi diyebilirim.
    Sabah için yağ, akşam temizliği için yoğun bir krem ve toniğini aldım. Online satışı var.(www.inlight.com.tr) Hiç katkı maddesi olmadığı için ve besleyici yağlardan ouştuğu için cilt kuruluğundan da eser kalmadı:))

Çabuk kızaran hassas ciltler için bakım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hassas ciltler icin cilt maskesi

Hassas ciltler icin cilt maskesi

Hassas ciltlerin elbetteki bir o kadarda hassas bir bakımı olmalı hanımlar.Eğer sizde hassas bir cilde sahipseniz ve cilt bakımınızı doğal yollardan evde kolaylıkla uygulamak istiyorsanız işte sizler için maske tarifiniz ve malzemeleri Malzemeler: • 1 tatlı kaşığı un • 1 tatlı kaşığı çiğ krema • 2 tatlı kaşığı su • Bir tutam tuz. uygulama: Malzemelerin tamamını yoğun bir kıvama gelinceye...
  2. Kuru ve hassas ciltler için gül maskesi

Kuru ve hassas ciltler için gül maskesi

kuru ve hassas ciltler için maske hassas ciltler için maske gül maskesi gül maskesi nasıl yapılır cilt Kuru bir cilde sahipseniz muhtemelen cildiniz zaman zaman pul pul dökülüyor ve çok gergin oluyordur ama dert etmeyin çünkü birazdan vereceğim formülle artık cildinizin bakımını hemde doğal yollarla sağlayabilir elastiki ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.Gerekli olan malzemeleri ve...
  3. Hassas ciltler için tonik

Hassas ciltler için tonik

hassas ciltler için tonik Suna Dumankaya'nın tavsiye etmiş olduğu hassas ciltler için tonik için gerekli malzemeleri veriyorum. Bir kahve fincanı gül suyuna, bir çorba kaşığı kokulu çiçek ekleyip 3 gün bekletin. Bu sürenin sonunda süzüp, elde ettiğiniz sıvı ile cildinizi silin. Bir tutam ebe gömecini bir su bardağı kaynar suda demleyin. 3 gün içinde cildinizi silerek tüketin. Suna Dumankaya
  4. Çabuk kızaran hassas ciltlere özel bakım

Çabuk kızaran hassas ciltlere özel bakım

hassas ciltler, çabuk kızaran ciltler için bakım önerileri burada arkadaşlar. Cildiniz hassas ve çabuk mu kızarıyor? O halde bu yazımızda ki bilgiler tamda size göre Melek'ler:) Cilt bakım ürünleri temizleyicisinden nemlendiricilerine kadar cildi rahatlatacak ve güçlendirecek içeriklere sahip olmalıdır. Dr.Murad’ın hassas, kolay kızaran ve nemsiz ciltlere özel olarak geliştirdiği Redness...
  5. Hassas Ciltler İçin Makyaj Malzemesi Seçimi

Hassas Ciltler İçin Makyaj Malzemesi Seçimi

hassas ciltler, makyaj malzemesi, makyaj malzemesi seçimi, makyaj, ilgili bilgiler burada Siz de makyaj yaparken cildine ne kullanacağını bilemeyenlerden misiniz? Eğer hassas bir cilde sahipseniz makyaj malzemesi seçiminde ve kullanımında oldukça dikkatli olmanız gerekir. İşte hassas cildi olanlara makyaj malzemesi seçerken dikkat etmeleri gereken bazı öneriler… - Kozmetik...

Sayfayı Paylaş